Obóz w Szklarskiej Porębie 2021

W dniach 01-11.07.2021 w Szklarskiej Porębie odbył się Obóz Letni pod nazwą Wakacje z Karate w Karkonoszach. Zajęcia odbywały się w 6 grupach, które prowadzili: Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Tomasz Bajus 3dan, Adam Witkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan. Funkcję instruktora wspomagającego i lekarza pełnił Krzysztof Komorowski 1dan. Instruktorem głównym i kierownikiem obozu był Artur Wilento 5dan. W tym roku historia zatoczyła koło…

25 lat temu, w roku 1996 po raz pierwszy nasz klub zorganizował zgrupowanie w Szklarskiej Porębie. Miejsce to urzekło nas i wracaliśmy tu kilka razy. Zawsze towarzyszyła nam dobra atmosfera, świetne treningi i wycieczki w góry – no i jedzenie 🙂 Dokładnie tak samo było i teraz…

W obozie wzięła udział duża grupa młodzieży z 8 klubów zrzeszonych w PFKK. Dla wszystkich była to doskonała okazja połączenia treningów karate i aktywnego wypoczynku w gronie rówieśników. Dzień obozowy podzielony był na cztery etapy przedzielone posiłkami. Wszystko zaczynało się rozruchem na stadionie lekkoatletycznym przy ośrodku. Budzący się do życia dzień i piękny widok Karkonoszy dobrze nastrajał do dalszego dnia.

Zajęcia przedpołudniowe miały głównie charakter luźniejszych spotkań a także wycieczki, które prowadził shihan Wilento. Zaczęliśmy od spaceru nazwijmy go sentymentalnego 🙂 Trasa w większości obejmowała przejście przez Hutniczą Górkę z wejściem na Białe Skały. Te miejsca szybko przypomnieli sobie sensei Edyta i Adam, którzy lata temu przebiegali tędy w ostrym tempie, a na skałkach zawsze był trening. Wspomnienia wróciły jak żywe 🙂

Dwie krótsze wycieczki to przejście do Wodospadów Kamieńczyka i Szklarki. Po latach teren wokół nich nieco się zmienił co można porównać na naszych zdjęciach w archiwum. Na dłuższą trasę wybraliśmy się w wydawałoby się niezbyt dobrą pogodę. Uciekliśmy przed deszczem w Szklarskiej Porębie – dalej do schroniska pod Łabskim Szczytem we mgle – idąc na Szrenicę okazało się, że wychodzimy z chmury, która zawisła po Polskiej stronie. To był niesamowity widok i zjawisko meteorologiczne.

Zajęcia popołudniowe i wieczorne poświęcone były w całości karate. Od podstawowych technik przez kata do ćwiczeń walki. Niezależnie od grup i stopnia zaawansowania zwracano uwagę na dokładność wykonania zadań. Nie pominięto również technik samoobrony – uwalniania z trzymań, które znakomicie prezentował sensei Janusz Drywa i Krzysztof Sosnówka. Każdy dzień kończył się prezentacją kata i omówieniem dnia.

W ostatni weekend obozu odbyła się impreza biegowa obejmująca tak zwaną Pętlę Izerską na kilku dystansach. W półmaratonie wziął udział sensei Michał Okoński. Tuż przed metą cały obóz dopingował jego w ostatnich metrach biegu. Jest to w Polsce jedna z trudniejszych tras biegowych dlatego tym bardziej duże wyrazy uznania dla sensei Okońskiego – OSU!!!

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie kyu junior i senior. Większość uczestników podeszła do egzaminu. Trzeba przyznać, że wszyscy prezentowali bardzo dobrą postawę i przygotowanie. Czas spędzony na obozie nie został zmarnowany. W ocenie wszystkich sensei poziom egzaminu był bardzo wysoki.
Wyróżniona została Blanka Kamińska z Wąbrzeźna, która zdała na dwa stopnie uzyskując 7/2 kyu.

Na najwyższe stopnie zdali:

Stopnie senior:

Brązowy pas:
2 kyu: Oliwia Niejadlik z Torunia.
Zielone pasy:
3 kyu: Igor Jaroniewski ze Świecia, Paulina Lubecka z Kościerzyny, Gracjan Materek z Bydgoszczy;
4 kyu: Jonasz Kiepe z Wąbrzeźna, Karolina Stożek ze Świecia.

Zielone pasy junior:

3/2 kyu: Zuzanna Binkowska z Torunia;
4/2 kyu: Adam Kuskowski z Torunia i Szymon Lubecki z Kościerzyny;
4/1 kyu: Piotr Karczewski, Judyta Pstrąg, Jacek Szymeczko z Torunia, Jakub Bajus z Polkowic, Kinga Lonser z Chełmna.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok na kolejnym obozie – OSU!!!

zdjęcia: instruktorzy