Czarne Pasy 2021

W trakcie XIX Obozu Letniego PFKK w Tucholi w dniach 27.07-01.08.2021 odbył się egzamin na czarne pasy. Egzamin w ramach federacji odbywa się jeden raz w roku właśnie podczas obozu. W tym roku z naszego klubu podeszły do egzaminu cztery osoby. Miło na poinformować, że wszyscy zdali na stopnie mistrzowskie dan: Zuzanna Chalecka 1dan, Tomasz Lubieński 2dan, Adam Witkowski 3dan, Adrian Moczulak 3dan – serdeczne gratulacje!!

Kilka słów o nich:

Adam Witkowski
Sandan – 3dan

Rozpoczął trening karate kyokushin w 1993 roku. Reprezentował klub w turniejach karate startując w kumite w kategorii lekkiej z sukcesami sportowymi między innymi wywalczył: Mistrzostwo Polski PFKK w kategorii -70kg w 2005 roku oraz vice-mistrzostwo w tej samej kategorii w 2006 i 2009 roku. Starty w zawodach sportowych zakończył w 2017 roku wygrywając kategorię -80kg +35lat podczas Austria Open. Pracę instruktorską rozpoczął w 2004 roku prowadząc zajęcia w CHKKK w Chełmnie a następnie w TKKK w Toruniu zakładając i prowadząc sekcje w miejscowościach: Łysomice i Łubianka. Obecnie prowadzi sekcję juniorów w klubie. Podczas organizowanych przez klub obozach szkoleniowo-sportowych pracuje jako wychowawca i instruktor.

Adrian Moczulak
Sandan – 3dan

Rozpoczął treningi kyokushin karate w 1996 roku. Od początku swoich treningów angażuje się w treningi oraz pracę klubową. Jest częstym uczestnikiem obozów i seminariów szkoleniowych organizowanych przez federację i nie tylko. Również reprezentował klub w turniejach regionalnych i ogólnopolskich. W roku 2019 ukończył kurs instruktora sportu karate.
W klubie pełni rolę instruktora pomocniczego i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat karate. Pełni również rolę sędziego podczas turniejów karate.

Tomasz Lubieński
Nidan – 2dan

Rozpoczął treningi w 2005 roku od treningów samoobrony a potem zainteresował się ćwiczeniami kyokushin karate. Systematyczny trening dał rezultaty. Najpierw shodan w 2015 roku a teraz kolejny egzamin.
Często również pełni role sędziego podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach PFKK i innych organizacji.

Zuzanna Chalecka
Shodan – 1dan

Rozpoczęła treningi kyokushin karate w 2005 roku. Jako juniorka często reprezentowała klub w zawodach sportowych zdobywając m. in: Mistrzostwo Polski PFKK w kategorii -55kg 15-16lat w 2011 roku i 17-18lat w 2013 roku.
W 2019 roku ukończyła kurs instruktorski i prowadzi zajęcia karate z najmłodszymi ćwiczącymi w klubie.