Archiwum klubowe 1995-1997

Uzupełniliśmy nasze klubowe archiwum z lat:

W latach 90-tych w naszym klubie powstawały nowe sekcje, a zawodnicy coraz śmielej poczynali sobie na matach turniejowych. Oprócz stałych zajęć treningowych często wyjeżdżaliśmy na dodatkowe szkolenia organizowane przez klub i nie tylko. To bardzo pomogło podnieść poziom umiejętności wszystkich co dało również rezultaty w turniejach karate…

W roku 1995 Sławomir Kłosiński i Tomasz Wrzesień uzyskali tytuł Instruktora Sportu Karate Kyokushinkai, a nasz instruktor Artur Wilento zdał na stopień mistrzowski 1dan. Dla ćwiczących stało się to dodatkową motywacją do treningu i już po kilku latach od tego wydarzenia z osób, które w tym czasie ćwiczyły wyłoniły się kolejne czarne pasy.

W 1997 roku minęła oficjalna 10 rocznica działalności klubu. Nie obchodziliśmy jakoś znacząco tego wydarzenia. Największym prezentem było zdobycie przez Marka Kosowskiego tytułu Mistrza Europy w kategorii -90kg w Gdańsku. Dla niego była to absolutna premiera w zawodach międzynarodowych i przepustka do dalszej wypełnionej sukcesami kariery zawodniczej, a dla licznej grupy kibiców z Torunia duża radość, niezapomniane emocje i duma.

Mistrzostwa Europy w Gdańsku

W dniu 24.05.1997 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate. Mistrzostwa odbyła się w Hali Olivii i miała imponującą oprawę, o którą zadbał Bogusław Jeremicz na co dzień prowadzący klub w Gdańsku. Po raz pierwszy do Kadry Narodowej Polski został powołany zawodnik z Torunia – Marek Kosowski. Dla nas wszystkich było to duże uznanie. W końcu wszyscy ćwiczymy razem i wymieniamy się doświadczeniami. Marek otrzymał szansę mimo, że nie wywalczył tytułu Mistrza Polski. Szansy tej nie zmarnował. Walczył w kategorii -90kg, którą całkowicie podporządkował sobie. Dominował nad przeciwnikami siłą i determinacją.…

W tym czasie zorganizowaliśmy 9 wyjazdów na zgrupowania klubowe wiosną i jesienią każdego roku. Między innymi zgrupowania w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim i w Szklarskiej Porębie, w której oprócz treningów mieliśmy możliwość chodzenia szlakami górskimi po Karkonoszach. Niemniej udane były obozy klubowe w Dziwnowie i pierwszy obóz zorganizowany poza granicami kraju w Belusskich Slatinach na Słowacji. Miejsce to zaskoczyło nas wszystkich swoim wyjątkowym klimatem i otaczająca przyrodą.
Praktycznie co roku nasi ćwiczący brali udział w obozach ogólnopolskich: w Kokotku 1995, w Krakowie 1996 i 1997 – gościem specjalnym był Mistrz Świata Kenji Yamaki, a także w Holandii – Papendal (1997) – gościem specjalnym był Mistrz Świata Shokei Matsui.

Informacje na temat Kenji Yamaki można znaleźć w Ciekawostkach naszej strony.
„Byłem pełen kompleksów” wywiad z sensei Kenji Yamaki dla czasopisma Budo Karate.

W tamtych latach popularne były pokazy, w których chętnie braliśmy udział między innymi w cyklu imprez: Pokazy Dalekowschodnich Sztuk Walki i Dni Kultury Japońskiej w Toruniu, a także szeregu innych.

W dniu 16.02.1997 w Toruniu zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski Zachodniej. Po raz pierwszy nasz klub stał się organizatorem imprezy sportowej sygnowanej przez PZK. Turniej przyniósł nam szereg emocji od tych organizacyjnych po świetną postawę naszych zawodników i po raz kolejny zdobycie drużynowego tytułu MPZ. Pod koniec grudnia rozegraliśmy kolejno V, VI i VII edycję Turnieju Gwiazdkowego, który nabierał rozmachu i wzbudzał coraz większe zainteresowanie.

Mistrzostwa Polski Zachodniej w Toruniu

W dniu 16.02.1997 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej. Po raz pierwszy nasz klub był organizatorem imprezy sportowej sygnowanej przez PZK. Zawody przeprowadzone zostały w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. W organizację imprezy zaangażowało się wiele osób ćwiczących w klubie, dzięki czemu przeprowadzona została sprawanie organizacyjnie. Najważniejszy był sam turniej, który dostarczył nam wiele emocji, zwłaszcza jak na matę wychodzili zawodnicy z Torunia.…

Nasi zawodnicy, zarówno juniorzy jak i seniorzy startowali z powodzeniem w turniejach różnej rangi organizowanych w miastach: Gdynia (1995), Piła (1995, 1995, 1996), Legnica (1995, 1997), Bydgoszcz (1995), Inowrocław (1995, 1996, 1997), Warszawa (1995, 1997), Malbork (1996, 1997), Gdańsk (1996), Kielce (1996), Grudziądz (1996), Kutno (1997), Olkusz (1997), Koszalin (1997), Chełm (1997).

W 1995 roku podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Warszawie Tomasz Górzyński stanął na podium zawodów. Był to drugi taki sukces naszego zawodnika w imprezie rangi ogólnopolskiej. Potem do medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w tym okresie dołączyli: Edyta Wajs, Marek Kosowski i Michał Ozimkiewicz.

Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy w latach 1995-1997 wyróżniali się podczas zawodów sportowych:

Kobiety:

Małgorzata Zielińska, Barbara Mróz, Ewa Jarosz, Anna Urbańska, Aneta Domańska, Magdalena Stelmach, Edyta Wajs, Edyta Wilento, Monika Ruczyńska.

Mężczyźni:

Łukasz Udziński, Grzegorz Zieliński, Łukasz Czos, Piotr Domański, Paweł Więcek, Rafał Brzóskiewicz, Adam Wierzchosławski, Maciej Michałek, Marcin Adamczyk, Marcin Kosobucki, Łukasz Gruźlewski, Michał Zubik, Kamil Dąbrowski, Marek Kosowski, Sławomir Kłosiński, Artur Wilento, Piotr Binkowski, Dariusz Łukiewski, Tomasz Wrzesień, Tomasz Górzyński, Radosław Korcala, Michał Ozimkiewicz, Adam Witkowski, Marek Machtylski, Krzysztof Terlikowski, Artur Falkowski, Robert Żak, Dariusz Starostin, Michał Kiesiński, Marcin Zakrzewski, Przemysław Renz, Rafał Kołodziejczyk.