XV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK

W sobotę, 30 listopada 2019 r. w Kaliszu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 33 klubów kyokushin karate z całego kraju. Imprezę zorganizował Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate David Club, kierowany przez Tomasza Jeżyka – 2dan. W turnieju wzięła udział także 10 osobowa drużyna naszego klubu. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy startujący w konkurencji kumite zdobywając 6 medali…

Mistrzostwa rozpoczęły się od zmagań w konkurencji kata rozgrywanej w trzech turach. Tym razem Toruń reprezentowało dwóch zawodników. Błażej Szymański zdobył I miejsce do lat 16, a Zuzanna Mowińska IV miejsce do lat 18.
Po krótkiej przerwie rozpoczęła się konkurencja kumite, z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Do walk stanęło ośmiu zawodników naszego klubu. Najliczniej reprezentowane były kategorie 11-12 lat i 13-14 lat. Dlatego też sędziowie zdecydowali o wprowadzeniu dodatkowych kategorii wagowych, tak by rywalizacja była bezpieczniejsza.
Dwojgu zawodnikom z Torunia – Zuzannie Binkowskiej i Adamowi Kuskowskiemu  – niestety nie udało się przejść walki eliminacyjnej. Pozostali natomiast wywalczyli udział w rundzie finałowej.
W kategorii 11-12 lat dziewcząt każda z zawodniczek stanęła na podium mistrzostw:
Anita Śniadowska I miejsce -57 kg,
Agnieszka Więcek III miejsce -57 kg,
Jolanta Siódmiak I miejsce +57 kg.
W kategorii 13-14 lat świetnie swoje walki prowadziła Oliwia Niejadlik, która ostatecznie wywalczyła II miejsce -50kg.
W kategorii wiekowej 17-18 lat trzy walki odbyły się na zasadzie meczu dwurundowego. Dwie z nich z udziałem naszych reprezentantów:
Grzegorz Płomiński wygrał pojedynek zdobywając I miejsce w kategorii -85 kg,
Jakub Zieliński natomiast zajął II miejsce w kategorii +85kg.
W podsumowaniu drużynowym Toruński Klub Karate Kyokushin zajął II miejsce w kumite.
Zawodników podczas mistrzostwa prowadzili Piotr Binkowski i Adam Witkowski.

Udział w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Toruniu.

Zdjęcia: Adrianna Sanger