Treningi

W Toruńskim Klubie Karate Kyokushin treningi prowadzą doświadczeni instruktorzy karate, samoobrony i kick-boxingu posiadający stopnie mistrzowskie: wieloletni trener kadry Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz wielokrotni Mistrzowie Polski w kumite (walka).

Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych: dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży i dorosłych, niezależnie od płci. 

  • Treningi Karate poprawiają pewność siebie w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia. Uczą panować nad własnymi emocjami, dodają wiary we własne możliwości.
  • Dzięki treningowi nabiera się praktycznych umiejętności walki i samoobrony, które będzie można zastosować w sytuacji zagrożenia.
  • Trening karate poprawia: kondycję, siłę, koordynację i ogólną wytrzymałość.
  • Jest idealną metodą na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, co prowadzi do lepszego samopoczucia oraz ukształtowania proporcjonalnej sylwetki.
  • Trening daje możliwość rozładowania negatywnego napięcia wynikającego ze stresu jaki przeżywamy w szkole, pracy i życiu osobistym.
  • Karate można trenować rekreacyjnie traktując zajęcia jako ciekawą formę aktywności ruchowej lub gimnastykę korekcyjną
  • Karate jest najlepszą formą uzupełnienia treningu siłowego o elementy aerobowe, które uelastyczniają i rozluźniają spięte mięśnie będące efektem np. treningu kulturystycznego.
  • Różnorodność technik karate oraz metod treningowych powoduje, że trening sam w sobie zawsze jest ciekawy.

Dodatkowo umożliwiamy udział w obozach i seminariach, egzaminach na kolejne stopnie zaawansowania oraz starty w zawodach różnego szczebla, co pozwala w pełni realizować się na tej płaszczyźnie życia.

To, co wyróżnia Karate spośród pozostałych sportów i systemów walki to duży nacisk jaki kładzie się na aspekt szeroko pojętego rozwoju i samodoskonalenia. Twórca naszego stylu Masutatsu Oyama🛈 twierdził, że prawdziwą istotą i ostatecznym celem treningu karate jest pokonanie nie przeciwnika, ale samego siebie – swoich słabości. Według tej koncepcji trening ma służyć przede wszystkim rozwojowi moralnemu i duchowemu oraz kształtowaniu osobowości w taki sposób, by osoba praktykująca stała się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem.

Trenować może każdy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Rozpocząć treningi można w dowolnym wieku. Oczywiście treningi różnią się w zależności od wieku i możliwości fizycznych.

Ponieważ często treningi karate rozpoczynają dzieci, w okresie nauczania początkowego a nawet przedszkolnego, w zajęciach szczególną uwagę zwraca się na wychowanie i nauczanie wszechstronnego ruchu, często również z zakresu innych dyscyplin sportu.

Ponieważ techniki karate wykonuje się rękoma i nogami zarówno na prawą i na lewą stronę to świetnie nadają się do kształtowania koordynacji ruchowej, która jest podstawą we wszelkim ruchu.

W kształceniu wychowania sięga się do zasad związanych z filozofią dalekiego wschodu, ale i bliskich naszym wartością tj. uprzejmości wobec bliźnich, szacunku dla rodziców i osób starszych, sumienności w wykonywaniu powierzonych prac oraz powstrzymywania się od gwałtowności. Dlatego między innymi od samego początku treningu obowiązują zasady takie jak ukłony w kierunku nauczyciela i wobec współćwiczących, chwile medytacji i wyciszenia, to sprawia, że wytwarza się specyficzna atmosfera dzięki, której można osiągnąć zamierzone cele treningowe. Ćwiczący trenują nie na zasadzie przymusu, lecz z własnej woli.

Nie ma tu selekcji negatywnej. Nie ma znaczenia płeć, wzrost, waga i wiek. Liczą się chęci i samozaparcie. Każdy może dotrzeć do wyznaczonego celu prędzej czy później. Nie odrzuca się tych, którym doskonalenie siebie idzie wolniej lecz motywuje do dalszej pracy. Zachęca się ćwiczących do przenoszenia pewnych zasad do swojego życia codziennego np. sumienności, dokładności, uprzejmości, wytrwałości, asertywności, dbania o siebie i innych itp.


O tym jak zacząć trenować można doczytać w zakładce: Zapisy!   Warto zapoznać się również z regulaminem zajęć naszego klubu.