Obóz Letni PFKK w Tucholi

W dniach 27.07-01.08.2021 w Tucholi odbył się XIX Obóz Letni PFKK. W obozie uczestniczyli ćwiczący w klubach federacji. Program obozu przygotował shihan Bogusław Jeremicz 6dan, który wraz z shihan Arturem Wilento 5dan byli głównymi instruktorami. Poszczególne treningi prowadzili również sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Tadeusz Koziarz 4dan i Sławomir Kłosiński 4dan oraz Marcin Jeremicz 1dan. Podczas obozu odbył się również egzamin na stopnie mistrzowski dan. W tym roku czwórka torunian zdała na czarne pasy!..

Przez cały obóz towarzyszyła nam filozofia Kaizen – ciągłego doskonalenia się oraz zasady Zentai ryoku – mocy całego ciała podkreślane szczególnie przez shihan. W obozie skupiono się głównie na dużej dawce ćwiczeń technicznych. Większość zajęć odbywała się z podziałem na grupy według stopni zaawansowania. Również odbyły się specjalne zajęcia dla grupy juniorów.
Shihan Jeremicz prowadził zajęcia z elementami Iken oraz wnikliwie tłumaczył podstawy techniki karate i kata oddechowych Sanchin i Tensho.
Shihan Wilento uczył ido-geiko i kata a także prowadził zajęcia kumite dla juniorów.
Sensei Janusz Drywa ponownie poprowadził zajęcia combat tym razem dla kolorowych pasów.
Pozostali sensei Sławomir Kłosiński, Tadeusz Koziarz i Michał Okoński uczyli kata w grupach.
Praktycznie wszyscy uczestnicy nauczyli się lub udoskonalili kata z długim kijem bo – Oshiro-no-kon. Sensei Marcin Jeremicz omawiał ćwiczenia krótkim kijem bo-neri.
Dwa krótkie wykłady motywacyjne poprowadził Krzysztof Łoziński – psycholog sportu.

Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie kyu oraz dan. Szczególnym wydarzeniem jest egzamin mistrzowski. Tym razem podeszło do niego osiem osób w tym czterech torunian. Egzamin składał się z trzech części: testu pisemnego teoretycznego, testu technicznego: kihon-geiko, ido-geiko, ćwiczeń siłowych, kata oraz kumite (według zasad K-1 i kyokushin knockdown) i tameshiwari.

Egzamin zdali i uzyskali stopnień:

Shodan:
Zuzanna Chalecka z Torunia, Dariusz Gotlib z Legionowa, Krzysztof Lewandowski z Golubia-Dobrzynia.

Nidan:
Tomasz Lubieński z Torunia, Dariusz Żydziak z Legionowa, Paweł Radwański z Legionowa.

Sandan:
Adrian Moczulak i Adam Witkowski z Torunia.

Czarne Pasy 2021

W trakcie XIX Obozu Letniego PFKK w Tucholi w dniach 27.07-01.08.2021 odbył się egzamin na czarne pasy. Egzamin w ramach federacji odbywa się jeden raz w roku właśnie podczas obozu. W tym roku z naszego klubu podeszły do egzaminu cztery osoby. Miło na poinformować, że wszyscy…

Serdeczne gratulacje i do zobaczenia na jubileuszowym XX Obozie Letnim PFKK w Tucholi – OSU!

zdjęcia: własne