Zimowa Szkoła Karate 2018

Podczas tegorocznych ferii po raz VII byliśmy na Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu. Tym razem w dwóch turnusach od 11 do 18 lutego ćwiczący w klubach w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie i Świeciu trenowali i odpoczywali w Sanatorium Przy Tężni. Zajęcia prowadzili shihan Artur Wilento 5dan i sensei Michał Okoński 3dan, Janusz Drywa 3dan, Mariusz Rudziński 2dan, Adam Witkowski 2dan i Jakub Kunkel 1dan. Lekcje języka japońskiego i origami prowadził pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego.
Ferie były nieco kapryśnie jeżeli chodzi o pogodę. Nie przeszkodziło to w aktywnych spacerach i kontakcie z przyrodą i historią prawie 150-letniego parku solankowego. Również podczas przejścia przez centrum miasta była okazja zobaczyć miejsca związane z historią miasta na soli…

W trakcie treningów skupiono się na doskonaleniu i poszerzeniu możliwości wykorzystania kopnięcia mawashi-geri w walce. Uczono się nowych form kata i pokonania specjalnego toru przeszkód. Całość uzupełniano materiałami filmowymi gdzie można było zobaczyć walki juniorów w japońskich turniejach.
Nie zabrakło również kina nocnego i seansu filmowego w Kiniomax.
Na koniec tradycyjny rzut czapkami podsumował udział w Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu.
Zapraszamy za rok!