Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 1997 roku

Najważniejsze wydarzenia roku 1997:


24-25.01.1997 – Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu (209 uczestników)


29.01.1997 – Ogólnopolski Turniej Juniorów w Kutnie (12 zawodników)

Kata:
Kadetów młodszych: Łukasz Udziński II msc., Łukasz Gruźlewski III msc., Łukasz Czos IV msc.

Kumite:
Juniorów -60 kg: Michał Ozimkiewicz II msc.


16.02.1997 – Mistrzostwa Polski Zachodniej w Toruniu (13 zawodników)

Kata:
Kobiet: Edyta Wajs III msc.
Mężczyzn: Radosław Korcala I msc., Michał Zubik II msc., Dariusz Łukiewski IV msc.

Kumite:
Mężczyzn:
-65 kg: Sławomir Kłosiński I msc., Michał Ozimkiewicz II msc.
-70 kg: Piotr Binkowski III msc.
-80 kg: Tomasz Wrzesień I msc.
+80 kg: Marek Kosowski I msc.
Kobiet:
-62 kg: Edyta Wilento I msc., Edyta Wajs III msc.

Drużynowo: Trzeci tytuł Mistrza Polski Zachodniej.


22.02.1997 – I Mistrzostwa Malborka Kadetów i Dzieci (10 zawodników)

Kata:
Kadetów Młodszych: Łukasz Udziński IV msc.
Kadetów Starszych: Marcin Kosobucki III msc.


23.02.1997 – II Otwarte Mistrzostwa Inowrocławia (22 zawodników)

Kata Roczników:
1985/86: Adam Wierzchosławski I msc.
1983/84: Łukasz Udziński II msc., Dz. Ewa Jarosz II msc., Grzegorz Zieliński III msc.
1981/82: Łukasz Czos II msc.

Kumite Juniorów:
-70 kg: Dariusz Starostin I msc.
-80 kg: Marcin Zakrzewski III msc., Jarosław Lenc IV msc.


15-23.03.1997 – Mistrzostwa Polski Dzieci i Kadetów w Olkuszu (3 zawodników)

Kata kadetów młodszych: Łukasz Udziński 1/8.


22-23.03.1997 – Mistrzostwa Polski Seniorów w Koszalinie (5 zawodników)

Kumite:
-65 kg: Sławomir Kłosiński III msc.
+85 kg: Marek Kosowski III msc.
-62 kg: Edyta Wajs III msc.


10-13.04.1997 – Kurs Sędziów w Cetniewie

Artur Wilento 2 stopień, Dariusz Łukiewski 1 stopień.


02-04.1997 – II Wiosenne Zgrupowanie klubowe w Strzemiuszczku (82 uczestników początkujących)


07-11.1997 – III Wiosenne Zgrupowanie Klubowe w Szklarskiej Porębie (26 uczestników zaawansowanych)

Wycieczka w Karkonosze, pokaz dla dzieci w SP. 1 w Szklarskiej Porębie.


15.05.1997 – Pokaz w Auli UMK – Dni Kultury Japońskiej (30 uczestników)


24.05.1997 – Mistrzostwa Europy w Gdańsku (kadra narodowa)

Kumite -90 kg: Marek Kosowski I msc.


02.06.1997 – Pokaz w sp. 30 – Dzień Dziecka (30 uczestników); Pokaz w CKU – Dni Szkoły (20 uczestników)


07.06.1997 – Pokaz w ODR Przysiek – Festyn „Dzieci szansą ginącej przyrody” (40 uczestników)


10.06.1997 – Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu (187 uczestników)


19.06.1997 – Trening „Pod tężniami” w Ciechocinku (40 uczestników)

Zakończenie zajęć – trening na Bulwarze Filadelfijskim (120 uczestników).


29.06-10.07.1997 – Obóz Letni w Belusskich Slatinach w Słowacji (55 uczestników + 5 instruktorów)

Wycieczka do Wiednia, wycieczki górskie, kąpiele wodne również w basenie termalnym
Egzamin na kyu: 42 uczestników.


14-19.07.1997 – XXX Zachodnioeuropejski Obóz letni w Papendal w Holandii
(udział 10-osobowej ekipy z Polski, wśród nich Artur Wilento)

Gościem specjalnym był kancho Shokei Matsui 8Dan.


23-27.07.1997 – Wschodnioeuropejski Obóz Letni w Krakowie (3 uczestników)

Gościem specjalnym był Kenji Yamaki 4Dan Mistrz Świata Open z 1995r.


03-08.08.1997 – Obóz Letni w Wałczu (8 uczestników + instruktor)

Egzamin na kyu: 7 uczestników.


16-23.08.1997 – Obóz Letni TKKK w Barlinku (52 uczestników)

Wycieczka statkiem po Warcie, kąpiele w jeziorze. Egzamin na kyu: 30 uczestników.


26.10.1997 – Puchar Polski w Warszawie (3 zawodników)

Kumite:
+90 kg: Marek Kosowski III msc.
-62 kg: Edyta Wajs III msc.


6-13.11.1997 – IV Jesienne Zgrupowanie klubowe w Szklarskiej Porębie (19 uczestników)

Wycieczka górska, trening na skałkach, bieg „przez górę”.


16.11.1997 – II Turniej Karate Kyokushin o Puchar „Sokoła” (36 zawodników)

Kata:
Dzieci: Piotr Domański II msc.
Kadetek młodszych: Ewa Jarosz I msc.
Kadetów młodszych: Grzegorz Zieliński I msc., Paweł Więcek II msc.
Kadetek starszych: Anna Urbańska I msc., Aneta Domańska II msc.
Kadetów starszych: Łukasz Czos II msc., Marcin Kosobucki IV msc.

Kumite juniorów:
-70 kg: Michał Ozimkiewicz I msc., Dariusz Starostin II msc., Marek Machtylski III msc.
+80 kg: Tomasz Górzyński I msc., Robert Żak II msc., Michał Kiesiński III msc.

Tytuły drużynowe:
Najlepsza Drużyna w Kata,
Najlepsza Drużyna w Kumite,
Najlepsza Drużyna Turnieju.


29.11.1997 –  Międzynarodowy Turniej Kumite Open – „Gala Mistrzów” w Legnicy

Marek Kosowski III msc.


6-7.12.1997 – Mistrzostwa Polski Juniorów w Chełmie (2 zawodników)

Kumite:
-65 kg: Michał Ozimkiewicz III msc.


21.12.1997 – VII Kopernikański Turniej Gwiazdkowy (54 zawodników + 7 Ciechocinek)

Kata:
Dzieci: Piotr Domański I msc.
Kadetów młodszych: Paweł Więcek I msc., Rafał Brzóskiewicz II msc., Grzegorz Zieliński V msc.
Kadetek starszych: Małgorzata Zielińska I msc., Barbara Mróz III msc., Aneta Domańska V msc.
Kadetów starszych: Marcin Adamczyk II msc., Marcin Kosobucki III msc., Łukasz Gruźlewski IV msc.
Open mężczyzn: Michał Zubik II msc., Radosław Korcala III msc.

Kumite juniorów:
-65 kg: Michał Ozimkiewicz I msc., Radosław Korcala II msc., Adam Witkowski, Marek Machtylski III msc.
-70 kg: Michał Zubik III msc.
-80 kg: Krzysztof Terlikowski I msc.
+80 kg: Robert Żak III msc., Artur Falkowski, Krzysztof Wrzesień III msc.

Tytuły drużynowe:
Najlepsza Drużyna w Kata,
Najlepsza Drużyna w Kumite.