Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 1998 roku

Najważniejsze wydarzenia roku 1998:


24.01.1998 – Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu (177 uczestników)


07.03.1998 – II Mistrzostwa Malborka Kadetów i Dzieci (24 zawodników)

Kata:
Dzieci: Bartosz Zieliński VI msc., Krzysztof Bogalecki VII msc.
Kadetek młodszych: Ewa Jarosz IV msc., Marzena Marach VIII msc.
Kadetów młodszych: Paweł Więcek I msc., Rafał Brzóskiewicz II msc., Grzegorz Zieliński III msc., Kamil Dąbrowski VI msc., Piotr Domański VII msc.
Kadetek starszych: Małgorzata Zielińska II msc., Katarzyna Olszewska VI msc., Justyna Nadstawna VIII msc.
Kadetów starszych: Marcin Adamczyk I msc., Łukasz Czos II msc., Marcin Kosobucki III msc., Łukasz Gruźlewski V msc., Maciej Korzycki VI msc., Paweł Olszewski VIII msc.

Puchar Drużynowego Mistrza Malborka w Kata.


14.03.1998 – Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin Karate w Gubinie (9 zawodników)

Kata:
Kobiet: Edyta Wajs I msc.
Mężczyzn: Dariusz Łukiewski III msc.

Kumite:
Kobiet:
-62 kg: Edyta Wajs I msc.
Mężczyzn:
-65 kg: Michał Ozimkiewicz II msc., Sławomir Kłosiński III msc.
-70 kg: Piotr Binkowski II msc.
-80 kg: Tomasz Wrzesień I msc.

Drużynowo: Toruń po raz czwarty Mistrzem Polski Zachodniej.
Edyta Wajs – puchar dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.


21-22.03.1998 – III Mistrzostwa Polski Dzieci i Kadetów w Sosnowcu

Kata:
Kadetów młodszych: Paweł Więcek V msc.
Kadetów starszych: Marcin Adamczyk VI msc.


30.03-06.04.1998 – Zgrupowanie kadry narodowej w Zakopanem

Przygotowanie do Pucharu Świata w Paryżu i Mistrzostw Europy w Saragossie. Powołanie trzech zawodników: Marek Kosowski, Sławomir Kłosiński, Edyta Wajs.


18.04.1998 – Puchar Świata w Paryżu (reprezentacja Europy)

Marek Kosowski Reprezentantem Europy A w kat -90 kg, drużyna Europy A – III msc. Transmisja wydarzenia w Eurosporcie.


23-26.04.1998 – Kurs szkoleniowy sędziów i instruktorów w Zakopanem

Artur Wilento 3 stopień, Dariusz Łukiewski 2 stopień.


02.05. 1998 – V Puchar Gdyni (5 uczestników)

Kumite:
-65 kg: Sławomir Kłosiński I msc.
-70 kg: Piotr Binkowski I msc.
Open Kobiet: Edyta Wajs II msc.

Zdobyliśmy Drużynowy Puchar Gdyni.


03.05.1998 – I Otwarte Mistrzostwa Okręgowego Związku Karate w Turku (9 uczestników)

Kata:
Kadetek Młodszych: Ewa Jarosz I msc.
Kadetów Młodszych: Grzegorz Zieliński I msc., Paweł Więcek, Kamil Dąbrowski IV msc., Marcin Kuczek V msc.
Kadetów Starszych: Marcin Adamczyk II msc., Marcin Kosobucki III msc., Łukasz Gruźlewski V msc.


08-10.05.1998 – Zgrupowanie klubowe w Osinach k/Warlubia (22 uczestników)


27.05.1998 – Pokaz w Parku Zdrojowym w Ciechocinku (20 uczestników)


03.05.1998 – Maraton Toruński

Udział Dariusza Łukiewskiego w biegu na 10 km.


06.06.1988 – Mistrzostwa Europy w Saragossie

Kumite:
-90 kg: Marek Kosowski II msc.


06.06.1998 – Pokaz na festynie ekologicznym w Przysieku (24 uczestników)

W pokazie pierwsze testy tamashiwari, kata, bo-kata, kombinacje kumite.


10.06.1998 – Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu (81 osób)


14.06.1998 – II Puchar Warmii i Mazur Dzieci i Kadetów w Szczytnie (13 zawodników)

Kata:
Dzieci Chłopcy: Krzysztof Lipowski VIII msc. (Ciechocinek).
Kadetów Młodszych: Paweł Więcek VIII msc.
Kadetek Młodszych: Ewa Jarosz VI msc.
Kadetów Starszych: Marcin Adamczyk IV msc., Łukasz Czos V msc., Łukasz Gruźlewski VI msc., Marcin Kosobucki VII msc.
Kadetek Starszych: Małgorzata Zielińska I msc., Katarzyna Olszewska III msc.


20-21.06.1998 – XXV Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów we Wrocławiu (3 zawodników)


22.06.1998 – Zakończenie Roku szkoleniowego 1997/98

Wspólny trening na placu X L.O oraz w sali Judo.


19-24.07.1998 – Zgrupowanie szkoleniowo kwalifikacyjne w Krakowie (3 uczestników)

Obóz prowadzony głównie przez shihan Makato Nakamura 6 dan – min. dwukrotnego Mistrza Świata Kyokushin Karate oraz jego instruktorów.

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan – czarne pasy. W egzaminie uczestniczyło między innymi dwóch naszych instruktorów.  Artur Wilento zdał na 2 dan a Dariusz Łukiewski na 1 dan.


02-14.08.1998 – Obóz Letni Belusske Slatiny, Słowacja

W obozie wzięło udział 106 uczestników z Torunia, Inowrocławia, Ciechocinka, Chełmna, Gdańska, Kutna. Wspaniała pogoda pozwoliła na korzystanie z basenów oraz odbycie wycieczek górskich i do stolicy Słowacji – Bratysławy. Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w którym wzięło udział 76 uczestników.


23-24.10.1988 – III Mistrzostwa Polski MSWiA w Szczytnie (1 zawodnik)

Kumite:
-80kg: Tomasz Wrzesień II msc. (strażnik miejski)


10.1998 – Puchar Polski w Siedlcach (3 zawodników)

Kumite:
Kobiet:
-55kg: Edyta Wajs III msc.

Kata:
Kobiet: Edyta Wajs IV msc.
Mężczyzn: Dariusz Łukiewski IV msc.


10.1998 – Puchar Wielkopolski w Turku (31 zawodników)

Kata:
Dzieci dziewcząt: Justyna Sklinda III msc.
Dzieci chłopców: Krzysztof Lipowski III msc. (Ciechocinek)
Kadetek młodszych: Ewa Jarosz III msc.
Kadetów młodszych: Paweł Więcek II msc, Rafał Brzóskiewicz III msc.
Kadetek starszych: Małgorzata Zielińska II msc.
Kadetów starszych: Grzegorz Zieliński II msc., Łukasz Gruźlewski III msc., Marcin Adamczyk IV msc.

Walki reżyserowane: Łukasz Gruźlewski / Piotr Tarazewicz I msc.

Kumite juniorów:
-80kg: Dariusz Starostin I msc., Krzysztof Terlikowski II msc., Ireneusz Kowalski III msc.
+80kg: Jarosław Lenc III msc.

Drużynowo: I msc. oraz Puchar Wielkopolski.


21.11.1998 – III Turniej Karate Kyokushin i Puchar Sokoła (36 zawodników)

Kata:
Dzieci: Krzysztof Lipowski II msc. (Ciechocinek)
Kadetek młodszych: Ewa Jarosz I msc., Marzena Marach II msc.
Kadetów młodszych: Paweł Więcek I msc., Rafał Brzóskiewicz II msc.
Kadetek starszych: Małgorzata Zielińska I msc.
Kadetów starszych: Marcin Adamczyk II msc., Grzegorz Zieliński III msc., Marcin Kosobucki IV msc.

Walki reżyserowane: Łukasz Gruźlewski / Kamil Dąbrowski IV msc.

Kumite juniorów:
-70kg: Michał Ozimkiewicz I msc., Marcin Adamczyk II msc., Adam Witkowski III msc.
-80kg: Krzysztof Wrzesień I msc.
+80kg: Robert Żak II msc., Artur Falkowski III msc.

Drużynowo: I msc. Puchar Sokoła.


1998 – Gala Mistrzów w Warszawie

Marek Kosowski 1/8.


12-13.12.1998 – Mistrzostwa Polski Juniorów w Bydgoszczy (6 zawodników)

Kata kobiet: Edyta Wajs IV msc.


20.12.1998 – VIII Turniej Gwiazdkowy (256 uczestników)

W Turnieju wzięło udział 256 zawodników z kilkunastu klubów. Nasz klub reprezentowali zawodnicy ćwiczący w sekcjach w Toruniu i Ciechocinku. Zawody rozegrano w hali sportowej X LO przy Pl. Św. Katarzyny 9. Duża ilość zawodników i kibiców było olbrzymim wyzwaniem organizacyjnym. Turniej rozegrano w trzech konkurencjach: kata indywidualne, wali reżyserowane i kumite juniorów.

Wyniki Turnieju:
Kata Dzieci chłopców: 1. Krzysztof Lipowski – Ciechocinek, 2. Damian Grabowski – Turek, 3. Piotr Machciński – Koszalin, 4. Krystian Grol – Sokół Inowrocław, 5. Jakub Ogdowski – Chełmno, 6. Ariel Więcławek – Konin, 7. Mateusz Adamek – Turek, 8. Michał Siuda – Bydgoszcz.
Kata Dzieci dziewcząt: 1. Agata Machcińska – Koszalin, 2. Joanna Jasiakiewicz – Turek, 3. Dagmara Moczyńska – Ciechocinek, 4. Ewa Krzyżanowska – Gdańsk, 5. Martyna Woźniak – Konin, 6. Karolina Kananowicz – Sianów.
Kata Kadetów Młodszych: 1. Paweł Więcek – Toruń, 2. Rafał Brzóskiewicz – Toruń, 3. Karol Pruchniewski – Szczytno, 4. Piotr Pietraszyński – Toruń, 5. Sebastian Redlicki – Turek, 6. Rafał Maciejewski – Toruń.
Kata Kadetek Młodszych: 1. Małgorzata Zielińska – Szczytno, 2. Ewa Jarosz – Toruń, 3. Beata Krakowska – Konin, 4. Agata Seget – Inowrocław, 5. Iwona Bielawska – Inowrocław, 6. Justyna Bautenbach – Sianów.
Kata Kadetów Starszych: 1. Łukasz Gruźlewski – Toruń, 2. Przemysław Świst – Inowrocław, 3. Grzegorz Zieliński – Toruń, 4. Tomasz Gajewski -Turek, 5. Jakub Emeschajmer – Sokół Inowrocław, 6. Kamil Dąbrowski – Toruń
Kata Kadetek Starszych: 1. Katarzyna Ciejek – Toruń, 2. Izabela Klimek – Turek, 3. Małgorzata Miazga – Inowrocław, 4. Agnieszka Kowalska – Toruń, 5. Katarzyna Szot – Malbork, 6. Krzysztofa Geron – Bydgoszcz.
Kata Juniorów: 1. Michał Kiesiński -Toruń, 2. Zbigniew Nycek – Turek, 3. Marcin Kosobucki – Toruń, 4. Marcin Adamczyk – Toruń, 5. Maciej Kowalczyk – Turek, 6. Krzysztof Wrzesień – Toruń.
Kata Juniorek: 1. Małgorzata Zielińska – Toruń, 2. Maria Bocewicz – Inowrocław, 3. Katarzyna Olszewska – Toruń, 4. Monika Gwizdalska – Ciechocinek, 5. Alicja Hermann – Bydgoszcz, 6. Anna Urbańska – Poznań.

Walki Reżyserowane:
1. Małgorzata Zielińska / Piotr Moczydłowski – Szczytno.
2. Tomasz Gajewski / Krzysztof Trocha – Turek.
3. Karol Legumina / Paweł Pilarski – Sokół Inowrocław.

Kumite Juniorów:
-65 kg: 1. Piotr Jurga – Poznań, 2. Adam Witkowski – Toruń, 3. Emil Bożek – Koszalin, 4. Robert Paczkowski – Olsztyn.
-72 kg: 1. Dariusz Starostin – Toruń, 2. Marcin Adamczyk – Toruń, 3. Marcin Żyła – Koszalin, 4. Andrzej Sidor – Włocławek.
-80 kg: 1. Krzysztof Terlikowski – Toruń, 2. Sebastian Lewandowski – Sokół Inowrocław, 3.Piotr Zawadzki – Koszalin, 4. Paweł Pilarski – Sokół Inowrocław.
+80 kg: 1. Przemysław Benz – Toruń, 2. Robert Żak – Toruń, 3. Michał Kiesiński – Toruń, 4. Jarosław Lenc – Toruń.

Klasyfikacja drużynowa:
Najlepsza drużyna w kata: 1. Toruń, 2. Turek, 3. Inowrocław, 4. Sianów.
Najlepsza drużyna w kumite: 1. Toruń, 2. Koszalin, 3. Poznań, 4. Sokół Inowrocław.