Kokoro Cup Junior 2019

Kolejna, 12 edycja turnieju Kokoro Cup odbyła się w weekend 7-8 grudnia 2019 r. w Warszawie. Tym razem impreza podzielona została na dwie części. W sobotę podczas gali walczyli głównie seniorzy a w niedzielę, 8 grudnia odbył się Turniej Kokoro Cup Junior. Organizatorem zawodów jest Bielański Klub Kyokushin Karate, kierowany przez Mariusza Mazura – 5dan. W turnieju junior wzięły udział dwie zawodniczki z naszego klubu, które wywalczyły miejsca medalowe..

Zawody rozegrano na dwóch matach, z podziałem na kategorie wagowe i roczniki. Juniorzy walczyli w ochraniaczach, w tym korpusach, ale z możliwością stosowania technik jak w walkach seniorów. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z Torunia:
Zuzanna Binkowska walczyła w kategorii do 44 kg 13 lat, gdzie po trudnych walkach zdobyła II miejsce.
Oliwia Niejadlik zmierzyła się z zawodniczkami z Węgier i po przeliczeniu punktacji zdobyła I miejsce w kategorii -50kg 14lat.
Zawodniczkom pomagał Piotr Binkowski 2dan. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!