Archiwum Klubowe 2001-2004

Uzupełniliśmy nasze klubowe archiwum z lat:

Pierwsze lata XXI wieku w naszym klubie to spore zmiany. W 2003 roku nasz klub stał się jednym z inicjatorów powstania Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do jako organizacji o zasięgu krajowym. Wszyscy mocno zaangażowali się w jej rozwój.
Wszystko zaczęło się od wizyty wówczas sensei Masahiro Kaneko i Bogusława Jeremicza 4dan w Toruniu na szkoleniach w 2001 i 2002 roku. Dalej obozy w Tucholi w 2003 roku i rok później już pod szyldem PFKK z udziałem kancho Hatsuo Royama, a także seminarium w Użhgorodzie na Ukrainie.

Seminarium szkoleniowe z japońskim mistrzem

W dniach 11-13 października w Toruniu odbyło się seminarium szkoleniowe z udziałem japońskiego mistrza Masahiro Kaneko 4dan i Bogusława Jeremicza 4dan. Podczas tegorocznej wizyty Kaneko towarzyszyły dwie osoby Toshio Matsuzaki i Yuske Fujii. Tegoroczne spotkanie odbyło się w formie seminaryjnej. W…

Obóz Letni Tuchola 2003

W dniach 6-11 sierpnia w Tucholi odbył się Obóz Letni, w którym wzięło udział 123 uczestników z różnych klubów a zorganizowany był przez Gdański Klub Kyokushin Karate. Wśród ćwiczących było również 19 osób z naszego klubu. Instruktorem głównym był sensei Bogusław…

Obóz letni Kyokushin-kan – Tuchola 2004

W dniach 19-24 lipca w tym roku ponownie spotkaliśmy się w Tucholi by poszerzyć swoją wiedzę o kyokushin karate. W tym roku gościem naszym był kancho Hatsuo Royama 9 dan – prezydent Światowej Organizacji Kyokushin-kan Karate-do. Kancho Royama był uczniem Sosai…

Pierwsze kroki federacji były trudne, oparte przede wszystkim na dużym zaangażowaniu w szkolenie i trening karate. Jednym z ważnych zmian w organizacji turniejów było zorganizowanie rywalizacji dzieci i młodzieży w kumite. Do tej pory rywalizacja ta odbywała się jedynie w kata. Zaczęliśmy od turniejów sparingowych i mniejszych turniejów regionalnych. Dzisiaj taką rywalizację prowadzą właściwie wszystkie grupy karate kontaktowego.

W tym czasie swoje sukcesy osiągał Marek Kosowski, który walczył w Mistrzostwach Europy zdobywając tytuły mistrzowskie w 2001, 2002 i 2003 roku.

Mistrzostwa Europy

26 maja 2001 w Szetes na Węgrzech rozegrano Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate. W turnieju udział wzięła 14 – osobowa ekipa Polaków. Wśród Reprezentantów Polski znalazł się Marek Kosowski.…

Puchar Świata w Paryżu

23 marca 2002 w Paryżu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Walki dnia w hali Palais Ominsports de Paris Bercy w Paryżu odbył się Puchar Świata Kyokushin Karate w kategorii…

Marek Kosowski na Mistrzostwach Ameryki

21 czerwca 2003 w sobotę w Nowym Jorku zostały rozegrane IV Mistrzostwa Świata Kobiet i Otwarte Mistrzostwa Ameryk. W zawodach wzięła udział reprezentacja Polski a wśród nich nasz zawodnik…


Nasz klub zorganizował po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Seniorów PZK w 2002 roku. Hala „Olimpijczyk” zamieniła się wtedy w piękny ogród a nasi zawodnicy mogli zmierzyć się z najlepszymi w Polsce z powodzeniem. Rok wcześniej w Krośnie nasi zawodnicy również świetnie walczyli na Mistrzostwach Polski zdobywając tytuł drużynowego vice Mistrza Polski.
W Mistrzostwach Polski Zachodniej nasza drużyna w 2001 we Włocławku i 2002 wywalczyła po raz VII i VIII pod rząd I miejsce, a w 2003 roku w Świnoujściu III miejsce.
Nasi wówczas młodzi zawodnicy świetnie prezentowali swoje umiejętności na mniejszych turniejach choćby w Chełmnie w 2001, Malborku w 2001, Turku 2001, 2002, 2003, Lipnie 2001, 2002, Włocławku 2002, Toruniu 2003, Zduńskiej Woli 2003, 2004.

Mistrzostwa Województwa w Chełmnie

26.05.2001 w Chełmnie odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Turniej zorganizował Chełmiński Klub Kyokushin Karate. Duży wkład w organizację wzniósł…

Mistrzostwa Polski Zachodniej w Świnoujściu

W dniu 15 marca 2003r. w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin zorganizowane przez Świnoujski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei…

Toruński Festiwal Karate 2004

W turnieju wzięło udział 218 zawodników startujących w trzech konkurencjach: Kata Juniorów z podziałem na kategorie wiekowe Kumite Juniorów z podziałem na kategorie…


Do niezapomnianych Obozów Letnich należeć będą te organizowane w Belusskich Slatinach na Słowacji – w tych latach edycja V – 2001 i VI – 2002.

Obóz Letni w Belusskich Slatinach 2001

W dniach 01-12.08.2001 odbył się V Obóz Letni w Belusskich Slatinach – Słowacja. W obozie wzięło udział 82 ćwiczących z następujących ośrodków kyokushin:…

Obóz Letni w Krakowie i dwa czarne pasy

W dniach 25-29.07.2001 w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Szkoła Letnia Karate Kyokushin. W obozie uczestniczyło dwóch członków naszego klubu. Instruktorami podczas corocznego obozu…

W tym czasie nasi podopieczni zdobyli również czarne pasy mistrzowskie:

W 2004 roku rozpoczęły działalność samodzielne sekcje, które przekształciły się później w samodzielne kluby w Wąbrzeźnie (Janusz Drywa) i Bydgoszczy (Mariusz Rudziński, Piotr Garczyński).

Na podium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tym czasie stanęli: Edyta Wajs, Sławomir Kłosiński, Michał Ozimkiewicz, Marek Kosowski, Tomasz Wrzesień.

Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin w latach 2001/4, którzy wyróżniali się podczas zawodów sportowych:
Kobiety: Aleksandra Kotowska, Małgorzata Majewska, Ewa Jarosz, Agata Rakowicz, Karina Downar, Ewa Lipińska, Agnieszka Kuffel, Joanna Cieślewicz, Kaja Kozłowska, Małgorzata Majewska, Monika Samsel, Dorota Barczyńska, Anna Grzebieniak, Barbara Sobocińska, Agnieszka Kowalska, Edyta Wajs, Kamila Janik.
Mężczyźni: Marcin Czajkowski, Łukasz Jóźwiak, Adrian Szwaracki, Maciej Dybowski, Michał Barczyński, Łukasz Dąbrowski, Paweł Litwin, Wojciech Wiznerowicz, Michał Wierzbowski, Tomasz Juźków, Łukasz Brzokniewicz, Bogdan Sojka, Maciej Lipiński, Dawid Jędryka, Radosław Hofmann, Artur Olkowski, Artur Żurawski, Krzysztof Szociński, Kamil Boniecki, Krzysztof Lipowski, Marek Kosowski, Michał Ozimkiewicz, Sławomir Kłosiński, Tomasz Wrzesień, Mariusz Rudziński, Adam Witkowski, Andrzej Poczwardowski, Rafał Brzóskiewicz, Adam Derdzikowski, Marcin Watras, Adrian Moczulak, Dawid Falkowski, Dariusz Starostin, Piotr Moczydłowski, Piotr Tarazewicz, Łukasz Gruźlewski, Piotr Binkowski, Marcin Kosobucki, Bogdan Rynkiewicz, Ireneusz Kowalski, Paweł Krawczuk.