Mistrzostwa Shinkyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko – Pomorskiego

W niedzielę 28 stycznia nasz klub zorganizował Mistrzostwa Shinkyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W zawodach, które odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Legionów 210 w Toruniu wzięło udział 165 zawodników, reprezentujących kluby z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna. Gościnnie w zmaganiach sportowych wziął udział klub z Kościerzyny.

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: kata – gdzie wystartowało 90 zawodników i kumite – gdzie na trzech matach walczyło 145 zawodników.  W podsumowaniu drużynowym nasz klub zajął II miejsce w kumite – serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów.

Sędzią głównym był shihan Artur Wilento, 5dan, a kierownikiem zawodów Bogdan Rynkiewicz vice-prezes TKK Kyokushin.

Mistrzostwa sędziowali: Sławomir Kłosiński, Janusz Drywa, Michał Okoński, Tomasz Marcysiak, Mariusz Rudziński, Tomasz Wrzesień, Marcin Czajkowski, Krzysztof Sosnówka, Bogdan Sojka, Krzysztof Komorowski, Mariusz Korcala, Monika Poczwardowska, Mikołaj Trojanek, Kamil Murawski, Anita Matura, Adam Poćwiardowski, Agnieszka Jarosz.

Toruń reprezentowała 28 osobowa drużyna składająca się głównie z początkujących zawodników, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na matach tych zawodów. Nie wszystkim udało się stanąć na podium mistrzostw, ale sekundanci i instruktorzy byli zadowoleni z postawy wszystkich startujących.

Drużynę podczas zawodów prowadzili sensei Piotr Binkowski i Adam Witkowski oraz Zuzanna Mowińska.

Sekretariaty prowadzili:

  • Krzysztof Jaruszewski, Andrzej Grześ, Krzysztof Wrzesień,
  • Paweł Pęńsko, Anita Chojnicka, Bartosz Korcala,
  • Edyta Wilento, Magdalena Dryszel, Kamila Czajkowska.

Obsługa mat: Błażej Szymański, Kacper Czołgowski, Jakub Zieliński.

Zawody wsparli:

  • Benefit Systems S.A.,
  • Przedsiębiorstwo UZDROWISKO CIECHOCINEK S.A.,
  • Sanatorium Gracja Sp. z o.o. w Ciechocinku.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom i sympatykom klubu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Mistrzostw Województwa

OSU!!!

Wyniki zawodników z Torunia:
Antonina Kraska – III miejsce kata do lat 10
Jacek Szymeczko – IV miejsce kata do lat 12
Nataniel Krüger – III miejsce kumite -30kg 9-10lat
Adam Kuskowski – II miejsce kumite -35kg 9-10lat
Jakub Goliat – III miejsce kumite +40kg 9-10lat
Kacper Zieliński – IV miejsce kumite +40kg 9-10lat
Anita Śniadowska – I miejsce kumite +35kg 9-10lat
Zuzanna Binkowska – II miejsce kumite -33kg 11-12lat
Maciej Tilmanowski – III miejsce kumite -45kg 13-14lat
Maciej Domin – I miejsce kumite +55kg 13-14lat
Oliwia Niejadlik – II miejsce kumite -50kg 13-14lat
Adam Makusiewicz – II miejsce kumite open 17-18lat
Maciej Pająk – II miejsce kumite -85kg senior
Mariusz Szwugier – I miejsce kumite +85kg
Karol Kaszubowski – II miejsce kumite +85kg

Klasyfikacja drużynowa kata:
I – Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim
II – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin
III – Chełmiński Klub Kyokushin Karate
IV – Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki

Klasyfikacja drużynowa kumite:
I – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin
II – Toruński Klub Karate Kyokushin

III – Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate
IV – Chełmiński Klub Kyokushin Karate

Pełne wyniki zawodów można znaleźć tu: Komunikat Końcowy Mistrzostw Shinkyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Toruń, 28.01.2018