Letnia Szkoła Karate w Tucholi 2018

Na początku wakacji w terminie 25-30 czerwca w Tucholi odbyła się Letnia Szkoła Karate dla najmłodszych ćwiczących w klubach kyokushin karate z Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Świecia i Chodzieży. Najważniejsze były treningi karate. W tym roku postawiono na mobilność podczas ćwiczeń. Ćwiczenia dodatkowe i same treningi nastawiony były na wszechstronny ruch. Poruszanie się z technikami karate, elementy samoobrony, przygotowanie do kumite i kata razem uzupełniały siebie nawzajem. Wieczorne treningi kata w grupach i prezentacja pozwoliły ćwiczącym na zaprezentowanie i samoocenę swoich umiejętności i postępów…

Obozem kierował shihan Artur Wilento 5dan, instruktorami prowadzącymi zajęcia byli sensei: Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Adam Witkowski 2dan, Mariusz Rudziński 2dan, Edyta Dembińska 1dan. W zajęciach pomagał również Krzysztof Komorowski 1dan, który również dbał o zdrowie podopiecznych oraz Jakub Kunkel 1dan.

Dodatkowe zajęcia urozmaicały pobyt w Tucholi. Pan Hajime Watanabe uczył podstaw języka japońskiego, chętni mogli również składać origami pod jego okiem. Różnego rodzaju gry i zabawy świetlicowe zapewniła sensei Edyta. Nowością było układanie dużych puzzli związanych z kyokushin karate.

W ramach wycieczki uczestnicy zwiedzali miasto zapoznając się z jego topografią i historią oraz muzeum Borów Tucholskich w którym można było zobaczyć między innymi eksponaty związane z regionem a także makietę starego grodu zamkowego w Tucholi i kopię dwóch nagich mieczy związanych z Bitwą pod Grunwaldem w 1410 roku. Innym odwiedzonym miejscem było Fojutowo, w którym znajduje się akwedukt, wieża widokowa i kompleks rekreacyjny z basenami. Również nie zabrakło stałych punktów takich jak kino „nocnych marków” czy treningu mocno-nocnego.

W piątek 29 czerwca odbył się egzamin na stopnie kyu. Komisję egzaminacyjną stanowili instruktorzy prowadzący zajęcia na obozie. Większość uczestników podeszła do testu z dodatkową motywacją. Wyzwanie shihan Wilento by tak trenować podczas obozu aby zdać na dwa stopnie przyniosło efekt. Szczęśliwa trzynastka uczestników egzaminu uzyskała promocję o dwa stopnie wyżej:

niebieskie pasy (aoi obi)
7/2kyu – Filip Tomczak z Chełmna,
7/1kyu – Maja Kirdzik z Bydgoszczy, Nataniel Krüger z Torunia,
8/1kyu – Michał Kuliński z Bydgoszczy, Marcel Buczkowski z Chełmna, Anita Śniadowska z Torunia,
pomarańczowe pasy (orenji obi)
9/2kyu – Antonina Kraska z Torunia, Wiktoria Wojciechowska z Bydgoszczy,
9/1kyu – Stanisław Kasprowicz z Bydgoszczy, Zofia Piszczek, Borys Piszczek, Martyna Mancarz i Natalia Leś z Torunia.

Serdeczne gratulacje i oby tak dalej 🙂 – OSU!!!
Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki i inne upominki.

Zapraszamy za rok na kolejną Letnią Szkołę Karate.