Dutch Open – Mistrzostwa Holandii

W dniu 08 czerwca 2019 roku w miejscowości Bergen op Zoom odbyły się Otwarte Mistrzostwa Holandii IKO. Organizatorem turnieju był IKO Kyokushinkaikan – The Netherland Club Hikari prowadzony przez shihan Lilian Mungra i Gosse Meerstra. W zawodach wzięły udział ekipy z Holandii, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec i Polski. W mistrzostwach startowała również 21 osobowa reprezentacja Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Wśród nich czwórka naszych podopiecznych – Zuzanna Mowińska, Błażej Szymański, Oliwia Niejadlik i Zuzanna Binkowska.

Turniej rozegrano na dwóch matach z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Praktycznie dla wszystkich naszych zawodników był to pierwszy zagraniczny turniej i duży sprawdzian. Całej kadrze PFKK sekundowali Piotr Binkowski i Adam Witkowski na co dzień instruktorzy toruńskiego klubu.
Zawodnicy z Torunia dobrze zaprezentowali się podczas tych zawodów. Oliwia Niejadlik i Zuzanna Binkowska walczyły w jednej kategorii 13-14 lat. Oliwia wygrała wszystkie walki zdobywając I miejsce, Zuzanna zajęła III miejsce.
Błażej Szymański startował w kategorii 16-17 lat gdzie przegrał tylko w pojedynku finałowym i tym samym zdobył II miejsce. Zuzanna Mowińska walczyła w kategorii open kobiet. Był to dla niej pierwszy start w takiej kategorii okupiony lekkimi nerwami. Pierwszą walkę wygrała, niestety w drugim pojedynku przegrała z zawodniczką z Holandii.
Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim sympatykom klubu w zorganizowaniu wyjazdu na ten turniej – OSU!!!

zdjęcia własne