Archiwum Klubowe 2001-2004

Uzupełniliśmy nasze klubowe archiwum z lat:

Pierwsze lata XXI wieku w naszym klubie to spore zmiany. W 2003 roku nasz klub stał się jednym z inicjatorów powstania Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do jako organizacji o zasięgu krajowym. Wszyscy mocno zaangażowali się w jej rozwój.
Wszystko zaczęło się od wizyty wówczas sensei Masahiro Kaneko i Bogusława Jeremicza 4dan w Toruniu na szkoleniach w 2001 i 2002 roku. Dalej obozy w Tucholi w 2003 roku i rok później już pod szyldem PFKK z udziałem kancho Hatsuo Royama, a także seminarium w Użhgorodzie na Ukrainie.

Obóz Letni Tuchola 2003

W dniach 6-11 sierpnia w Tucholi odbył się Obóz Letni, w którym wzięło udział 123 uczestników z różnych klubów a zorganizowany był przez Gdański Klub Kyokushin Karate. Wśród ćwiczących było również 19 osób z naszego klubu. Instruktorem głównym był sensei Bogusław … Czytaj Dalej Obóz Letni Tuchola 2003

Pierwsze kroki federacji były trudne, oparte przede wszystkim na dużym zaangażowaniu w szkolenie i trening karate. Jednym z ważnych zmian w organizacji turniejów było zorganizowanie rywalizacji dzieci i młodzieży w kumite. Do tej pory rywalizacja ta odbywała się jedynie w kata. Zaczęliśmy od turniejów sparingowych i mniejszych turniejów regionalnych. Dzisiaj taką rywalizację prowadzą właściwie wszystkie grupy karate kontaktowego.

W tym czasie swoje sukcesy osiągał Marek Kosowski, który walczył w Mistrzostwach Europy zdobywając tytuły mistrzowskie w 2001, 2002 i 2003 roku.

Mistrzostwa Europy

26 maja 2001 w Szetes na Węgrzech rozegrano Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate. W turnieju udział wzięła 14 – osobowa ekipa Polaków. Wśród Reprezentantów Polski znalazł się Marek Kosowski. … Czytaj Dalej Mistrzostwa Europy


Nasz klub zorganizował po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Seniorów PZK w 2002 roku. Hala „Olimpijczyk” zamieniła się wtedy w piękny ogród a nasi zawodnicy mogli zmierzyć się z najlepszymi w Polsce z powodzeniem. Rok wcześniej w Krośnie nasi zawodnicy również świetnie walczyli na Mistrzostwach Polski zdobywając tytuł drużynowego vice Mistrza Polski.
W Mistrzostwach Polski Zachodniej nasza drużyna w 2001 we Włocławku i 2002 wywalczyła po raz VII i VIII pod rząd I miejsce, a w 2003 roku w Świnoujściu III miejsce.
Nasi wówczas młodzi zawodnicy świetnie prezentowali swoje umiejętności na mniejszych turniejach choćby w Chełmnie w 2001, Malborku w 2001, Turku 2001, 2002, 2003, Lipnie 2001, 2002, Włocławku 2002, Toruniu 2003, Zduńskiej Woli 2003, 2004.


Do niezapomnianych Obozów Letnich należeć będą te organizowane w Belusskich Slatinach na Słowacji – w tych latach edycja V – 2001 i VI – 2002.

W tym czasie nasi podopieczni zdobyli również czarne pasy mistrzowskie:

W 2004 roku rozpoczęły działalność samodzielne sekcje, które przekształciły się później w samodzielne kluby w Wąbrzeźnie (Janusz Drywa) i Bydgoszczy (Mariusz Rudziński, Piotr Garczyński).

Na podium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tym czasie stanęli: Edyta Wajs, Sławomir Kłosiński, Michał Ozimkiewicz, Marek Kosowski, Tomasz Wrzesień.

Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin w latach 2001/4, którzy wyróżniali się podczas zawodów sportowych:
Kobiety: Aleksandra Kotowska, Małgorzata Majewska, Ewa Jarosz, Agata Rakowicz, Karina Downar, Ewa Lipińska, Agnieszka Kuffel, Joanna Cieślewicz, Kaja Kozłowska, Małgorzata Majewska, Monika Samsel, Dorota Barczyńska, Anna Grzebieniak, Barbara Sobocińska, Agnieszka Kowalska, Edyta Wajs, Kamila Janik.
Mężczyźni: Marcin Czajkowski, Łukasz Jóźwiak, Adrian Szwaracki, Maciej Dybowski, Michał Barczyński, Łukasz Dąbrowski, Paweł Litwin, Wojciech Wiznerowicz, Michał Wierzbowski, Tomasz Juźków, Łukasz Brzokniewicz, Bogdan Sojka, Maciej Lipiński, Dawid Jędryka, Radosław Hofmann, Artur Olkowski, Artur Żurawski, Krzysztof Szociński, Kamil Boniecki, Krzysztof Lipowski, Marek Kosowski, Michał Ozimkiewicz, Sławomir Kłosiński, Tomasz Wrzesień, Mariusz Rudziński, Adam Witkowski, Andrzej Poczwardowski, Rafał Brzóskiewicz, Adam Derdzikowski, Marcin Watras, Adrian Moczulak, Dawid Falkowski, Dariusz Starostin, Piotr Moczydłowski, Piotr Tarazewicz, Łukasz Gruźlewski, Piotr Binkowski, Marcin Kosobucki, Bogdan Rynkiewicz, Ireneusz Kowalski, Paweł Krawczuk.