Egzamin na stopnie kyu w Toruniu

26 maja w Toruniu odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem egzaminu był Toruński Klub Karate Kyokushin. Głównym egzaminatorem był shihan Artur Wilento 5dan, asystowali mu sensei Janusz Drywa 3dan, Piotr Binkowski 2dan, Adam Witkowski 2dan, Tomasz Wrzesień 2dan. Egzaminy odbyły się w dwóch turach – dla zdających na stopnie junior i zdających na stopnie senior. W egzaminie uczestniczyli ćwiczący w klubach z Torunia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia, Świecia i Warszawy…

Każda tura egzaminu składała się z podobnych części różniących się przede wszystkim stopniem trudności i intensywnością.
Zarówno w pierwszej jak i drugiej turze odbyły się walki egzaminacyjne dla zdających na 8kyu i wyżej. Zdający na brązowe pasy czyli 2-1kyu musieli przejść test kumite według zasad K-1 oraz moto-dachi. Wszystkim, którzy zdali egzamin serdecznie gratulujemy. Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby zdający na najwyższe stopnie kyu senior czyli brązowe pasy.
Z naszego klubu na 2kyu zdał Bartosz Korcala, poza nim Robert Dudek z Bydgoszczy zdał na 1kyu, Krzysztof Lewandowski na 2kyu.