Konsultacje Kadry Juniorów PFKK

24 – 26 maja 2019 w COS w Wałczu odbyły się Konsultacje Kadry Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin. W pracach kadry wzięli udział juniorzy z klubów PFKK z roczników 2001 – 2006, którzy osiągnęli sukcesy w turniejach organizowanych przez federację. Konsultacje prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan. W szkoleniu wzięli również udział zawodnicy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin…

W tym roku zajęcia treningowe w większości odbywały się z podziałem na dwie grupy. Pierwsza grupa to zawodnicy w wieku 13-14lat prowadzeni byli przez shihan Wilento. W treningach przede wszystkim skupiono się na ataku technikami nożnymi poprzez szybkie skrócenie dystansu, prawidłowej postawie i pozycji walki oraz taktyce walki w pół dystansie. Druga grupa w wieku 15-18lat ćwiczyła pod okiem shihan Jeremicza. W treningach dominowały zadania związane z kontratakiem przeciwnika, pracą pozycją walki i łączeniem technik w dłuższe serie.
Nabyte i doskonalone umiejętności ćwiczący sprawdzili podczas sobotniego sparingu.
Tego dnia po zakończeniu zajęć każdy mógł skorzystać z basenu i sauny.

W konsultacjach wzięło udział 5 zawodników z naszego klubu: Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska, Grzegorz Płomiński i Błażej Szymański.
Zawodnikom towarzyszył instruktor klubu Adam Witkowski 2dan.

Szkolenie było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Toruniu.

Zdjęcia własne