VIII Zimowa Szkoła Karate

W drugim tygodniu tegorocznych ferii tj. 21-24 stycznia w Inowrocławiu odbyła się Zimowa Szkoła Karate dla juniorów. W tegorocznym szkoleniu wzięła udział rekordowa ilość ćwiczących w Sanatorium Przy Tężni. W wyjeździe uczestniczyli ćwiczący w klubach w Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Toruniu, Wąbrzeźnie i Świeciu.
Treningi karate odbywały się dwa razy dziennie. Ćwiczono w grupach z podziałem na stopnie zaawansowania i umiejętności.

Podczas treningów skupiono się głównie na poszerzeniu umiejętności stosowania technik mawashi-geri w ataku i obronie. Dużą uwagę zwrócono na poruszanie się i dystans w walce. Na koniec Zimowej Szkoły Karate podsumowano wszystko podczas sparingu w grupach.
Również codziennie uczestnicy korzystali z basenu w sanatorium, który po rozbudowie i zmianie wyglądu był dużą atrakcją i znakomitym podsumowaniem dnia. Mimo pochmurnej pogody i temperatury poniżej zera spacery po parku solankowym za dnia i nocy były dużą przyjemnością.
Nie zabrakło seansu filmowego w kinie Max, filmu szkoleniowego oraz na koniec gry terenowej, w której uczestnicy odkrywali niekiedy nowe miejsca i rozwiązywali zagadki związane z parkiem solankowym.

Zajęcia treningowe prowadzili shihan Artur Wilento 5dan oraz sensei Janusz Drywa 3dan, Mariusz Rudziński 2dan i Adam Witkowski 2dan. Zajęcia z origami i języka japońskiego prowadził pan Hajime Watanabe.

Zdjęcia A.Witkowski, J.Drywa, H.Watanabe