Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2001 roku

Najważniejsze wydarzenia roku 2001:


02.02.2001 – Trening z Bogusławem Jeremiczem 3dan

W dniach 02-03.02 w Toruniu i Chełmnie przebywał Bugusław Jeremicz 3dan. Sensei przeprowadził dwa treningi podczas, których przekazał wiele spostrzeżeń dotyczących podejścia do treningu i sposobu wykonywania poszczególnych technik i kombinacji walki. Spotkanie miało charakter konsultacji. Oprócz treningu i spotkania z ćwiczącymi udzielił wywiadu do gazety „Nowości” oraz w Radiu Toruń.


11.03.2001 – V Otwarte Mistrzostwa Malborka (25 zawodników)

Kata:
Młodzik dziewczęta: Aleksandra Kotowska I msc., Dominika Rzypińska VI msc.
Młodzik chłopcy: Krzysztof Duda IX msc.
Kadetki młodsze: Justyna Kozłowska IV msc., Dagmara Moczyńska VI msc., Paulina Fisz VII msc.
Kadeci młodsi: Krzysztof Lipowski II msc.
Kadetki starsze: Ewa Jarosz I msc., Barbara Sobocińska III msc.Marzena Marach VIII msc.
Kadeci starsi: Rafał Brzóskiewicz I msc., Dawid Jędryka III msc.Piotr Pietraszyński V msc., Paweł Szlagowski VI msc.

Kumite:
-70kg: Ireneusz Kowalski I msc.Paweł Krawczuk IV msc.
-80kg: Dawid Falkowski I msc., Dariusz Starostin III msc.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w kata jak i kumite zdobyliśmy tytuł Mistrza Malborka.


18.03.2001 – Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej seniorów we Włocławku (11 zawodników)

Kumite mężczyzn:
-65kg: Sławomir Kłosiński I msc., Marcin Kosobucki III msc.
-70kg: Michał Ozimkiewicz I msc., Piotr Binkowski II msc.
-75kg: Andrzej Poczwardowski I msc.
-80kg: Tomasz Wrzesień I msc.
+90kg: Marek Kosowski I msc.
Mariusz Rudziński walczący w kategorii –90kg nie zakwalifikował się do rundy finałowej.

Kumite kobiet: -65kg: Edyta Wajs III msc.

Kata kobiet: Kamila Janik I msc.
Kata mężczyzn: Łukasz Gruźlewski III msc.

W podsumowaniu Toruński klub po raz siódmy zdobył puchar i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Zachodniej.


22.04.2001 – IV Puchar Warmii i Mazur Młodzików i Kadetów w Ostródzie (7 zawodników)

Kata:
Młodziczek: Aleksandra Kotowska III msc.
Młodzików: Adam Szczepankiewicz, Adrian Szwaracki.
Kadetek młodszych: Paulina Fisz IV msc.
Kadetek starszych: Ewa Jarosz V msc., Barbara Sobocińska VI msc.
Kadetów starszych: Dawid Jędryka VII msc.


28-29.04.2001 – XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Krośnie (6 zawodników)

Kumite mężczyzn:
-65kg: Sławomir Kłosiński I msc.
-70kg: Michał Ozimkiewicz III msc.
+90kg: Marek Kosowski II msc.
Andrzej Poczwardowski i Tomasz Wrzesień odpadli w 1/8.

Kumite kobiet:
-55kg: Edyta Wajs III msc.

W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy tytuł Vice Mistrza Polski.


19-20.05.2001 – VI Mistrzostwa Polski Młodzików i Kadetów w Radzyminie (3 zawodników)

Kata:
Młodziczek: Aleksandra Kotowska 1/16.
Kadetek starszych: Ewa Jarosz 1/16.
Kadetów starszych: Rafał Brzóskiewicz IX msc.
Clicker: Ewa Jarosz i Rafał Brzóskiewicz odpadli w rundzie eliminacyjnej.


26.05.2001 – III Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Chełmnie

Kata:
Młodziczek: Aleksandra Kotowska II msc.
Młodzików: Marcin Czajkowski I msc.
Kadetki młodsze: Paulina Fisz V msc., Justyna Kozłowska VIII msc.
Kadetki starsze: Ewa Jarosz I msc., Barbara Sobocińska VI msc.
Kadeci starsi: Rafał Brzóskiewicz I msc.Dawid Jędryka VI msc., Paweł Szlagowski VII msc.

Kumite:
Mężczyzn +80kg: Mariusz Rudziński I msc.
Kobiet -60kg: Agnieszka Kowalska I msc.

Zdobyliśmy I msc. w klasyfikacji drużynowej w kata oraz III msc. w kumite.


26.05.2001 – Mistrzostwa Europy, Wegry

Wśród Reprezentantów Polski znalazł się Marek Kosowski, który tym razem walczył w kategorii +90kg. Wywalczył brązowy medal.

Kumite:
+90kg: Marek Kosowski III msc.


24.06-01.07.2001 – Obóz Letni w Stegnie do lat 14 (85 uczestników)

W obozie wzięli udział przedstawiciele ośrodków: Turku, Poznania, Inowrocławia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Ciechocinka, Chełmna, Gdańska i Torunia, Obóz prowadzili instruktorzy: Artur Wilento 2dan, Dariusz Jasiakiewicz 2dan, Sławomir Kłosiński 1dan, Piotr Binkowski 1dan, Tomasz Wrzesień 1 kyu. Zajęcia odbywały się 4 razy dziennie – szczególny nacisk położono na technikę w ido-geiko oraz kata, dodatkowo elementy clicker oraz techniki bo i kata. Zwiedziliśmy Frombork oraz rezerwat kormoranów a także odbył się trening mocno nocny nad morzem.


25-29.07.2001 – Międzynarodowa Szkoła Letnia Karate Kyokushin, Kraków (2 uczestników)

Instruktorami podczas corocznego obozu byli min. Andrzej Drewniak 6dan, Katsuhito Gorai 5dan, Masato Ikeda 2dan. Podczas treningów szczególną uwagę zwracano na standaryzację techniki oraz metodykę nauczania kihon-geiko. Zajęcia były prowadzone w japońskim tempie.

Na zakończenie odbył się również egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Do tegorocznego egzaminu podeszły dwie osoby z naszego klubu: Tomasz Wrzesień i Andrzej Poczwardowski, którzy uzyskali stopnie mistrzowskie shodan. Od tego momentu w naszym klubie trenuje 8 czarnych pasów.


01-12.08.2001 – Obóz Letni Belusske Slatiny, Słowacja

W obozie wzięło udział 82 osób z następujących ośrodków kyokushin: Gdańsk, Malbork, Chełmno, Koronowo, Inowrocław, Turek, Poznań, Ciechocinek, Solec Kujawski, Toruń. Instruktorem głównym był sensei Bogusław Jeremicz 4 dan, pozostali instruktorzy to : Dariusz Jasiakiewicz 2 dan, Daniel Gorczyca 2 dan, Sławomir Kłosiński 1 dan, Dużo uwagi poświęciliśmy na doskonalenie kihon-geiko oraz kumite i kata korzystając z licznych uwag Sensei B. Jeremicza, który przekazywał wiedzę zdobytą w Japonii. Dodatkowo odbyły się wyprawy w góry, w tym na najwyższy szczyt Strażowskich Vrchów – Strażov ponad 1200 mnpm, wycieczka do Wiednia – Prater /wesołe miasteczko/ basen, także basen termalny. Egzamin na stopnie kyu zaliczyło 48 osób.


10.11.2001 – VI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Turku (9 zawodników)

Kata:
Kadetek starszych: 
Barbara Sobocińska V msc.
Kadetów starszych: Rafał Brzóskiewicz I msc.Dawid Jędryka V msc.
Kata Drużynowe: Rafał Brzóskiewicz, Ewa Jarosz, Barbara Sobocińska I msc.

Kumite:
-80 kg: Dawid Falkowski II msc.
+80 kg: Mariusz Rudziński I msc., Adrian Moczulak III msc.

Drużynowo: II msc. w kumite.


16.11.2001 – Wojewódzkie konsultacje treningowe w Toruniu

W treningu konsultacyjnym uczestniczyli oprócz zawodników z Torunia również zawodnicy z Lipna, Solca Kujawskiego i Koszalina. Trening prowadził Artur Wilento 2dan. Konsultacje poświęcone były przygotowaniu ogólnemu do treningu kumite oraz ćwiczeniach na tarczach i w parach. Spotkanie to rozpoczęło cykl przygotowań kadry wojewódzkiej do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w Toruniu w roku 2002.


24.11.2001 – Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lipnowskiego w Lipnie (17 zawodników)

Kata:
Młodziczek: Aleksandra Kotowska III msc.

Młodzików: Marcin Czajkowski II msc., Krzysztof Duda V msc.
Kadetek młodszych: Justyna Kozłowska IV msc.
Kadetek starszych: Ewa Jarosz I msc., Barbara Sobocińska III msc.
Kadetów starszych: Rafał Brzóskiewicz I msc., Dawid Jędryka III msc.

W punktacji drużynowej kata nasz klub zajął I miejsce.

Kumite:
-70kg: Piotr Tarazewicz III msc.
-80kg: Dawid Falkowski I msc.
Michał Zubik 1/8

W klasyfikacji kumite zajęliśmy II miejsce.


30.11.2001 – Konsultacje treningowe z Masahiro Kaneko 4dan i Bogusławem Jeremiczem 4dan

Masahiro Kaneko poprowadził trening w Chełmnie dla wszystkich ćwiczących oraz trening ogólny dla dzieci, młodzieży i początkujących a także trening dla grupy zaawansowanej pod kątem kumite. Kaneko podkreślał rolę techniki zwracając uwagę na rozluźnienie i dynamikę wykonywanych zadań. Zaznaczył również rolę niskiej pozycji nóg dającej większą dynamikę i stabilność. W treningach uczestniczyli również karatecy z Włocławka, Inowrocławia, Lipna, Solca Kujawskiego, Turku. Sihan Kaneko w chwilach odpoczynku opowiadał często o Kazumi, treningu kumite i kulturze japońskiej. Dodatkowo zwiedził starówkę Toruńską i Chełmno. Zachwycony był naszą kuchnią i kulturą. Wszyscy mamy nadzieję na kolejną wizytę w przyszłym roku.


02.12.2001 – I Festiwal Sztuk i Sportów Walki

Uczestniczyliśmy w festiwalu wśród ponad 20 klubów z Torunia, w których trenuje się różnego rodzaju sporty i sztuki walki. Nasz pokaz był jako pierwszy. W krótkim czasie zaprezentowaliśmy grupowy kihon-geiko, kata najmłodszych, kombinacje samoobrony oraz test tamashiwari rozbijając dachówki.


15.12.2001 – Puchar Polski Seniorów w Gliwicach (1 zawodnik)

Kumite:
-55kg: Edyta Wajs II msc.