Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2019 roku

W 2019 roku dużą uwagę zwracano na szkolenie najmłodszych ćwiczących w klubie. Jednocześnie zaawansowani trenujący mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych, stojących na najwyższym poziomie szkoleniach, głównie w seminariach organizowanych przede wszystkim przez Polską Federację Kyokushin Karate. W Klubie mamy dwóch nowych instruktorów – Adriana Moczulaka i Zuzannę Chalecką, którzy podczas kursu uzyskali uprawnienia instruktora sportu karate. Od października utworzona została nowa grupa ćwiczących – najmłodszych dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat. Warto wspomnieć, że klubowy instruktor – Sławomir Kłosiński, zdał na kolejny stopień mistrzowski – 4 dan. Instruktorzy pracujący z juniorami, dzięki wspólnym założeniom treningowym i współpracy między sobą, zwiększają stale zainteresowanie rywalizacją sportową, co przekłada się na coraz lepsze wyniki podczas turniejów.

Od października zaczęła funkcjonować nowa grupa treningowa dla dzieci i młodzieży w Brąchnowie prowadzona przez Piotra Binkowskiego.
Nasz klub zorganizował szkolenia dla juniorów Zimową Szkołę Karate w Inowrocławiu i Letnią Szkołę Karate w Tucholi oraz Wakacje z Karate w Borach Tucholskich w Okoninach Nadjeziornych.

Członkowie naszego klubu Tomasz Wrzesień, Adrian Moczulak, Tomasz Lubieński, Maciej Siwicki wzięli udział w seminarium shinkyokushinkai w Japonii.

W 2019 r. członkowie klubu w wzięli udział w 9 szkoleniach oraz 7 turniejach karate, zdobywając łącznie 44 wyróżnień, w tym 38 w konkurencjach junior, 6 w konkurencjach senior. Łącznie 22 zawodników zdobywało medale, w tym 4 seniorów i 18 juniorów.

Najwięcej tytułów uzyskali:
Oliwia Niejadlik – 5, Błażej Szymański – 4, Zuzanna Binkowska, Nataniel Krüger, Grzegorz Płomiński – 3

W Mistrzostwach Polski Juniorów PFKK tytuł mistrza zdobyło 4 zawodników: w kata do lat 16 zdobył Błażej Szymański, w kumite Anita Śniadowska -57 kg 11-12lat, Jolanta Siódmiak +57 kg 11-12 lat, Grzegorz Płomiński – 85 kg 17-18 lat.

Jako drużyna w 2019 roku zdobyliśmy wyróżnienia:
II m – kumite Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego PFKK w Chełmnie,
I m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Złocieńcu,
II m – kumite Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Kaliszu.

W poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu oraz Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku), a także osób prywatnych. W tym roku nasz klub wziął udział w Programie „Klub 2019” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2018 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.