Komunikat Końcowy Mistrzostw Shinkyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego

KOMUNIKAT KOŃCOWY
MISTRZOSTW SHINKYOKUSHIN KARATE PFKK
WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO–POMORSKIEGO
Toruń, 28.01.2018

Organizator: Toruński Klub Karate Kyokushin.

Współorganizator: Polska Federacja Kyokushin Karate.

Zawody odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Legionów 210 w Toruniu.

Mistrzostwa otworzył Artur Wilento – prezes Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.

W zawodach wzięło udział 165 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz z Kościerzyny. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach kata – 90 zawodników, kumite – 145 zawodników na trzech matach.

Mistrzostwa sędziowali: Sławomir Kłosiński, Janusz Drywa, Michał Okoński, Tomasz Marcysiak, Mariusz Rudziński, Tomasz Wrzesień, Marcin Czajkowski, Krzysztof Sosnówka, Bogdan Sojka, Krzysztof Komorowski, Mariusz Korcala, Monika Poczwardowska, Mikołaj Trojanek, Kamil Murawski, Anita Matura, Adam Poćwiardowski, Agnieszka Jarosz.

Sędzia główny: shihan Artur Wilento 5dan.

Kierownik zawodów: Bogdan Rynkiewicz.

Sekretariaty prowadzili:

  • Krzysztof Jaruszewski, Andrzej Grześ, Krzysztof Wrzesień,
  • Paweł Pęńsko, Anita Chojnicka, Bartosz Korcala,
  • Edyta Wilento, Magdalena Dryszel, Kamila Czajkowska.

Obsługa mat: Błażej Szymański, Kacper Czołgowski, Jakub Zieliński.

Zawody wsparli:

  • Benefit Systems S.A.,
  • Przedsiębiorstwo UZDROWISKO CIECHOCINEK S.A.,
  • Sanatorium Gracja Sp. z o.o. w Ciechocinku.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom i sympatykom klubu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Mistrzostw Województwa

OSU!!!


KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MISTRZOSTW

Kata Kumite
I – Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim
II – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin
III – Chełmiński Klub Kyokushin Karate
IV – Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki
I – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin
II – Toruński Klub Karate Kyokushin
III – Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate
IV – Chełmiński Klub Kyokushin Karate

WYNIKI INDYWIDUALNE

KATA DO LAT 10

Chłopców Dziewcząt
1. Płatek Igor – Chełmno
2. Sosnówka Mateusz – Kościerzyna
3. Królczewski Piotr – Chełmża
4. Dąbrowski Kamil – Solec Kujawski
1. Łobocka Milena – Chełmża
2. Bambrowicz Marta – Solec Kujawski
3. Kraska Antonina – Toruń
4. Ziółkowska Kinga – Kościerzyna

KATA DO LAT 12

Chłopców Dziewcząt
1. Anuszkiewicz Aleksander – Solec Kujawski
2. Marcinkowski Damian – Golub-Dobrzyń
3. Jakubowski Bartosz – Chełmno
4. Szymeczko Jacek – Toruń
1. Bambrowicz Natalia – Solec Kujawski
2. Przybyszewska Inez – Solec Kujawski
3. Kujawińska Patrycja – Solec Kujawski
4. Szyjkowska Julia – Golub-Dobrzyń

KATA DO LAT 14

Chłopców Dziewcząt
1. Chmielecki Łukasz – Chełmno
2. Grzeszczak Igor – Świecie
3. Pyszko Krzysztof – Golub-Dobrzyń
4. Wesołowski Mateusz – Koronowo
1. Śmigielska Julia – Golub-Dobrzyń
2. Dąbrowska Nina – Solec Kujawski
3. Sułecka Julia – Golub-Dobrzyń
4. Nadia Frątczak – Solec Kujawski

KATA DO LAT 18

Chłopców Dziewcząt
1. Stachulak Jakub – Wąbrzeźno
2. Artur Mazanowski – Golub-Dobrzyń
1. Poćwiardowska Oliwia – Świecie
2. Socha Zuzanna – Wąbrzeźno
3. Ligenza Marta – Wąbrzeźno

Kumite Juniorów 9-10lat

Chłopców -30kg Chłopców -35kg
1. Płatek Igor – Chełmno
2. Banicki Michał – Solec-Kujawski
3. Krüger Nataniel – Toruń
4. Sobkiewicz Aleksander – Golub-Dobrzyń
1. Kubiak Igor – Bydgoszcz
2. Kuskowski Adam – Toruń
3. Stogowski Oliwier – Wąbrzeźno
4. Seehafer Hubert – Chełmno
Chłopców -40kg Chłopców +40kg
1. Garkowski Jakub – Golub-Dobrzyń
2. Nowicki Julian – Bydgoszcz
3. Piasecki Kacper – Golub-Dobrzyń
4. Burczyński Wiktor – Golub-Dobrzyń
1. Pawiński Marcel – Chełmno
2. Różycki Wiktor – Golub-Dobrzyń
3. Goliat Jakub – Toruń
4. Zieliński Kacper – Toruń
Dziewcząt -30kg Dziewcząt -35kg
1. Wyszecka Zofia – Kościerzyna
2. Łobocka Milena – Chełmża
3. Grzeszczak Nadia – Świecie
4. Winiarska Julia – Bydgoszcz
1. Bek Joanna – Kościerzyna
2. Kirdzik Maja – Bydgoszcz
3. Kreft Amelia – Kościerzyna
4. Otlewska Maria – Chełmno
Dziewcząt +35kg
1. Śniadowska Anita – Toruń
2. Wesołowska Jagoda – Golub-Dobrzyń
3. Vacek Aleksandra – Chełmża
4. Więzowska Dominika – Chełmża

Kumite Juniorów 11-12lat

Chłopców -37kg Chłopców -45kg
1. Perenc Oliwier – Bydgoszcz
2. Wadowski Wojciech – Bydgoszcz
3. Bolechowicz Wiktor – Chełmża
4. Bliźniak Paweł – Golub-Dobrzyń
1. Gaszkowski Marcel – Chełmno
2. Jakubowski Bartosz – Chełmno
3. Marcinkowski Damian – Golub-Dobrzyń
4. Moltzan Eryk – Kościerzyna
Chłopców +45kg Dziewcząt -33kg
1. Nowicki Hubert – Bydgoszcz
2. Florkiewicz Kacper – Golub-Dobrzyń
3. Więzowski Jakub – Chełmża
4. Sipak Karol – Wąbrzeźno
1. Szyjkowska Julia – Golub-Dobrzyń
2. Binkowska Zuzanna – Toruń
3. Lonser Kinga – Chełmno
4. Florczyk Magdalena – Świecie
Dziewcząt -40kg Dziewcząt +40kg 
1. Wajer Karolina – Kościerzyna
2. Rytel Marcelina – Wąbrzeźno
3. Kucharska Maria – Golub-Dobrzyń
4. Bambrowicz Natalia – Solec Kujawski
1. Stachulak Oliwia – Golub-Dobrzyń
2. Przybyszewska Inez – Solec Kujawski
3. Anuszkiewicz Adrianna – Solec Kujawski
4. Więzowska Julia – Chełmża

Kumite Juniorów 13-14lat

Chłopców -45kg Chłopców -55kg – mecz
1. Chmielecki Łukasz- Chełmno
2. Pyszko Krzysztof – Golub-Dobrzyń
3. Tilmanowski Maciej – Toruń
4. Grzeszczak Igor – Świecie
1. Ugowski Mikołaj – Kościerzyna
2. Basak Krystian – Wąbrzeźno
Chłopców +55kg Dziewcząt -50kg
1. Domin Maciej – Toruń
2. Materek Gracjan – Bydgoszcz
3. Wesołowski Mateusz – Koronowo
4. Koczorowski Maciej – Bydgoszcz
1. Śmigielska Julia – Golub-Dobrzyń
2. Niejadlik Oliwia – Toruń
3. Kryszyńska Marta – Kościerzyna
4. Piesik Patrycja – Kościerzyna
Dziewcząt +50kg
1. Chojnacka Weronika – Chełmża
2. Sułecka Julia – Golub-Dobrzyń
3. Wierzbowska Aleksandra – Solec-Kujawski
4. Frątczak Nadia – Solec-Kujawski

Kumite Juniorów 15-16lat

Chłopców open – mecz Dziewcząt open
1. Moskla Adrian – Chełmno
2. Czarnecki Oskar – Golub-Dobrzyń
1. Socha Zuzanna – Wąbrzeźno
2. Przyziółkowska Magdalena – Golub-Dobrzyń
3. Ligęza Marta – Wąbrzeźno

Kumite Juniorów 17-18lat

Chłopców open Dziewcząt open – mecz
1. Mazanowski Artur – Golub-Dobrzyń
2. Makusiewicz Adam – Toruń
3. Jakubowski Patryk – Chełmno
1. Kuligowska Klaudia – Chełmża
2. Poćwiardowska Oliwia – Świecie

Kumite seniorów

Mężczyzn -70kg – mecz Mężczyzn -85kg
1. Skórżewski Damian – Koronowo
2. Porębski Piotr – Bydgoszcz
1. Mierzwa Filip – Bydgoszcz
2. Pająk Maciej – Toruń
3. Moskal Tomasz – Golub-Dobrzyń
Mężczyzn +85kg
1. Szwugier Mariusz – Toruń
2. Kaszubowski Karol – Toruń
3. Wiśniewski Adam – Bydgoszcz
4. Latanowicz Kamil – Bydgoszcz