Czarny Pas Artura Wilento

W dniach 18-23.07.1995 w Kokotku k/Lublińca odbył się Międzynarodowy Obóz Letni. W obozie udział wzięli ćwiczący kyokushin karate z Polski, a także z zagranicy. W obozie wziął udział Artur Wilento, który zdał na stopień mistrzowski 1dan. To nasz pierwszy czarny pas w klubie! – gratulacje!

Program obozu przygotował sensei G. Meerstra 3dan (Holandia). Realizował całość z udziałem innych zaproszonych sensei to jest N. Jaretz 4dan (Austria), T. Lyow-On 3dan (Holandia), L. Mungra 3dan (Holandia) oraz sensei z Polski M. Zuziak 3dan i K. Borowiec 3dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie. Sensei G. Meestra przeprowadził kilka interesujących treningów zupełnie odbiegających formułą od dobrze nam znanych w tym naukę Bo-kata.

W czasie obozu przeprowadzono specjalny trening dla PTV.  Podczas obozu przeprowadzono egzamin na stopnie mistrzowskie 1-2dan. Egzamin był bardzo wymagający, a dodatkowo upalny dzień dawał się wszystkim we znaki. W trakcie walk podłoga sali sportowej stała się bardzo śliska, co również utrudniało zdającym cały test. Pozytywnie zaliczyło egzamin 6 osób na 2dan i 18 osób na 1dan. Wśród zdających był również Artur Wilento, który zaliczył pozytywnie egzamin na shodan – 1dan.