Letnia Szkoła Karate 2021

Wakacje rozpoczęliśmy od razu pierwszego dnia jadąc na VI Letnią Szkołę Karate w Tucholi w dniach 26-30 czerwca 2021. Ponownie gościliśmy w tucholskim ZAZ, który przyjął nas z otwartymi ramionami. W tegorocznej LSK uczestniczyła duża grupa dzieci ćwiczących w klubach z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Kościerzyny, Świecia, Torunia i Wąbrzeźna. Towarzyszyła nam znakomita pogoda, która pozwoliła korzystać z codziennych kąpieli w jeziorach..

Zajęcia zaplanowane były od początku z podziałem na 5 grup, którymi opiekowali się i prowadzili zajęcia: Michał Okoński 4dan, Piotr Binkowski 3dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Edyta Wilento 1dan i Anita Matura 1dan. Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan, natomiast zajęcia językowe i origami prowadził Hajime Watanabe.

Zajęcia odbywały się przez cały dzień z przerwami na odpoczynek i posiłki. Poranny rozruch budził wszystkich skutecznie ćwiczeniami na placu. Do południa zajęcia miały formę luźniejszą – lekcje japońskiego, karate i samoobrony, origami, gry i zabawy oraz codzienne odwiedzanie „oceanu” Głęboczek w Tucholi 🙂 W tym roku ponownie odwiedziliśmy Wioskę Górniczą w miejscowości Piła-Młyn. Miejsce przez ten czas wzbogaciło się o nowe obiekty i atrakcje. Nasi podopieczni ruszyli w trasę poszukując ukrytego skarbu a przy okazji poznając przyrodę i historię tego ciekawego miejsca.

Zajęcia popołudniowe głównie poświęcone były treningom karate. Instruktorzy skupiali się głównie na rozbudowaniu podstaw karate i na poprawności wykonywania zadań. Nie zapomniano również o ogólnej sprawności stosując ćwiczenia zwinnościowe, gimnastyczne i gry. Dużo ćwiczeń techniki wykonywano w parach. Na treningu wieczornym uczono się i doskonalono kata, które poszczególne grupy demonstrowały na pokazie.

Ciekawym punktem programu okazał się fotoreportaż dnia, który przygotowywali uczestnicy obozu. Przy okazji było sporo uśmiechu i dobrej zabawy. Tegoroczny trening mocno-nocny jak zwykle był sprawdzianem wytrwałości ale przyznać trzeba, że wszyscy mimo zmęczenia i późnej pory dzielnie stawiali czoła zadaniom. Trening składał się z trzech części: wykonanie 1000-ca technik, zadań sprawnościowych i chwili medytacji.

Podsumowaniem obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Większość uczestników przystąpiła do testu na pomarańczowe i niebieskie pasy. Trzy osoby zostały wyróżnione i nagrodzone zdobyciem podwójnych stopni:
Dominika Wiśniewska – 9/1kyu z Torunia
Lilla Mazurek – 9/1kyu ze Świecia
Tomasz Chmielewski – 7/2kyu z Kościerzyny

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki – tym razem wygrał kolor czerwony 🙂

zdjęcia: fragmenty z fotoreportaży przygotowanych przez uczestników 🙂