Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK

17 listopada 2018r. w Solcu Kujawskim odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Shinkyokushin PFKK. W zawodach zmierzyło się 197 zawodników z klubów kyokushin karate z 36 klubów Polski. Zawody zorganizował Klub Kyokushin Karate w Solcu Kujawskim kierowany przez sensei Tomasza Marcysiaka. W turnieju wystartowała również nasza 9 osobowa drużyna. Nasi zawodnicy 5-krotnie stawali na podium zawodów.

W konkurencji kata wzięło udział dwóch podopiecznych toruńskiego klubu do lat 16. Zuzanna Mowińska zajęła III miejsce a Błażej Szymański I miejsce w tej konkurencji.
W kumite wzięła udział cała nasza 9 osobowa ekipa. Walki odbywały się na trzech matach. Na każdej można było obserwować dobre pojedynki. Nie wszyscy nasi zawodnicy mieli szczęście aby wywalczyć miejsce na podium. Niemniej zaprezentowali dobrą postawę i duże zacięcie podczas walk. Kilku zdobyło miejsca medalowe mistrzostw. Oliwia Niejadlik zdobyła II miejsce w kategorii -50kg 13-14lat, Zuzanna Mowińska również wywalczyła II miejsce w kategorii -65kg 15-16lat, Grzegorz Płomiński III miejsce w kategorii -85kg 17-18lat. O podium otarł się Franciszek Okruciński zajmując IV miejsce -60kg 15-16lat.
W podsumowaniu drużynowym w kata Toruń zdobył III miejsce wraz z Kaliszem i Szczytnem.

Zawody sędziowali między innymi: Sławomir Kłosiński – sędzia techniczny, Tomasz Wrzesień, Adrian Moczulak, Tomasz Lubieński.

Udział zawodników TKKK w Mistrzostwach Polski Juniorów sfinansował Urząd Miasta Torunia.

Zdjęcia: B.Bareya, I.Sanger, P.Binkowski, J.Żelazek