Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2002 roku

Najważniejsze wydarzenia roku 2002:


02.2002 – Otwarty Turniej Open w Warszawie

Kumite:
Andrzej Poczwardowski 1/16,
Mariusz Rudziński 1/8.


21.03.2002 – Pokaz podczas I dnia wiosny w Auli UMK

Nasz klub wziął udział w imprezie dla dzieci zorganizowanej z okazji I dnia wiosny. W krótkim pokazie zaprezentowaliśmy kihon-geiko oraz test tamashiwari (dachówki) wykonywany na kilku stanowiskach. Pokaz powtarzaliśmy trzykrotnie.


23.03.2002 – Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w Koszalinie

Nasza drużyna wzięła udział w corocznym turnieju skupiającym zawodników z klubów w województwach Polski Zachodniej i Północnej. Podczas tych zawodów nasi zawodnicy bardzo dobrze wypadli co w podsumowaniu drużynowym dało I miejsce. Na ten wynik wpłynęła postawa toruńskich zawodników, którzy wywalczyli miejsca na podium turnieju:

Kumite kobiet
-65kg: Edyta Wajs I miejsce, Agnieszka Kowalska III miejsce
mężczyzn
-65kg: Sławomir Kłosiński I miejsce, Piotr Moczydłowski III miejsce
-70kg: Michał Ozimkiewicz I miejsce
-80kg: Tomasz Wrzesień I miejsce
-90kg: Mariusz Rudziński I miejsce
Kata kobiet: Kamila Janik I miejsce, Ewa Jarosz II miejsce
Kata mężczyzn: Rafał Brzóskiewicz II miejsce


25.05.2002 – IV Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Solcu Kujawskim

Kata:
Młodzicy do l.12: Krzysztof Duda V msc.
Młodziczki: Aleksandra Kotowska II msc.
Kadeci mł do l.15: Marcin Czajkowski I msc.
Kadetki mł: Agata Rakowicz V msc, Agnieszka Parzych VIII msc.
Kadetki st do l.18: Barbara Sobocińska IV msc.

Kumite:
Kobiet -55kg: Ewa Jarosz III msc.
Kobiet +55kg: Agnieszka Kowalska I msc.
Mężczyzn -70kg: Adam Witkowski III msc, Rafał Brzóskiewicz III msc.
Mężczyzn -80kg: Dariusz Starostin I msc, Dawid Falkowski II msc.

W punktacji drużynowej kata zajęliśmy V msc. natomiast w kumite II msc.


15-16.06.2002 – XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu

Po raz pierwszy w naszym mieście miały miejsce tak ważne zawody w kyokushin karate. Do Torunia przyjechali najlepsi karatecy z całej Polski. W Turnieju wzięło udział 52 drużyny z ośrodków kyokushin karate PZK w sumie 142 zawodników. Walki odbywały się przez dwa dni: pierwszego na dwóch matach do ¼ natomiast drugiego dnia na jednej macie rozegrane zostały walki finałowe oraz test tamashiwari. W walkach eliminacyjnych bardzo dobrze zaprezentowali się wszyscy zawodnicy ale tylko trójka dotarła do finałowego drugiego dnia. Pozostali zawodnicy z Torunia walczący w tych Mistrzostwach: -65 kg: Adam Witkowski (1 wygrana), -75kg: Dariusz Starostin, -80kg: Tomasz Wrzesień i Andrzej Poczwardowski (2 wygrane), -90kg: Mariusz Rudziński (1 wygrana).

Wyniki XXIX Mistrzostw Polski:

Kumite kobiet:
-55kg: 1. Ewa Pawlikowska (Kraków), 2. Ilona Mroczkowska (Siedlce), 3. Paulina Pawlusek (Katowice I), Barbara Solar (Katowice).
-65kg: 1. Magdalena Lewińska (Katowice), 2. Magdalena Wójcik (Katowice), Anna Soliwoda (Polkowice), Anna Jasińska (Kraków).
-65kg: 1. Agata Pastuszko (Wrocław), 2. Blanka Jędrzejewska (Nowy Sącz), 3. Urszula Szymańska (Warszawa), Aneta Surdyk (Zielona Góra). 

Kumite mężczyzn:
-65kg: 1. Piotr Moczydłowski (Szczytno), 2. Jan Mąsior (Chrzanów), 3. Sławomir Kłosiński (Toruń), Adrian Pawłowski (Szczytno).
-70kg: 1. Brunon Sokołowski (Kielce), 2. Dariusz Pomorski (Warszawa), 3. Michał Ozimkiewicz (Toruń), Artur Szychowski (Sanok).
-75kg: 1. Waldemar Wiszyński (Sanok), 2. Dawid Falkowski (Toruń), 3. Marcin Grzegórzko (Tarnów), Michał Gibniewski (Ełk).
-80kg: 1. Alejandro Navarro (Hiszpania), 2. Michał Krzak (Katowice), 3. Marcin KUłakowski (Sichnice), Radosław Kosicki (Sieradz).
-90kg: 1. Piotr Banasik (Koszalin), 2. Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry), 3. Marek Bartosiewicz (Wrocław), Arkadiusz Ostręga (Tarnów). 
+90kg: 1. Tomasz Najduch (Katowice), 2. Karol Cieśluk (Warszawa), 3. Sebastian Guliński (Radzymin), Marcin Sieradzki (Warszawa).

Klasyfikacja drużynowa:
Kumite kobiet: 1. Katowice, 2. Kraków, 3. Wrocław, 4. Nowy Sącz, Siedlce.
Kumite Mężczyzn: 1. Katowice, 2. Sanok, Warszawa, 3. Toruń, Szczytno, Koszalin, Kielce.


25.06-01.07.2002 – Obóz Letni Karwia

W obozie wzięli udział oprócz członków TKKK młodzi karatecy z Chełmna, Solca Kujawskiego, Inowrocławia, Turku i Koronowa. Na obozie duży nacisk położono na doskonalenie techniki Ido-geiko oraz kata. Treningi odbywały się na plaży, boisku sportowym oraz na sali gimnastycznej. Nie zapomniano o treningu mocno nocnym, który rozpoczął się o północy na plaży. Podczas nocnych zajęć towarzyszył nam pokaz sztucznych ogni. Dodatkowo w ramach wycieczki zajrzeliśmy na Hel, który przywitał nas strugami deszczu. Tam zwiedziliśmy fokarium oraz muzeum.


05-15.08.2002 – Obóz Letni Belusske Slatiny, Słowacja

Tym razem Słowacja uraczyła nas większą ilością wody niż przez całe ostatnie obozy. Belusske Slatiny stały się dla nas naszym dojo już po raz szósty. W obozie wzięli udział karatecy z Torunia, Inowrocławia, Turku, Chełmna i Poznania. Zajęcia treningowe obywały się 3 razy dziennie: rano o 7:00 – rozruch i kihon-geiko, o 16:00 – trening w sali gimnastycznej poświęcony podstawą kumite i samoobrony oraz ido-geiko, o 19:30 – trening kata zakończony prezentacją form przez grupy. Dodatkowo skorzystaliśmy z basenu w Puchovie oraz kompleksu w Rajcy. Tym razem odbyły się dwie wycieczki w góry: pierwsza aby poznać najbliższą okolicę natomiast podczas drugiej zdobyliśmy najwyższy szczyt Strażov 1213 mnpm, najtwardsi po przyjeździe ruszyli drogą dla desperatów na Rochatą, którą po zaciekłej walce zdobyliśmy. Powrót z „naszej Rochatej” również był emocjonujący. Mocno nocny trening trwał dwie godziny zakończone wspólnym mruczandem i próbą milczenia. Dla rozluźnienia potańczyliśmy na dyskotece. Cały obóz zakończył się egzaminem, który prawie wszyscy zaliczyli a o wynikach wszyscy dowiedzieli się podczas tradycyjnej Sayonary.


22.09.2002 – Mistrzostw Europy w kategoriach wagowych w Warnie

Kumite mężczyzn:
+90kg: Marek Kosowski II miejsce.


11-13.10.2002 – Seminarium szkoleniowe z Masahiro Kaneko 4dan i Bogusławem Jeremiczem 4dan

Podczas tegorocznej wizyty Masahiro Kaneko towarzyszyły mu dwie osoby Toshio Matsuzaki i Yuske Fujii. Tegoroczne spotkanie odbyło się w formie seminaryjnej. W piątek początkujący oraz dzieci zgłębiały podstawy karate: kihon-geiko i ido-geiko. W sobotę i niedzielę podczas trzech treningów prezentował podstawy kumite wychodząc również od podstaw technicznych. Przez wszystkie zajęcia podkreślał związek między podstawami a walką prezentując to w doskonały sposób. Zwracał uwagę na dystans w walce, oddech, postawę i szybkość technik wykonywanych z udziałem całego ciała. Prezentacja ta dała nam zrozumienie podstaw stylu Jonnan Dojo. W Seminarium uczestniczyło wielu karateków z innych klubów.


19.11.2002 – II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lipnowskiego w Lipnie

Kata:
Młodziczek do 12 lat: Aleksandra Kotowska I msc.

Kumite:
Kobiet -55kg: Ewa Jarosz III msc.
Mężczyzn -70kg: Dawid Jędryka III msc.


19.11.2002 – VII Mistrzostwa MSWiA w WSPol w Szczytnie

Kumite:
-80kg: Tomasz Wrzesień II msc.
Artur Aniołowski -85kg i Krzysztof Leman -75kg odpadli w eliminacjach.


9.11.2002 – VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Turku

Kata:
Kadetek młodszych do 14 lat: Aleksandra Kotowska III msc.
Kadetów młodszych do 14 lat: Marcin Czajkowski III msc.
Kadetek starszych do 16 lat: Agnieszka Parzych V msc.
Juniorek młodszych do 18 lat: Barbara Sobocińska I msc.

Kumite:
Mężczyzn +80kg: Adrian Moczulak II msc.


23.11.2002 – II Mistrzostwa Europy Open we Wrocławiu

Udział Marka Kosowskiego. Pierwsza walka wygrana, drugi pojedynek o wejście do 1/8 remisowy i przegrana przez różnicę wagi.


15.12.2002 – Puchar Polski w Gdyni

Kumite mężczyzn:
-65kg: Sławomir Kłosiński I msc.


21.12.2002 – I Puchar Młodzieżowy Kujaw i Pomorza we Włocławku

Kata do lat 15:
Dziewczęta: Aleksandra Kotowska I msc.
Chłopcy: Marcin Czajkowski II msc.