Obóz Letni Juniorów PFKK

W dniach 14-20 lipca 2019 w Tucholi odbył się Obóz Letni Juniorów PFKK, w którym uczestniczyło pięciu zawodników z naszego klubu. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 6dan i Artur Wilento 5dan. Główny akcent zajęć położony został na umiejętność przyjmowania stabilnej pozycji, pracy środkiem ciężkości i wykorzystaniu ćwiczeń Iken w treningu techniki karate…

W parach ćwiczono elementy walki – atak i obronę – głównie nogami oraz wykorzystanie kopnięć do ataku. Dodatkowo wszyscy poznali kata Seipai.
A ponieważ nie samym karate żyje człowiek, w ramach odpoczynku ćwiczący poznali pokrótce historię miasteczka przechadzając się jego zaułkami, a także odwiedzili kompleks rekreacyjny w Fojutowie. Nie zabrakło również nocnego kina i filmów szkoleniowych.

Na zakończenie tradycyjnie odbył się egzamin na stopnie kyu, który według egzaminatorów stał na dobrym poziomie. Większość zdawała na wyższe stopnie kyu.
Z naszego klubu wszyscy podeszli do egzaminu i zdali na stopnie:
zielone pasy: Adam Makusiewicz 4kyu, Oliwia Niejadlik 3/1kyu, Grzegorz Płomiński 3kyu
brązowe pasy: Zuzanna Mowińska 1kyu, Błażej Szymański 1kyu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate – OSU!