Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu

27 maja 2019 odbył się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadzony był w dwóch grupach. W pierwszej do testu podeszli juniorzy ćwiczący w sekcjach Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. W drugiej grupie sprawdzali swoje umiejętności zdający na stopnie senior również z naszego regionu. Egzamin prowadził shihan Artur Wilento 5dan a asystowali mu instruktorzy Piotr Binkowski 2dan, Adam Witkowski 2dan i Tomasz Wrzesień 2dan…

W grupie junior większość ćwiczących zdawała na pomarańczowe pasy. Dla tej grupy egzamin był krótszy i obejmował wykonanie podstawowych technik karate oraz test sprawnościowy. Zdający na wyższe stopnie musieli zademonstrować więcej technik zarówno w kihon-geiko jak i ido-geiko oraz kata. Dobrze wypadł test kumite. Duża grupa juniorów wyjeżdża na obozy organizowane przez klub, tam również będą mogli podejść do testu egzaminacyjnego na wyższe stopnie.

W grupie senior większość zdawała na wyższe stopnie. Test techniczny był dość dynamiczny niemniej cała grupa dobrze prezentowała podstawowe techniki. Słabszym punktem okazało się ido-geiko. Dało to również sygnały i wskazówki do dalszej pracy instruktorom. Za to test kumite był na bardzo dobrym poziomie. Zdający na brązowe pasy oprócz walki knock-down kyokushin przeszli test walki w formule K-1.

Wśród juniorów najlepiej test zaliczyła Kalina Lubomska, która zdała na dwa stopnie uzyskując 5/1kyu.
Na najwyższe stopnie uczniowskie brązowe pasy zdali:
Krzysztof Lewandowski 1kyu z Golubia-Dobrzynia, Karol Kaszubowski 2kyu z Torunia, Adam Wiśniewski 2kyu z Bydgoszczy.

Gratulacje dla wszystkich zdających egzamin – OSU!!!

Zdjęcia R.Rumiński