Obóz Letni Tuchola 2003

W dniach 6-11 sierpnia w Tucholi odbył się Obóz Letni, w którym wzięło udział 123 uczestników z różnych klubów a zorganizowany był przez Gdański Klub Kyokushin Karate. Wśród ćwiczących było również 19 osób z naszego klubu.
Instruktorem głównym był sensei Bogusław Jeremicz 4 dan. Gościem specjalnym Masahiro Kaneko 4 dan z Japonii, towarzyszył mu Toshio Matsuzaki, który pomagał w tłumaczeniu z języka japońskiego na angielski.

Najważniejszym tematem obozu był trening i zrozumienie podstaw technicznych, które dalej mogą przełożyć się na większą moc w walce. Doskonalono obrony przed kopnięciami i uderzeniami w tym bezpośrednio na strefę jodan. Sensei Kaneko wykraczał często poza walkę ograniczoną przepisami sportowymi. To bardzo spodobało się wszystkim ćwiczącym, którzy chętnie poznawali i ćwiczyli prezentowane zadania. Całość treningu wiązała się z sobą od pojedynczej techniki ćwiczonej w kihon-geiko, dalej zastosowaniu w poruszaniu się w ido-geiko i dynamicznym wykonaniu kata a skończywszy na walce – kumite. Szczególną uwagę zwracano na prawidłową postawę, zachowanie równowagi, balans ciał i pracę bioder.
W treningu kata dla lepszego zobrazowania wykonywanych sekwencji sensei Kaneko prezentował bunkai czyli interpretację, którą wszyscy ćwiczyli. Taki sposób nauczania dużo lepiej przedstawia sens ćwiczonych kata i sprawia, że realniej widzi się to co się wykonuje.
Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy.