Toruń, ul. Osikowa (Dojo)

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 🛈
ul. Osikowa 11, Toruń.
Dojo naszego klubu (sala specjalnie dostosowana do treningu karate) oraz sala gimnastyczna szkoły.

Dojo Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin mieści się w jednym z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 23, przy ul. Osikowej 11 w Toruniu. Sala do ćwiczeń wyłożona jest matą. W dojo znajduje się szatnia dla ćwiczących, pomieszczenie sanitarne z prysznicem oraz biuro – pomieszczenie dla instruktorów. 

Do ćwiczeń wykorzystujemy sprzęt treningowy: łapy trenera, tarcze tajskie, tarcze treningowe do uderzeń i kopnięć, worki długie i bokserskie do treningu walki, worki z piachem do utwardzania, piłki lekarskie, ciężarki o małej wadze, gumy tubingowe, ciężarki typu kettlebell i inne.

CO ZYSKUJESZ TRENUJĄC Z NAMI?

  • Poprawisz ogólną sprawność fizyczną, koordynację i gibkość;
  • Zwiększysz szybkość i wytrzymałość;
  • Poprawisz kondycję;
  • Spalisz zbędne kilogramy;
  • Nabierzesz siły fizycznej i siły charakteru;
  • Staniesz się odważniejszy i bardziej pewny siebie;
  • W razie potrzeby obronisz siebie i swoich bliskich!

Dodatkowo umożliwiamy udział w obozach, seminariach, egzaminach na kolejne stopnie zaawansowania oraz starty w zawodach różnego szczebla, co pozwala w pełni realizować się na tej płaszczyźnie życia.HARMONOGRAM ZAJĘĆ TRENINGOWYCH
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
16:00
GRUPA DZIECI Początkująca  5-7lat   
16:00
GRUPA DZIECI 5-7lat
16:00
GRUPA DZIECI Początkująca 5-7lat
16:00
GRUPA DZIECI 5-7lat
   
17:00
GRUPA JUNIOR 2
17:00
GRUPA JUNIOR 1
17:00
GRUPA JUNIOR 2
17:00
GRUPA JUNIOR 1
17:00
GRUPA GENERALNA JUNIOR
18:00
GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR 
  18:00
GRUPA GENERALNA JUNIOR 
18:00
GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR 
18:30
GRUPA GENERALNA A
18:30
GRUPA GENERALNA A

+ JUNIOR
(sala szkolna)
19:15
GRUPA POCZĄTKUJĄCA GRUPA GENERALNA B
19:15
GRUPA GENERALNA A
19:15
GRUPA POCZĄTKUJĄCA
GRUPA GENERALNA B
 

Prowadzący instruktorzy:

Sensei Tomasz Wrzesień

Sensei
Tomasz Wrzesień 3dan
tel. 502 261 824

🛈 Informacje o instruktorze

Witkowski_kontakt

Sensei
Adam Witkowski 3dan
tel. 608 201 306

🛈 Informacje o instruktorze

E.Wilento_kontakt

Sensei
Edyta Wilento 1dan
tel. 505 984 165

🛈 Informacje o instruktorze

CHARAKTERYSTYKA GRUP TRENINGOWYCH:

GRUPA DZIECI 5-7 lat
grupa dla dzieci przedszkolnych

Zajęcia ruchowe z elementami karate. W zajęciach stosowane są ćwiczenia usprawniające ogólnie motorykę dzieci w tym ćwiczenia korygujące wady postawy. Techniki karate stanowią uzupełnienie ćwiczeń ogólnorozwojowych.


GRUPA POCZĄTKUJĄCA JUNIOR
8-12 lat

Treningi przekrojowe dla dzieci 8-12 lat. Zajęcia obejmują ćwiczenia ruchowe z elementami karate jako sztuki walki i samoobrony – uwzględniające rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci. W zajęciach ogólnie poprawiających motorykę stosujemy również ćwiczenia gimnastyczne.  Dużą uwagę zwracamy na przestrzeganie zasad, etykiety i dobrego zachowania. Uczymy podstaw kyokushin karate.


Treningi dla ćwiczących juniorów kilka lat – średniozaawansowanych. Uczestnicy rozwijają ogólną sprawność fizyczną przede wszystkim w kierunku karate.  W zajęciach korzystamy z różnego rodzaju sprzętu treningowego i uczymy współpracy między ćwiczącymi. W treningu uwzględniamy więcej zadań związanych z nauką techniki kyokushin karate. Trenujący mają możliwość zdawania egzaminów i porównania swoich umiejętności w pierwszych turniejach karate oraz wyjazdów na dodatkowe szkolenia z rówieśnikami.


GRUPA GENERALNA JUNIOR 

Treningi dla juniorów ćwiczących kilka lat uzupełniających treningi podstawowe. Rozwijamy umiejętności nabyte we wcześniejszym czasie i rozbudowujemy ogólną sprawność ruchową. Większą uwagę skupiamy na technice i taktyce walki. Ćwiczący poznają i poszerzają umiejętności walki sportowej kyokushin i samoobrony. W treningu wykorzystujemy często sprzęt treningowy. Trenujący mogą uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach i turniejach kyokushin karate.


GRUPA POCZĄTKUJĄCA
młodzież i dorośli

Treningi przekrojowe dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia obejmują podstawy kyokushin karate w szerokim ujęciu od pojedynczych technik po formy bardziej złożone. W treningu stosujemy różnorodne metody szkoleniowe poparte tradycyjną etykietą związaną z zasadami karate jako sztuki Budo. Podczas zajęć uczymy technik związanych z samoobroną oraz walką pełno-kontaktową.


Zajęcia dla osób ćwiczących kilka lat kyokushin karate. Treningi przekrojowe obejmujące rozwijanie techniki karate w kihon-geiko, ido-geiko oraz kata. Rozwijamy umiejętności walki w szerszym ujęciu korzystając z różnego sprzętu ochronnego i treningowego. Doskonalimy i poszerzamy technikę i taktykę walki kyokushin karate, K-1.


TRENINGI KUMITE

Zajęcia dla osób zaawansowanych w treningu karate. W treningu skupiamy się na ćwiczeniach walki w oparciu o umiejętności wcześniej nabyte. Rozwijamy technikę i taktykę walki w ćwiczeniach z partnerem korzystając również ze sprzętu treningowego jak tarcze i worki bokserskie itp. Rozwijamy moc, dynamikę, czas reakcji, przewidywanie i precyzję technik walki. Nieodzowną częścią tych zajęć jest sparing.