Mistrzostwa Europy w Gdańsku

W dniu 24.05.1997 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate. Mistrzostwa odbyła się w Hali Olivii i miała imponującą oprawę, o którą zadbał Bogusław Jeremicz na co dzień prowadzący klub w Gdańsku. Po raz pierwszy do Kadry Narodowej Polski został powołany zawodnik z Torunia – Marek Kosowski. Dla nas wszystkich było to duże uznanie. W końcu wszyscy ćwiczymy razem i wymieniamy się doświadczeniami. Marek otrzymał szansę mimo, że nie wywalczył tytułu Mistrza Polski. Szansy tej nie zmarnował. Walczył w kategorii -90kg, którą całkowicie podporządkował sobie. Dominował nad przeciwnikami siłą i determinacją. Sprawiło to, że wygrał tę kategorię zostając Mistrzem Europy Kyokushin Karate w kategorii – 90 kg!

Mistrzostwa uświetniono znakomitymi pokazami, w których mogliśmy oglądać sensei Marka Drożdżowskiego, Lesława Samitowskiego, Gosse Meerstry i Bogusława Jeremicza wraz z ćwiczącymi w Gdańskim Klubie Karate Kyokushin.

Dodatkowo sensei Artur Wilento został poproszony o poprowadzenie całej imprezy w Hali Olivii w Gdańsku, co również było dużym wyzwaniem zwłaszcza, że cała hala wypełniona była miłośnikami kyokushin z całej Europy…