AKTUALNIE OFERUJEMY:
Letnia Szkoła Karate
LETNIA SZKOŁA KARATE W CIECHOCINKU 2023 Dla osób ćwiczących kyokushin karate w wieku szkolnym 7-10 lat. Miejsce zakwaterowania: Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku. Rezerwacja miejsca: do 15 marca. Program: Zajęcia kyokushin karate w sali sportowej i w terenie; Zajęcia sprawnościowe, trening mocno-nocny; Spacer z historią Ciechocinka, Tężnie solankowe, Park Uzdrowiskowy; Ognisko obozowe, Gry i zabawy terenowe, Wodny Plac Zabaw; Kino nocne, fotoreportaż dnia i inne…
Czytaj więcej →Młodzieżowy Obóz Letni Karate
MŁODZIEŻOWY OBÓZ LETNI KARATE W RYNIE 2023 Obóz proponowany jest ćwiczącym kyokushin w wieku 11-17lat. Miejsce zakwaterowania: Tawerna pod Byczkiem w Rynie. Rezerwacja miejsca: do 15 marca. Program: Nauka i doskonalenie techniki kyokushin karate, samoobrony i shinken-shobu, Ognisko, Trening mocno nocny, atrakcje wodne nad jeziorami Ryńskim i Ołów, Zamek krzyżacki i inne…
Czytaj więcej →O obozach i seminariach w których bierzemy udział
Członkowie Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin mogą brać udział w obozach treningowych: letnich i zimowych, seminariach oraz szkoleniach z zakresu walki sportowej, realnej samoobrony i kata. Poziom szkolenia jest zawsze dostosowywany do grupy wiekowej uczestników oraz stopnia ich zaawansowania w sztuce karate.
Osoby nie posiadające członkostwa w naszym klubie, które są zainteresowane wzięciem udziału w obozie prosimy o kontakt.
Relacje z minionych obozów i seminariów, w których uczestniczyliśmy można znaleźć w archiwum naszej strony:
Dodatkowych informacji na temat obozów, w których bierze udział nasz klub można również szukać na oficjalnej stronie Polskiej Federacji Kyokushin Karate.
Instruktorzy naszej organizacji mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć karate kyokushin oraz w zakresie innych sztuk i sportów walki. Są to ludzie z pasją, angażujący się również w inne zajęcia sportowe i rekreacyjne. Od lat uczestnicząc i współorganizując obozy i seminaria dzielą się swoimi doświadczeniami i pomagają nam wszystkim się rozwijać. Są to osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym, które prócz wiedzy merytorycznej, potrafią otoczyć opieką młodych adeptów kyokushin. Takie osoby dbają nie tylko o bezpieczeństwo i miłą atmosferę na obozach, ale potrafią oddać prawdziwego ducha karate-do. Prócz własnej kadry instruktorskiej Polska Federacja Kyokushin Karate do udziału w obozach regularnie zaprasza znane osobistości z kraju i ze świata.
Trenujemy w specjalnie dostosowanych obiektach sportowych zapewniających warunki treningowe oraz wypoczynkowe wszystkim uczestnikom, z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych grup wiekowych obozowiczów. Prowadzimy zajęcia nie tylko na sali gimnastycznej, ale i na świeżym powietrzu – często w bardzo malowniczym otoczeniu.
Obozy to przede wszystkim trening i możliwość spędzenia czasu w przyjaznej sportowej atmosferze, ale również dobra zabawa i świetna okazja do nawiązania znajomości. Dodatkowym walorem, docenianym przez młodszych adeptów karate jest możliwość odwiedzenia nowych miejsc i uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy obozów dla najmłodszych mogą również brać udział w zajęciach kaligrafii, sztuki origami, różnego rodzaju zabawach integracyjnych i konkursach; są dla nich organizowane m.in. wyjścia na plażę lub basen, ogniska, dyskoteki itp. Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w takich okolicznościach rodzą się przyjaźnie, które potrafią przetrwać długie lata.





Sytuacja pandemiczna dała nam wiele dowodów i chyba nikogo nie trzeba już przekonywać co do tego, jak istotna w życiu człowieka jest aktywność ruchowa. Nie do zlekceważenia jest też aspekt psychologiczny. Zwłaszcza w przypadku dorastających dzieci bardzo ważną rolę odgrywa możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem rówieśniczym. Wszystko to ma ogromny wpływ na rozwój psycho-fizyczny dzieci i młodzieży, chroni przed stanami depresyjnymi oraz daje energię i motywację do codziennego funkcjonowania.
Zapraszamy do udziału w seminariach i obozach
organizowanych przez Toruński Klub Karate Kyokushin!
Seminarium Budo
Seminarium Budo kierowane jest do osób dorosłych trenujących kyokushin karate w klubach. W programie nauka, doskonalenie i interpretacja kyokushin kata, treningi kyokushin kumite oraz elementy samoobrony i combat karate. Przed rozszerzeniem programu Seminarium Budo odbywało się pod nazwą Seminarium Kata i Combat.









Zobacz relacje z poprzednich edycji Seminarium Budo.
Letnia Szkoła Karate
Proponowana jest ćwiczącym kyokushin karate w wieku szkolnym 7-10 lat. Uczestnicy obozu rozbudowują podstawy karate poznając nowe techniki oraz układy formalne – kata. Instruktorzy dokładają starań by dzieci potrafiły uchwycić ich sens, co ma przełożenie na późniejsze zastosowanie w walce sportowej i samoobronie.
(szerszy opis)
W związku z tym, że Letnia Szkoła Karate jest kierowana do najmłodszych adeptów sztuk walki szczególną wagę przywiązuje się do aspektu wychowawczego – kreowania właściwej postawy, zgodnej z zasadami karate-do. Ważnym elementem podczas treningów oraz w trakcie trwania całego obozu jest przestrzeganie zasad grzeczności i etykiety.
Obozowiczów zachęca się do dokładności, sumienności i wytrwałości w czasie wykonywania zadań treningowych.
Program Letniej Szkoły Karate obejmuje m.in.: ćwiczenia gimnastyczne i ogólnorozwojowe, rozciągające, poprawiające koordynację ruchową oraz zabawy ruchowe poprawiające motorykę. Uczestnicy obozu rozbudowują podstawy karate poznając nowe techniki oraz układy formalne – kata. Instruktorzy dokładają starań by dzieci potrafiły uchwycić ich sens, co ma przełożenie na późniejsze zastosowanie w walce sportowej i samoobronie.
Podczas obozu nasi podopieczni mają okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z innych klubów, co już samo w sobie jest dla nich dużym urozmaiceniem. Każdy instruktor ma trochę inne podejście oraz swoje oryginalne metody treningowe. Wielu z nich posiada wiedzę i doświadczenia z zakresu innych dyscyplin sportu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia treningów.
Dzieci trenują wspólnie jako grupa ucząc się synchronizacji i współdziałania z innymi. Innym razem rywalizują między sobą, co z kolei pobudza ich do samodzielności i kreatywności. W czasie Letniej Szkoły Karate dzieci mają okazję spotkać kolegów z innych klubów. Jest to okazja do wymiany spostrzeżeń między młodymi sportowcami, ale również do nawiązania nowych przyjaźni, które potrafią przetrwać długie lata. Zajęcia odbywają się w salach sportowych oraz w plenerze… zarówno w dzień, jak i w nocy 😉
Pobyt urozmaicamy zwiedzaniem ciekawych miejsc w okolicy, zapoznając się również z ich historią. Organizatorzy za każdym razem przygotowują dla swoich podopiecznych różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, ogniska oraz zajęcia przybliżające najmłodszym kulturę Japonii.
Pod koniec obozu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na stopnie kyu.











Zobacz relacje z poprzednich edycji Letniej Szkoły Karate.
Aktualna oferta:
Letnia Szkoła Karate
LETNIA SZKOŁA KARATE W CIECHOCINKU 2023 Dla osób ćwiczących kyokushin karate w wieku szkolnym 7-10 lat. Miejsce zakwaterowania: Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku. Rezerwacja miejsca: do 15 marca. Program: Zajęcia kyokushin karate w sali sportowej i w terenie; Zajęcia sprawnościowe, trening mocno-nocny; Spacer z historią Ciechocinka, Tężnie solankowe, Park Uzdrowiskowy; Ognisko obozowe, Gry i zabawy terenowe, Wodny Plac Zabaw; Kino nocne, fotoreportaż dnia i inne…
Czytaj więcej →Młodzieżowy Obóz Letni Karate
To propozycja dla osób trenujących karate kyokushin w wieku 11-17 lat. Obozy letnie skierowane do młodzieży odbywały się wcześniej pod nazwą „Wakacje z Karate” i były organizowane: w Borach Tucholskich, nad Morzem Bałtyckim, na Kaszubach, w Karkonoszach… W programie obozu m.in.: trening technik karate kyokushin (ido-geiko i kata), trening kumite (walka sportowa wg zasad kyokushin i kickboxingu) oraz samoobrona.
(szerszy opis)
W programie Młodzieżowego Obozu Letniego Karate znajdują się m.in.:
Treningi techniki karate kyokushin mają na celu naukę i doskonalenie kihon-geiko i ido-geiko (trening technik w ruchu) oraz kata (układy formalne) ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonania.
Treningi kumite (walka) obejmują techniczne aspekt wykonania poszczególnych technik karate z uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania w walce sportowej oraz sposoby łączenia ich w całe sekwencje ruchów (kombinacje). Instruktorzy wskazują również jak w sposób taktyczny wykorzystywać zdobyte w ten sposób umiejętności. Stałym elementem takiego treningu są ćwiczenia w parach, oraz sparingi. Trenujemy w formule kyokushin oraz wg zasad kickboxingu.
Treningi samoobrony mają na celu wyrobienie w uczestnikach obozu umiejętności realnej samoobrony, odruchów szybkiej reakcji w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia lub życia. Na zajęciach tego typu uczymy korzystania z szerszego zakresu technik karate kyokushin, niż w przypadku walki sportowej. Sięgamy również do rozwiązań stosowanych w innych sztukach, sportach i systemach walki. Częścią treningu realnej samoobrony jest uświadomienie młodych adeptów karate w kwestiach zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć na co dzień. Poruszane są kwestie prewencji, zwracamy również uwagę na aspekt psychologiczny – panowanie nad sobą i radzenie sobie w stresujących sytuacjach.
Podczas Młodzieżowego Obozu Letniego Karate uczestnicy mają również okazję brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych oraz rywalizować w zakresie innych dyscyplin sportu. Zajęcia odbywają się zarówno na sali gimnastycznej jak i na świeżym powietrzu, w dzień… i w nocy 😉
Korzystając z uroków miejsca, sesje treningowe przeplatamy wycieczkami, zwiedzamy ciekawe miejsca w okolicy, urządzamy ogniska i zabawy integracyjne. Na zakończenie obozu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na stopnie kyu.
Podczas obozów tego typu instruktorzy mają znaczenie więcej czasu na interakcję z ćwiczącymi, niż ma to miejsce w przypadku treningów w klubowym dojo. Jest to świetną okazją do podniesienia jakości wykonywanych technik i zdobycia zupełnie nowych umiejętności. Uczestnicy mają też okazję do wymiany doświadczeń z kolegami z innych klubów. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy myślą poważnie o podnoszeniu swoich kwalifikacji do regularnego uczestniczenia w organizowanych przez nasz klub obozach i seminariach.








Zobacz relacje z poprzednich edycji Młodzieżowego Obozu Letniego Karate.
Aktualna oferta:
Młodzieżowy Obóz Letni Karate
MŁODZIEŻOWY OBÓZ LETNI KARATE W RYNIE 2023 Obóz proponowany jest ćwiczącym kyokushin w wieku 11-17lat. Miejsce zakwaterowania: Tawerna pod Byczkiem w Rynie. Rezerwacja miejsca: do 15 marca. Program: Nauka i doskonalenie techniki kyokushin karate, samoobrony i shinken-shobu, Ognisko, Trening mocno nocny, atrakcje wodne nad jeziorami Ryńskim i Ołów, Zamek krzyżacki i inne…
Czytaj więcej →Zimowa Szkoła Karate
Zimowa Szkoła Karate proponowana jest ćwiczącym kyokushin karate w wieku szkolnym 7-12 lat. W programie m.in.: ćwiczenia gimnastyczne i ogólnorozwojowe, rozciągające, poprawiające koordynację ruchową oraz zabawy ruchowe poprawiające motorykę. Uczestnicy doskonalą podstawy karate i poznają nowe techniki, układy kata oraz elementy walki.
(szerszy opis)
Oferta Zimowej Szkoły Karate jest kierowana do najmłodszych adeptów sztuk walki, więc szczególną wagę przywiązuje się do aspektu wychowawczego – kreowania właściwej postawy, zgodnej z zasadami karate-do. Ważnym elementem podczas treningów oraz w trakcie trwania całego obozu jest przestrzeganie zasad grzeczności i etykiety.
Obozowiczów zachęca się do dokładności, sumienności i wytrwałości w czasie wykonywania zadań treningowych.
Program Zimowej Szkoły Karate obejmuje m.in.: ćwiczenia gimnastyczne i ogólnorozwojowe, rozciągające, poprawiające koordynację ruchową oraz zabawy ruchowe poprawiające motorykę. Uczestnicy obozu rozbudowują podstawy karate poznając nowe techniki oraz układy formalne – kata. Instruktorzy dokładają starań by dzieci potrafiły uchwycić ich sens, co ma przełożenie na późniejsze zastosowanie w walce sportowej i samoobronie.
Podczas obozu nasi podopieczni mają okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z innych klubów, co już samo w sobie jest dla nich dużym urozmaiceniem. Każdy instruktor ma trochę inne podejście oraz swoje oryginalne metody treningowe. Wielu z nich posiada wiedzę i doświadczenia z zakresu innych dyscyplin sportu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia treningów.
Dzieci trenują wspólnie jako grupa ucząc się synchronizacji i współdziałania z innymi. Innym razem rywalizują między sobą, co z kolei pobudza ich do samodzielności i kreatywności. W czasie Zimowej Szkoły Karate dzieci mają okazję spotkać kolegów z innych klubów. Jest to okazja do wymiany spostrzeżeń między młodymi sportowcami, ale również do nawiązania nowych przyjaźni, które potrafią przetrwać długie lata. Zajęcia odbywają się w salach sportowych oraz w plenerze.
Pobyt urozmaicamy zwiedzaniem ciekawych miejsc w okolicy, zapoznając się również z ich historią. Organizatorzy za każdym razem przygotowują dla swoich podopiecznych różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, ogniska oraz zajęcia przybliżające najmłodszym kulturę Japonii.












Zobacz relacje z poprzednich edycji Zimowej Szkoły Karate.
Obóz Letni PFKK
Organizowany przez Polską Federację Kyokushin Karate Obóz Letni każdego roku gromadzi ćwiczących zrzeszonych w klubach federacji na terenie całego kraju. W obozie również uczestniczą ćwiczący z innych państw. Na Obozy Letnie w charakterze instruktorów są zapraszane znane osobistości ze świata karate – instruktorzy z Japonii i innych krajów. W trakcie obozu odbywają się egzaminy na stopnie uczniowskie kyu i mistrzowskie dan (czarne pasy), a także kursy instruktorskie.
(szerszy opis)
Program obozu jest bardzo szeroki i obejmuje m.in.: trening i szczegółową analizę wybranych układów kata, wraz z bunkai (interpretacja poszczególnych ruchów w celu zrozumienia ich istoty); treningi kumite (walki) przeprowadzane w formule kyokushin i kickbokserskiej, których nieodłączną częścią są sparingi; trening elementów I-ken, ćwiczeń oddechowych oraz pracy środkiem ciężkości – dla poprawy techniki i zwiększenia efektywności podczas walki; trening samoobrony i combat – do zastosowań pozasportowych; trening z użyciem bo i bo-neri (długi i krótki kij); a także wykłady teoretyczne m.in. z zakresu psychologii sportu. Organizatorzy nieustannie rozszerzają myśl szkoleniową i każdego roku starają się wprowadzać nowe elementy do treningu kyokushin karate.










Zobacz relacje z poprzednich edycji Obozu Letniego.