Obozy i seminaria

O obozach i seminariach w których bierzemy udział

Członkowie Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin mogą brać udział w obozach treningowych: letnich i zimowych, seminariach oraz szkoleniach z zakresu walki sportowej, realnej samoobrony i kata. Poziom szkolenia jest zawsze dostosowywany do grupy wiekowej uczestników oraz stopnia ich zaawansowania w sztuce karate.
Osoby nie posiadające członkostwa w naszym klubie, które są zainteresowane wzięciem udziału w obozie prosimy o kontakt.

Relacje z minionych obozów i seminariów, w których uczestniczyliśmy można znaleźć w archiwum naszej strony:

Enter Camp Ciechocinek 2022

W dniach 2-4 września w Ciechocinku odbył się Enter Camp. Jest to nowa propozycja dla tych, którzy chcieliby mocno wkroczyć w nowy sezon treningowy. Gościliśmy w Sanatorium Gracja w Ciechocinku, które bardzo ciepło przyjęło naszą ekipę. W szkoleniu wzięli udział ćwiczący kyokushin karate zarówno młodzież jak…

Czytaj dalej →

Obóz Letni PFKK

W dniach 27-31.07.2022 odbył się XX Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W obozie wzięła udział bardzo duża grupa ćwiczących w klubach zrzeszonych w PFKK. Wśród biorących udział była również i nasza 9-osobowa reprezentacja.

Czytaj dalej →

Letnia Szkoła Karate w Ciechocinku

Dla najmłodszych ćwiczących nasz klub przygotował propozycję Letniej Szkoły Karate w Ciechocinku, która odbyła się w dwóch turnusach 12-17 lipca i 19-24 lipca 2022 roku. Gościliśmy w Sanatorium Gracja, które stworzyło na bardzo przyjazne warunki do pobytu i trenowania…

Czytaj dalej →

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Dodatkowych informacji na temat obozów, w których bierze udział nasz klub można również szukać na oficjalnej stronie Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Instruktorzy naszej organizacji mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć karate kyokushin oraz w zakresie innych sztuk i sportów walki. Są to ludzie z pasją, angażujący się również w inne zajęcia sportowe i rekreacyjne. Od lat uczestnicząc i współorganizując obozy i seminaria dzielą się swoimi doświadczeniami i pomagają nam wszystkim się rozwijać. Są to osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym, które prócz wiedzy merytorycznej, potrafią otoczyć opieką młodych adeptów kyokushin. Takie osoby dbają nie tylko o bezpieczeństwo i miłą atmosferę na obozach, ale potrafią oddać prawdziwego ducha karate-do. Prócz własnej kadry instruktorskiej Polska Federacja Kyokushin Karate do udziału w obozach regularnie zaprasza znane osobistości z kraju i ze świata.

Trenujemy w specjalnie dostosowanych obiektach sportowych zapewniających warunki treningowe oraz wypoczynkowe wszystkim uczestnikom, z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych grup wiekowych obozowiczów. Prowadzimy zajęcia nie tylko na sali gimnastycznej, ale i na świeżym powietrzu – często w bardzo malowniczym otoczeniu.

Obozy to przede wszystkim trening i możliwość spędzenia czasu w przyjaznej sportowej atmosferze, ale również dobra zabawa i świetna okazja do nawiązania znajomości. Dodatkowym walorem, docenianym przez młodszych adeptów karate jest możliwość odwiedzenia nowych miejsc i uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy obozów dla najmłodszych mogą również brać udział w zajęciach kaligrafii, sztuki origami, różnego rodzaju zabawach integracyjnych i konkursach; są dla nich organizowane m.in. wyjścia na plażę lub basen, ogniska, dyskoteki itp. Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w takich okolicznościach rodzą się przyjaźnie, które potrafią przetrwać długie lata.

W obecnej pandemicznej sytuacji chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, jak istotna w życiu człowieka jest aktywność ruchowa. Nie do zlekceważenia jest też aspekt psychologiczny. Zwłaszcza w przypadku dorastających dzieci bardzo ważną rolę odgrywa możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem rówieśniczym. Wszystko to ma ogromny wpływ na rozwój psycho-fizyczny dzieci i młodzieży, chroni przed stanami depresyjnymi oraz daje energię i motywację do codziennego funkcjonowania.

Zapraszamy do udziału w seminariach i obozach organizowanych przez Toruński Klub Karate Kyokushin!