Nasi instruktorzy i klubowicze w Japonii

9-10 listopada w Tokyo odbyły się XII Mistrzostwa Świata w Karate. W turnieju wzięli udział przede wszystkim członkowie Światowej Organizacji Shinkyokushinkai, wyselekcjonowani w poszczególnych regionach. Mistrzostwa te odbywają się w systemie olimpijskim, co cztery lata, w kategorii open. W tym czasie w Japonii przebywali również członkowie naszego klubu, którzy mieli okazję obserwować cały turniej, a także wziąć udział w seminarium pod górą Fuji…

Instruktorzy klubu Tomasz Wrzesień i Adrian Moczulak oraz Tomasz Lubieński i Maciej Siwicki, z osobami towarzyszącymi wybrali się do stolicy Japonii zobaczyć XII Mistrzostwa Świata Shinkyokushinkai oraz wziąć udział w szkoleniach. Cały pobyt rozpoczął się od światowego turnieju. Zawody trwały przez dwa dni, w kategorii open kobiet i mężczyzn. W mistrzostwach można było zobaczyć zmagania znanych wysokiej klasy zawodników pochodzących również z dość egzotycznych krajów. Niewątpliwym sukcesem było wywalczenie tytułu vice mistrza świata przez Macieja Mazura. Jego droga do finałowego pojedynku była trudna, jako że do walki o mistrzostwo przeciwko naszemu zawodnikowi stanął mistrz świata z 2015 roku – Yuji Shimamoto. Obaj zawodnicy mieli okazję walczyć ze sobą już wcześniej. Finałowy pojedynek zakończył się rezultatem 0-3 na korzyść Shimamoto, a jednak wszyscy zgromadzeni kibice i zawodnicy z Polski gromkimi brawami i wiwatami nagrodzili niewątpliwy sukces Macieja Mazura.
Wyniki turnieju mężczyzn: 1-Yuji Shimamoto, 2- Maciej Mazur, 3-Daiki Katao, 4-Valeri Dimitrov.
Wyniki turmieju kobiet: 1-Juri Minamihara, 2-Inga Mikstaite, 3-Irina Valieva, 4-Yui Kikukawa.

Po turnieju nasi członkowie toruńskiego klubu wzięli udział w seminarium pod górą Fuji (3776 mnpm), gdzie – między innymi – mieli okazję trenować z mistrzami świata w kumite i obserwować egzamin na stopnie mistrzowskie dan.
Ciekawym spotkaniem okazał się również trening z Kaicho Masahiro Kaneko w honbu dojo Kyokushin Kenbukai w Oimachi. Był to trening specjalny, przygotowujący do turnieju kenbukai w Kanadzie. Mimo bariery językowej udało się zapamiętać dużo cennych uwag treningowych.

W trakcie podróży nasi klubowicze zwiedzili miejsca związane z mistrzem Masutatsu Oyama oraz miejsca ciekawe turystycznie, między innymi kompleks klasztorny Asakusa i miasto Kamakura.