XVII Turniej Chellenger w Opolu

W sobotę, 26 października 2019 r. w Opolu odbył się XVII Turniej Chellenger. Zawody miały charakter gali kumite kyokushin. Wszystkie walki odbyły się na znajdującej się na podwyższeniu jednej macie, w hali sportowej Stogu Arena w Opolu. W turnieju wzięli udział przedstawiciele 18 klubów w tym dwóch zawodników z klubu kyokushin z Torunia.

Turniej rozegrany został w kumite dla juniorów 16-18 lat i seniorów. Organizatorem turnieju był Opolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Mariusza Godoś –  5dan. Sędzią głównym był shihan Krzysztof Borowiec – 5dan.
Z toruńskiego klubu w turnieju wzięło udział dwóch zawodników: Jakub Zieliński i Grzegorz Płomiński. Obydwaj walczyli w kategorii juniorów +75kg. Jakub Zieliński w walce egzaminacyjnej stoczył trudny pojedynek z zawodnikiem z Głuszycy. Niestety przegrał i na tym zakończył swój udział w zawodach.
Grzegorz Płomiński natomiast wygrał dwie walki, w równie trudnych pojedynkach. W finale także spotkał się z zawodnikiem z Głuszyc. Niestety przegrał na punkty i zajął II miejsce w tej kategorii. Zawodnikom pomagał Adam Witkowski 2dan.

Udział w Turnieju był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Torunia.