II Obóz Letni w Ostrowie Starym

W sierpniu 1987 odbył się II Obóz Letni w Ostrowie Starym k/Powidza. Obóz zorganizował sensei Daniel Gorczyca z Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate. Miejscem obozu był teren ośrodka wypoczynkowego położonego tuż nad jeziorem powidzkim w województwie konińskim. W obozie uczestniczyli ćwiczący w klubach w Inowrocławiu, Toruniu, Koninie i Turku..

Nocowaliśmy w namiotach wojskowych typu NS, a spaliśmy na łóżkach wojskowych użyczonych z jednostki wojskowej z Inowrocławia. Sesje treningowe były dość długie i wyczerpujące. Sensei Gorczyca wykazywał się dużą pomysłowością, żeby nas zmęczyć 🙂 Ćwiczenia techniki przeplatane były treningiem fizycznym. Trudy treningowe łagodziły kąpiele w jeziorze.

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie kyu. Jednym z punktów był bieg wokół odnogi jeziora i częściowo wzdłuż torów kolejki wąskotorowej boso. Potem długa sesja egzaminacyjna na pobliskim boisku – klepisku, obejmująca cześć techniczną, kata i kumite. Walki egzaminacyjne były trudne. Towarzyszyło nam zmęczenie, słońce i pył z klepiska. Egzamin praktycznie zaliczyli wszyscy zdający. Do domu wracaliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi – już nie możemy doczekać się kolejnego obozu!!!