Egzamin na stopnie kyu

W sobotę 12 stycznia w Toruniu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin podzielony był na dwie tury. Jako pierwsi do egzaminu podeszli juniorzy przede wszystkim ćwiczący w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. W drugiej turze swoje umiejętności prezentowali również zdający na stopnie senior z klubów regionu kujawsko-pomorskiego to jest Bydgoszczy, Golubia-Dobrzynia i Wąbrzeźna.

W egzaminie na stopnie junior dużą uwagę przywiązano do sprawności ogólnej i podstawowej techniki karate. Zdający na niebieskie i żółte pasy wykonali dodatkowe zadania związane z poruszaniem się w pozycjach karate i pozycji walki z technikami. Surowej ocenie podlegały umiejętności wykonania kata oraz sama walka – kumite. Wszyscy uczestnicy przeszli egzamin pozytywnie. Najlepiej egzamin na swoim poziomie zaliczyła (na dwa stopnie) Jolanta Siódmiak zdając na 9/2kyu.

W drugiej turze głównie uczestniczyli zdający na stopnie senior. Od zdających wymagano znacznie większego zaangażowania i precyzji wykonania podstawowej techniki kyokushin. Tu również zdający na stopnie senior od 8 do 1 kyu prezentowali oprócz kombinacji technik również kata. Zawsze wymagający był test kumite. W tym teście pomogły osoby z wysokimi stopniami w tym mistrzowskimi. Oprócz drobnych pomyłek w kata cały test wypadł dobrze.

Na najwyższe stopnie uczniowskie senior zdali:
1kyu – Julia Żelazek z Bydgoszczy,
3kyu – Tomasz Sawicki i Karol Kaszubowski z Torunia.

Egzaminy prowadził shihan Artur Wilento 5dan a asystowali sensei Janusz Drywa 3dan, Tomasz Wrzesień 2dan, Piotr Binkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan.

Gratulujemy wszystkim zdanego egzaminu – OSU!!!

zdjęcia T. Wrzesień, R. Rumiński