Marek Kosowski na Mistrzostwach Ameryki

21 czerwca 2003 w sobotę w Nowym Jorku zostały rozegrane IV Mistrzostwa Świata Kobiet i Otwarte Mistrzostwa Ameryk. W zawodach wzięła udział reprezentacja Polski a wśród nich nasz zawodnik Marek Kosowski. W turnieju wystartowali zawodnicy z całego świata co podniosło niewątpliwie jego poziom i charakter zawodów..

Najważniejszą częścią były Mistrzostwa Świata Kobiet rozegrane w trzech kategoriach. Polki zaprezentowały się znakomicie: Ewa Pawlikowska (Nowy Targ) wygrała kategorię lekką, Adrianna Bieńkowska (Gdańsk) zajęła 2 miejsce w kategorii średniej a Agnieszka Sypień (Wrocław) 3 miejsce w kategorii ciężkiej.

Bardzo dużo emocji przysporzył turniej open mężczyzn. W pierwszej ósemce na 4 miejscu znalazł się Tomasz Najduch. Nasz zawodnik Marek Kosowski już na samym początku stoczył trudny pojedynek z Sergieyem Osipovem. Wygranym okazał się Rosjanin, który później w pojedynku finałowym przegrał ze zwycięzcą Turnieju Ewertonem Teixerira z Brazilii.