Toruń – SP 23, ul. Osikowa 11 (Dojo)

Treningi odbywają się w:

Szkole Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (info)
ul. Osikowa 11, Toruń.
W Dojo naszego klubu (sali specjalnie dostosowanej do treningu karate) (info)

HARMONOGRAM ZAJĘĆ TRENINGOWYCH
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
16:00
GRUPA DZIECI 5-7lat
16:00
GRUPA DZIECI 5-7lat
Treningi dodatkowe, konsultacje kumite
17:00
GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR
17:00
GRUPA JUNIOR 2
17:00
GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR
17:00
GRUPA JUNIOR 2
17:00
GRUPA GENERALNA JUNIOR
18:30
GRUPA POCZĄTKUJĄCA MŁODZIEŻ i DOROŚLI
18:00
GRUPA JUNIOR 1 
18:00
GRUPA GENERALNA JUNIOR 
18:00
GRUPA JUNIOR 1
18:30
GRUPA GENERALNA A
18:30
GRUPA GENERALNA A + JUNIOR (sala szkolna)
19:15
GRUPA GENERALNA B
19:15
GRUPA GENERALNA A
19:15
GRUPA POCZĄTKUJĄCA GRUPA GENERALNA B

Prowadzący instruktorzy:

Shihan_Wilento_Artur

.

Shihan Artur Wilento 5 dan (info)
tel. 609 595 858
Prowadzi treningi w grupach:

GRUPA GENERALNA JUNIOR 2, GRUPA GENERALNA A, GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR
.
Wrzesien_kontakt.
Sensei Tomasz Wrzesień 3 dan (info)
tel. 502 261 824
Prowadzi treningi w grupach:
GRUPA POCZĄTKUJĄCA / GRUPA GENERALNA B
.
Witkowski_kontakt.
Sensei Adam Witkowski 2 dan (info)
tel. 608 201 306
Prowadzi treningi w grupach:

GRUPA JUNIOR początkująca 9-12lat, GRUPA JUNIOR 1

E.Wilento_kontakt.
Sensei Edyta Wilento 1 dan (info)
tel. 505 984 165
Prowadzi treningi w grupie:

GRUPA JUNIOR 2

chalecka-kontakt.
Sempai Zuzanna Chalecka 1 kyu
(info)

tel. 609 429 544
Prowadzi treningi w grupie:

GRUPA DZIECI 5-7 lat
.


CHARAKTERYSTYKA GRUP TRENINGOWYCH:

GRUPA JUNIOR

GRUPA DZIECI 5-7lat – grupa dla dzieci przedszkolnych.
Zajęcia ruchowe z elementami karate. W zajęciach stosowane są ćwiczenia usprawniające ogólnie motorykę dzieci w tym ćwiczenia korygujące wady postawy. Techniki karate stanowią uzupełnienie ćwiczeń ogólnorozwojowych.


GRUPA DZIECI 6-8 lat, GRUPA JUNIOR początkująca 9-12 lat
Treningi przekrojowe dla dzieci 6-8 lat i 9-12 lat. Zajęcia obejmują ćwiczenia ruchowe z elementami karate jako sztuki walki i samoobrony – uwzględniające rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci. W zajęciach ogólnie poprawiających motorykę stosujemy również ćwiczenia gimnastyczne.  Dużą uwagę zwracamy na przestrzeganie zasad, etykiety i dobrego zachowania. Uczymy podstaw kyokushin karate.


GRUPA JUNIOR 1, 2
Treningi dla dzieci w wieku do 12 lat. Uczestnicy rozwijają ogólną sprawność fizyczną przede wszystkim w kierunku karate.  W zajęciach korzystamy z różnego rodzaju sprzętu treningowego i uczymy współpracy między ćwiczącymi. W treningu uwzględniamy więcej zadań związanych z nauką techniki kyokushin karate. Trenujący mają możliwość zdawania egzaminów i porównania swoich umiejętności w pierwszych turniejach karate oraz wyjazdów na dodatkowe szkolenia z rówieśnikami.


GRUPA GENERALNA JUNIOR 
Treningi dla juniorów ćwiczących kilka lat uzupełniających treningi podstawowe. Rozwijamy umiejętności nabyte we wcześniejszym czasie i rozbudowujemy ogólną sprawność ruchową. Większą uwagę skupiamy na technice i taktyce walki. Ćwiczący poznają i poszerzają umiejętności walki sportowej kyokushin i samoobrony. W treningu wykorzystujemy często sprzęt treningowy. Trenujący mogą uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach i turniejach kyokushin karate.

GRUPA GENERALNA

GRUPA GENERALNA początkująca
Treningi przekrojowe dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia obejmują podstawy kyokushin karate w szerokim ujęciu od pojedynczych technik po formy bardziej złożone. W treningu stosujemy różnorodne metody szkoleniowe poparte tradycyjną etykietą związaną z zasadami karate jako sztuki Budo. Podczas zajęć uczymy technik związanych z samoobroną oraz walką pełno-kontaktową.


GRUPA GENERALNA A/B
Zajęcia dla osób ćwiczących kilka lat kyokushin karate. Treningi przekrojowe obejmujące rozwijanie techniki karate w kihon-geiko, ido-geiko oraz kata. Rozwijamy umiejętności walki w szerszym ujęciu korzystając z różnego sprzętu ochronnego i treningowego. Doskonalimy i poszerzamy technikę i taktykę walki kyokushin karate, K-1 i samoobrony. Duże znaczenie ma korzystanie z dodatkowego sprzętu treningowego dostępnego w klubie. Uczestnicy mogą brać udział w seminariach i obozach szkoleniowych oraz turniejach kyokushin karate w zależności od umiejętności i stopnia zaawansowania.

TRENINGI KUMITE

Zajęcia dla osób zaawansowanych w treningu karate. W treningu skupiamy się na ćwiczeniach walki w oparciu o umiejętności wcześniej nabyte. Rozwijamy technikę i taktykę walki w ćwiczeniach z partnerem korzystając również ze sprzętu treningowego jak tarcze i worki bokserskie itp. Rozwijamy moc, dynamikę, czas reakcji, przewidywanie i precyzję technik walki. Nieodzowną częścią tych zajęć jest sparing.