XVII Turniej Chellenger w Opolu

W sobotę 26.10.2019 w Opolu odbył się XVII Turniej Chellenger. Turniej miał charakter gali kumite kyokushin. Wszystkie walki odbyły się na podwyższeniu na jednej macie w hali sportowej Stogu Arena w Opolu. W turnieju wzięli udział przedstawiciele 18 klubów w tym 2 zawodników z klubu kyokushin z Torunia..

Turniej rozegrany został w kumite dla juniorów 16-18lat i seniorów. Organizatorem turnieju był Opolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Mariusza Godoś 5dan. Sędzią głównym był shihan Krzysztof Borowiec 5dan.
Z naszego klubu w turnieju wzięło udział 2 zawodników: Jakub Zieliński i Grzegorz Płomiński. Obydwaj walczyli w kategorii juniorów +75kg. Jakub Zieliński w walce egzaminacyjnej stoczył trudny pojedynek z zawodnikiem z Głuszycy. Niestety przegrał i nie mógł dalej walczyć.
Grzegorz Płomiński natomiast wygrał dwie walki w równie trudnych pojedynkach. W finale spotkał się również z zawodnikiem z Głuszyc. Niestety przegrał na punkty i zajął II miejsce w tej kategorii. Zawodnikom pomagał Adam Witkowski 2dan.