Seminarium Instruktorskie – Wałcz 2019

W dniach 4-6 października 2019 r. w COS w Wałczu odbyło się Seminarium Instruktorskie PFKK.
Seminarium szkoleniowe skierowane było do instruktorów oraz osób, które pragną w przyszłości zostać instruktorami oraz sędziów sportowych kyokushin karate. Z toruńskiego klubu w szkoleniu wzięło udział 8 osób. Zajęcia głównie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz – 6 dan i Artur Wilento – 5 dan.

Jednym z najważniejszych tematów była praca środkiem ciężkości przy wykorzystaniu ćwiczeń Iken, w przełożeniu na trening kyokushin karate. Co za tym idzie spójne wykonanie technik w kihon i ido-geiko oraz kata. Podczas kursu sędziowskiego oprócz omówienia najważniejszych zasad sędziowania przedstawiono – między innymi – skrócony syllabus komend używanych w walce sportowej. Każdy mógł również praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę w symulowanych sytuacjach walki. Codzienny rozruch odbywał się na terenie ośrodka, a w sobotni wieczór uczestnicy mogli skorzystać z basenu i sauny.
Na zebraniu kierowników oddziałów wytyczono m.in. główne priorytety i kierunki szkolenia PFKK oraz ustalono kalendarz imprez na rok 2020.

Udział w szkoleniu był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Torunia.