Letnia Szkoła Karate

W dniach 24-29 czerwca w Tucholi odbyła się Letnia Szkoła Karate. Obóz był głównie dedykowany najmłodszym ćwiczącym kyokushin karate. Uczestnikom towarzyszyła typowo letnia, zmienna aura – od upałów po deszcz i chłodne dni. Nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych zajęć. Podczas upałów ochłodę dało nam jezioro Głęboczek. Najważniejsze było jednak karate i całość programu skierowana była na pokazanie piękna tej sztuki walki. W treningach instruktorzy skupili się głównie na kopnięciach i pracy nóg. Uczono również nowych kata. Dużo uwagi poświęcono na ćwiczenia w parach oraz elementy samoobrony. Dodatkowe zadania sportowe miały wszechstronnie rozwijać możliwości uczniów.
W trakcie pobytu uczestnicy poznali w skrócie dzieje i zakątki miasta a także rozwiązywali zagadki przyrodnicze na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Woziowda…

W obozie uczestniczyli ćwiczący z klubów w Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Kościerzynie, Płońsku, Polkowicach, Świeciu, Toruniu i Wąbrzeźnie.
Kierownikiem i głównym instruktorem obozu był shihan Artur Wilento 5dan.
Zajęcia prowadzili: sensei Michał Okoński 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Adam Witkowski 2dan, Krzysztof Sosnówka 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan, Edyta Wilento 1dan. Wspomagała pracę instruktorów Marzena Niezabitowska-Kłosek 3kyu. Lekarzem obozu był Krzysztof Komorowski 1dan. Zajęcia z języka japońskiego i origami prowadził sensei Hajime Watanabe.

Podczas obozu podjęto kilka wyzwań zaproponowanych przez shihan Artura Wilento.
Także poszczególne grupy rzucały sobie różnorakie  wyzwania oraz  rozegrały – zawsze pełne emocji – mecze w zbijaka.
Kilka osób podjęło się próby zrobienia przez cały obóz 400 pompek cross. Trudnym wyzwaniem okazał się trening mocno-nocny gdzie między innymi wszyscy wykonali 1000 technik karate.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Podczas części związanej z kumite można było podjąć próbę ju-kumite czyli 10 walk bez przerwy. Z pozoru nie wygląda to na trudny test ale dla młodych zawodników było to wymagające wyzwanie.
Test zaliczyło 13 osób:
Igor Niedbalski z Chełmna,
Weronika Raćkowska, Maria Kowalska, Franciszek Drabio z Płońska,
Julita Bek, Tomasz Chmielewski z Kościerzyny,
Radosław Grześ, Natalia Leś, Borys Piszczek, Zofia Piszczek, Marcel Karwaszewski z Torunia,
Amelia Woda, Maciej Gąsior z Bydgoszczy.

Podczas egzaminu wyróżnione zostały 3 osoby, które zdały na 2 stopnie:
Natalia Leś 8/2 kyu z Torunia,
Maciej Gąsior 9/1 kyu z Bydgoszczy,
Amelia Karkos 10/2 kyu z Polkowic.

zdjęcia instruktorzy