Obozy i seminaria

AKTUALNIE OFERUJEMY:


Letnia Szkoła Karate

LETNIA SZKOŁA KARATE W CIECHOCINKU 2022
Dla osób ćwiczących kyokushin karate w wieku szkolnym 7-10 lat.

Miejsce zakwaterowania: Sanatorium „Gracja” w Ciechocinku.

Rezerwacja miejsca: do 15 marca.

Program:
Zajęcia kyokushin karate w sali sportowej i w terenie; Zajęcia sprawnościowe, trening mocno-nocny; Spacer z historią Ciechocinka, Tężnie solankowe, Park Uzdrowiskowy; Rancho pod Olszyną, wycieczka statkiem po Wiśle, Wodny Plac Zabaw; Kino nocne, fotoreportaż dnia, origami, kaligrafia i inne…

Czytaj więcej →

Młodzieżowy Obóz Letni Karate

MŁODZIEŻOWY OBÓZ LETNI KARATE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE 2022
Obóz proponowany jest ćwiczącym kyokushin w wieku 11-17lat.

Miejsce zakwaterowania: Ośrodek Treningowy „Sport Szklarska Poręba”.

Rezerwacja miejsca: do 15 marca.

Program:
Nauka i doskonalenie techniki kyokushin karate, samoobrony i kick-boxingu, Ognisko, Trening mocno nocny, Wycieczki górskie: wodospad Szklarka, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, Góry Izerskie…

Czytaj więcej →

O obozach i seminariach w których bierzemy udział

Członkowie Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin mogą brać udział w obozach treningowych: letnich i zimowych, seminariach oraz szkoleniach z zakresu walki sportowej, realnej samoobrony i kata. Poziom szkolenia jest zawsze dostosowywany do grupy wiekowej uczestników oraz stopnia ich zaawansowania w sztuce karate.
Osoby nie posiadające członkostwa w naszym klubie, które są zainteresowane wzięciem udziału w obozie prosimy o kontakt.

Relacje z minionych obozów i seminariów, w których uczestniczyliśmy można znaleźć w archiwum naszej strony:

Seminarium kumite w Bydgoszczy

W Bydgoszczy 26.02.2022 w sali SP-63 odbyło się seminarium kumite, w którym uczestniczyli ćwiczący z 16 różnych klubów kyokushin karate. Głównymi uczestnikami były dzieci i młodzież, ale również ćwiczyli dorośli i zaawansowani. Na miejscu była także kilkuosobowa ekipa z naszego klubu.

Czytaj dalej →

Zimowa Szkoła Karate

Podczas tegorocznych ferii szkolnych w dniach 15-19.01.2022 odbyła się X Zimowa Szkoła Karate. Tym razem gościliśmy w Sanatorium Gracja w Ciechocinku, które przyjęło nas bardzo ciepło i życzliwie, za co serdecznie dziękujemy 🙂 W obozie udział wzięli ćwiczący w klubach w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Świeciu, Wąbrzeźnie, Toruniu…

Czytaj dalej →

Seminarium Kata i Combat

W weekend 22-24.10.2021 odbyło się Seminarium Kata i Combat. To już kolejne nasze spotkanie gdzie doskonalimy, uczymy się kata i łączymy z ćwiczeniami combatowymi.W tym roku gościliśmy w Sanatorium Gracja w Ciechocinku, które stworzyło nam bardzo dobre warunki do przeprowadzenia szkolenia.Zajęcia prowadzili shihan Artur Wilento 5dan…

Czytaj dalej →

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Dodatkowych informacji na temat obozów, w których bierze udział nasz klub można również szukać na oficjalnej stronie Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Instruktorzy naszej organizacji mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć karate kyokushin oraz w zakresie innych sztuk i sportów walki. Są to ludzie z pasją, angażujący się również w inne zajęcia sportowe i rekreacyjne. Od lat uczestnicząc i współorganizując obozy i seminaria dzielą się swoimi doświadczeniami i pomagają nam wszystkim się rozwijać. Są to osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym, które prócz wiedzy merytorycznej, potrafią otoczyć opieką młodych adeptów kyokushin. Takie osoby dbają nie tylko o bezpieczeństwo i miłą atmosferę na obozach, ale potrafią oddać prawdziwego ducha karate-do. Prócz własnej kadry instruktorskiej Polska Federacja Kyokushin Karate do udziału w obozach regularnie zaprasza znane osobistości z kraju i ze świata.

Trenujemy w specjalnie dostosowanych obiektach sportowych zapewniających warunki treningowe oraz wypoczynkowe wszystkim uczestnikom, z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych grup wiekowych obozowiczów. Prowadzimy zajęcia nie tylko na sali gimnastycznej, ale i na świeżym powietrzu – często w bardzo malowniczym otoczeniu.

Obozy to przede wszystkim trening i możliwość spędzenia czasu w przyjaznej sportowej atmosferze, ale również dobra zabawa i świetna okazja do nawiązania znajomości. Dodatkowym walorem, docenianym przez młodszych adeptów karate jest możliwość odwiedzenia nowych miejsc i uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy obozów dla najmłodszych mogą również brać udział w zajęciach kaligrafii, sztuki origami, różnego rodzaju zabawach integracyjnych i konkursach; są dla nich organizowane m.in. wyjścia na plażę lub basen, ogniska, dyskoteki itp. Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w takich okolicznościach rodzą się przyjaźnie, które potrafią przetrwać długie lata.

W obecnej pandemicznej sytuacji chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, jak istotna w życiu człowieka jest aktywność ruchowa. Nie do zlekceważenia jest też aspekt psychologiczny. Zwłaszcza w przypadku dorastających dzieci bardzo ważną rolę odgrywa możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem rówieśniczym. Wszystko to ma ogromny wpływ na rozwój psycho-fizyczny dzieci i młodzieży, chroni przed stanami depresyjnymi oraz daje energię i motywację do codziennego funkcjonowania.

Zapraszamy do udziału w seminariach i obozach organizowanych przez Toruński Klub Karate Kyokushin!