VII Turniej Gwiazdkowy w Toruniu

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 21.12.1997 nasz klub zorganizował VII Kopernikański Turniej Gwiazdkowy. Tradycyjny nasz turniej gwiazdkowy zyskuje na popularności i doceniany jest przez innych ćwiczących kyokushin karate. Dlatego zmieniliśmy nazwę na Kopernikański – nawiązując do dwóch poprzednich imprez zorganizowanych w 1989 i 1992 roku. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 14 klubów z: Torunia, Gdańska, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Bydgoszczy, Turku, Inowrocławia, Włocławka, Konina, Płocka, Malborka, Sokoła Inowrocław, Grudziądza i Chełmna. Turniej odbył się w dwóch konkurencjach: kata z podziałem na wiek i kumite juniorów z podziałem na kategorie wagowe.

Nasza liczna drużyna wsparta była również zawodnikami ćwiczącymi w sekcji klubu w Ciechocinku (47 zawodników + 7 Ciechocinek)W podsumowaniu drużynowym uzyskaliśmy tytuły Najlepszej Drużyny zarówno w Kata jak i Kumite.

Turniej sędziowali: Bogusław Jeremicz, Daniel Gorczyca, Wojciech Kunicki, Janusz Mazurkiewicz, Janusz Kalamarski, Dariusz Jasiakiewicz, Jarosław Remus, Roman Rutkowski, Dariusz Łukiewski, Dariusz Graliński, Sławomir Kłosiński, Tomasz Górzyński, Piotr Binkowski, Waldemar Ciuśniak, Sławomir Emeschajmer, Dariusz Fijałkowski, Wiesław Więckowski.

Bardzo licznie były obsadzone wszystkie konkurencja kata oraz kumite. Kata rozgrywano dodatkowo na planszach poza matą. Do finałów w konkurencjach kata zakwalifikowało się 12 zawodników z Torunia. Pierwsze miejsca zdobyli: Piotr Domański, Paweł Więcek i Małgorzata Zielińska. Drugie miejsce zajęli: Rafał Brzóskiewicz i Marcin Adamczyk i Michał Zubik. Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali: Barbara Mróz, Marcin Kosobucki i Radosław Korcala.

W kumite wzięło udział 10 zawodników z naszego klubu. Rozegrano 4 konkurencje. Tym razem torunianie spisali się bardzo dobrze praktycznie w każdej kategorii walczyli w finałach.

W kategorii -65kg walczyli: Adam Witkowski (3 miejsce), Radosław Korcala (2 miejsce), Michał Ozimkiewicz (1 miejsce), Marek Machtylski (3 miejsce).

W kategorii -70kg walczył Michał Zubik (3 miejsce).

W kategorii -80kg walczyli: Krzysztof Terlikowski (1 miejsce), Artur Falkowski (3 miejsce), Daniel Mira, Krzysztof Wrzesień (3 miejsce).

W kategorii +80kg walczył Robert Żak (3 miejsce).

Wyniki VII turnieju Gwiazdkowego:

Kata:

Dzieci: 
1Piotr Domański – Toruń,
2. Łukasz Chojnacki – Inowrocław,
3. Karol Ratajczak – Grudziądz,
4. Anna Dźwigaj – Gdańsk,
5. Adrianna Tomkowiak – Malbork,
6. Krzysztof Drużyński – Inowrocław,
7. Dariusz Cichomski – Turek,
8. Krzysztof Lipowski – Ciechocinek.

Kadetki Młodsze: 
1. Anna Bieńkowska – Gdańsk,
2. Ilona Bielawska – Inowrocław,
3. Karolina Michalska – Konin,
4. Jadwiga Dźwigaj – Gdańsk.

Kadetów Młodszych: 
1Paweł Więcek – Toruń,
2Rafał Brzóskiewicz – Toruń,
3. Wojciech Kotlenga – Grudziądz,
4. Sebastian Redicki – Turek,
5. Przemysław Świst – Inowrocław,
6. Grzegorz Zieliński – Toruń.

Kadetek Starszych: 
1. Małgorzata Zielińska – Toruń,
2. Katarzyna Szot – Malbork,
3Barbara Mróz – Toruń,
4. Maria Bocewicz – Inowrocław,
5. Agnieszka Rewers – Konin,
6. Aneta Domańska – Toruń.

Kadetów Starszych: 
1. Tomasz Grajewski – Turek,
2. Marcin Adamczyk – Toruń,
3. Marcin Kosobucki – Toruń,
4. Łukasz Gruźlewski – Toruń,
5. Paweł Pilarski -„Sokół” Inowrocław.

Open Kobiet: 
1. Katarzyna Kapuścińska – Konin,
2. Magda Zając – Grudziądz,
3. Katarzyna Piotrowska – Turek,
4. Marta Maciuszonek – Turek,
5. Sabina Gątkiewicz – Chełmno.

Open Mężczyzn: 
1. Zbigniew Nycek – Turek,
2. Michał Zubik – Toruń,
3Radosław Korcala – Toruń,
4. Maciej Tomczak – Bydgoszcz,
5. Maciej Kowalczyk – Turek.

Kumite Juniorów:

-65kg: 
1Michał Ozimkiewicz – Toruń,
2Radosław Korcala – Toruń,
3. Adam Witkowski – Toruń,
3Marek Machtylski – Toruń.

-70kg: 
1. Dariusz Żydziak – Golub-Dobrzyń,
2. Andrzej Ostapczuk – Gdańsk,
3Michał Zubik – Toruń,
3. Remigiusz Tomczak – Turek.

-80kg: 
1. Krzysztof Terlikowski – Toruń,
2. Adam Kawczyński – „Sokół” Inowrocław,
3Artur Falkowski – Toruń,
3. Krzysztof Wrzesień – Toruń.

+80kg: 
1. Przemysław Dopierała – Konin,
2. Robert Kaca – Płock,
3Robert Żak – Toruń,
3. Maciej Kowalczyk – Turek.