Archiwum Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin

Drodzy ćwiczący i sympatycy klubu!

Zapraszamy Was do podróży w czasie i przypomnienia sobie wydarzeń i osób tworzących historię naszego klubu.

Nasze archiwum niczym Kronika Klubu wzbogaciła się o duży zbiór zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi i analogowymi. W ten projekt zaangażowało się wiele osób udostępniając swoje prywatne zdjęcia i dodając informacje, które umknęły gdzieś z pamięci.

Pretekstem była Kronika Klubu prowadzona przez kilka lat przez Edytę Wajs w formie opisów i zdjęć na kartach papierowych. Edyta była pierwszą zawodniczką klubu, która odnosiła znaczące sukcesy w turniejach karate, a także pierwszą kobietą w klubie, która zdobyła czarny pas.

Prace nad uzupełnianiem wydarzeń czasami przypominały dochodzenia detektywistyczne. Żmudne szukanie, uzupełnianie, kojarzenie faktów, sprawdzanie poprawności danych… ale opłacało się 🙂

Nie do wszystkich wydarzeń udało się znaleźć zdjęcia i dłuższe szczegółowe opisy. W dalszym ciągu poszukujemy takich pamiątek, a za ich użyczenie będziemy bardzo wdzięczni.

Jeśli interesuje Was historia naszego Klubu zachęcamy do zaglądania na naszą stronę i śledzenia na bieżąco kolejnych uaktualnień archiwum. Będziecie mieli okazję zapoznać się z relacjami z zawodów i innych ciekawych wydarzeń, w których uczestniczył nasz Klub na przestrzeni lat. Zobaczycie jak stawialiśmy pierwsze kroki i poznacie drogę jaką przebyli członkowie naszego Klubu oraz nasi obecni instruktorzy w kolejnych latach swojego treningu.

Zaczynamy od lat 2009-2010 i cofać będziemy się sukcesywnie dalej, aż do początku powstania klubu… do czasów, w których nie było telefonów komórkowych… do czasów, kiedy trudniej było zdobyć sprzęt potrzebny do ćwiczeń… do czasów, w których po zaliczeniu kolejnego egzaminu musieliśmy samodzielnie farbowywać pasy… do czasów, w których Sosai Oyama odwiedził Polskę… i wreszcie, do czasów, które nas ukształtowały dając fundamenty działania Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Zdjęcia użyczyli za co serdecznie dziękujemy: Artur Wilento, Edyta Wajs, Adam Witkowski, Tomasz Wrzesień, Ewa i Sławomir Kłosińscy, Aleksandra i Krzysztof Wrzesień, Dominika Blin, Edyta Wilento, Piotr Binkowski, Magazyn Budo Karate, Andrzej Makusiewicz, Ewa Kozieniec, Katarzyna Milewska, Ryszard Urbański, Anna Urbańska, Adrian Moczulak, Eliza Gajda, Piotr Gross, Paweł Pęńsko, Krzysztof Sosnówka, Michał Okoński, Piotr Przybylski PITREX, Jan Jeliński, Jerzy Głuchowski, archiwum PFKK, Marek Wilczek, Dariusz Jasiakiewicz, Wojciech Kalinowski, Kacper Cieślak, Toshio Matsuzaki, Anita Grunt, Ewa Matuszewska, Cezary Skrzek, Waldemar Lubiński, Maria Słomińska, Dariusz Łukiewski.