Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2018 roku

W 2018 roku działalność klubu skierowana została przede wszystkim na szkolenie zarówno uczestników zajęć jak i instruktorów. Zwiększono ilość ćwiczących zwłaszcza najmłodszych. W nowym sezonie (2017/18) funkcjonują 4 grupy początkujące w tym 3 dla najmłodszych. W szkolenie zaangażowała się Edyta Wilento instruktorka, która we wcześniejszych latach prowadziła zajęcia z grupami dla dzieci. W tym roku nasi zawodnicy brali udział tylko w zawodach zorganizowanych w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Postawa zawodników i instruktorów pozwoliła uzyskać dobre wyniki sportowe. Pod koniec roku odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze podczas którego podsumowano działalność TKKK w latach 2014-2018 oraz wybrano nowe władze klubu.

Nasz klub na początku 2018 roku zorganizował Mistrzostwa Shinkyokushin PFKK Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W Turnieju wzięło udział 165 zawodników z 10 klubów. W organizację zawodów zaangażowało się wielu członków klubu. Nasza drużyna w kumite zajęła II miejsce (czytaj więcej).
Zorganizowaliśmy Zimową i Letnią Szkołę Karate oraz Wakacje z Karate w Ostrowie, a także szkolenie dla dorosłych – Seminarium Kata i Combat w Ciechocinku.

Członkowie klubu w 2018 roku wzięli udział w 13 szkoleniach oraz 4 turniejach karate zdobywając łącznie 37 wyróżnień w tym 30 w konkurencjach junior, 7 w konkurencjach senior. Łącznie 25 zawodników zdobywało medale w tym 6 seniorów i 19 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Zuzanna Mowińska – 4,
Oliwia Niejadlik i Anita Śniadowska – 3.

W Mistrzostwach Polski Juniorów tytuł Mistrza Polski w kata do lat 16 zdobył Błażej Szymański, Zuzanna Mowińska zdobyła dwa tytuły II miejsce w kumite i III miejsce w kata do lat 16, Oliwia Niejadlik II miejsce w kumite 13-14lat i Grzegorz Płomiński III miejsce w kumite 17-18lat.

Jako drużyna w 2018 roku zdobyliśmy wyróżnienia:
II m – kumite Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego PFKK w Toruniu,
III m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Kościerzynie,
II m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Kościerzynie,
III m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów do lata 18 PFKK w Solcu Kujawskim.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe z 2017 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Błażej Szymański, Kacper Czołgowski, Grzegorz Płomiński, Franciszek Okruciński, Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska.  (czytaj więcej)

urzad miasta torunia

W poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu i Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku za 2017r) oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2018 roku miał Urząd Miasta Torunia.