Zimowy egzamin na stopnie szkoleniowe kyu

W dniu 24 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Osikowej 11 odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadzono w dwóch turach. W pierwszej do testu podeszli najmłodsi ćwiczący w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin na stopnie junior. W drugiej turze starsi klubowicze i inni ćwiczący w innych klubach karate zdawali na stopnie senior…

Egzamin prowadził shihan Artur Wilento 5dan. Towarzyszyli mu instruktorzy prowadzący zajęcia w sekcjach klubu Sławomir Kłosiński 4dan, Piotr Binkowski 2dan, Tomasz Wrzesień 2dan, Adam Witkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan i instruktorzy z innych klubów Dariusz Bielski 3dan, Mariusz Rudziński 3dan oraz ćwiczący zaawansowani z toruńskiego klubu.
W każdej turze przystępujący do egzaminu musieli zaprezentować podstawowe techniki karate w kihon i ido-geiko. Egzaminy różniły się między sobą zakresem technik,tempem ćwiczeń i ilością walk.
Zdający na niebieskie pasy i wyżej dodatkowo prezentowali kata odpowiednie na każdy stopień. Tym razem wszyscy zdający przeszli test kumite. Zdający na pomarańczowe pasy walczyli na zasadzie zapasów i walki na otwarte dłonie. Zdający na wyższe stopnie walczyli na zasadach kyokushin kumite. Zdający na brązowe pasy przeszli test walki na zasadach K-1.

W egzaminie na stopnie junior wzięli udział ćwiczący w sekcjach klubu w Toruniu w dojo w SP-23, SP-3 i w Brąchnowie. Bardzo dobrze wypadała część techniczna. Również zaangażowanie zwłaszcza najmłodszych było wysokie. Nieco słabiej wypadł test kata, kilka osób będzie musiało powtórzyć kata w najbliższym czasie, natomiast walki były na dobrym poziomie. Spośród zadających wyróżnione zostały dwie zawodniczki, które zdały na dwa stopnie: Zuzanna Pleszko na 9/1 kyu i Antonina Dobrzyńska na 9/2 kyu – GRATULACJE!

Jeżeli chodzi o zdających w drugiej turze widać było znaczną różnicę w jakości, mocy i podejściu do egzaminu. Każda z części stała na dobrym poziomie. Świetnie wszyscy przygotowani byli do testu kumite, który wypadał najlepiej.

Na najwyższe stopnie uczniowskie brązowe pasy zdali:
2 kyu – Helena Garside, Jakub Zieliński, Maciej Pająk z Torunia, Beata Materek z Bydgoszczy, Artur Mazanowski z Golubia-Dobrzynia.
1 kyu – Zuzanna Chalecka i Bartosz Korcala z Torunia, Stella Gołębiewska ze Świnoujścia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin karate.

Zdjęcia R.Rumiński

Egzamin na stopnie junior

Egzamin na stopnie senior