Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK

17 listopada 2018r. w Solcu Kujawskim odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Shinkyokushin PFKK. W zawodach zmierzyło się 197 zawodników z klubów kyokushin karate z 36 klubów Polski. Zawody zorganizował Klub Kyokushin Karate w Solcu Kujawskim kierowany przez sensei Tomasza Marcysiaka. W turnieju wystartowała również nasza 9 osobowa drużyna. Nasi zawodnicy 5-krotnie stawali na podium zawodów.

W konkurencji kata wzięło udział dwóch podopiecznych toruńskiego klubu do lat 16. Zuzanna Mowińska zajęła III miejsce a Błażej Szymański I miejsce w tej konkurencji.
W kumite wzięła udział cała nasza 9 osobowa ekipa. Walki odbywały się na trzech matach. Na każdej można było obserwować dobre pojedynki. Nie wszyscy nasi zawodnicy mieli szczęście aby wywalczyć miejsce na podium. Nie mniej zaprezentowali dobrą postawę i duże zacięcie podczas walk. Kilku zdobyło miejsca medalowe mistrzostw. Oliwia Niejadlik zdobyła II miejsce w kategorii -50kg 13-14lat, Zuzanna Mowińska również wywalczyła II miejsce w kategorii -65kg 15-16lat, Grzegorz Płomiński III miejsce w kategorii -85kg 17-18lat. O podium otarł się Franciszek Okruciński zajmując IV miejsce -60kg 15-16lat.
W podsumowaniu drużynowym w kata Toruń zdobył III miejsce wraz z Kaliszem i Szczytnem.

Zawody sędziowali między innymi: Sławomir Kłosiński – sędzia techniczny, Tomasz Wrzesień, Adrian Moczulak, Tomasz Lubieński.

Udział zawodników TKKK w Mistrzostwach Polski Juniorów sfinansował Urząd Miasta Torunia.

Zdjęcia: B.Bareya, I.Sanger, P.Binkowski, J.Żelazek