Seminarium kumite w Wałczu

W dniach 04-07.03.2021 odbyło się Seminarium Kumite w COS w Wałczu. W szkoleniu udział wzięli ćwiczący w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Również nie zabrakło podczas szkolenia członków naszego klubu. Zajęcia treningowe prowadzone były głównie przez shihan Bogusława Jeremicza i Artura Wilento. Zajęcia treningowe odbyły się przede wszystkim w hali sportowej. Natomiast rześkie poranki budziły nas ćwiczeniami na stadionie…

Program obejmował metody kształtowania techniki walki, rozwijanie koncepcji ciężkiego ciała i środka ciężkości. Jedną z istotnych metod jest Iken a w tym ćwiczenia bo-neri, które również prowadził Marcin Jeremicz. Po całym dniu treningowym można było skorzystać z basenu i sauny.
Sobotnie popołudnie poświęcone było głównie na sparing gdzie tym razem stoczono 25 walk pełno kontaktowych.
W krótkich wykładach Krzysztof Łoziński – na co dzień zajmujący się między innymi zagadnieniami z psychologii sportu – opowiadał jak i motywować siebie i radzić sobie ze stresem. Shihan Jeremicz często nawiązywał do historii sztuk walki oraz powstania kyokushin karate, co dawało pełniejszy obraz koncepcji powstania i rozwoju kyokushin.
Miłym akcentem było wręczenie certyfikatów i czarnych pasów za ostatni egzamin. Z naszego klubu otrzymali wspomniane na 3 dan Piotr Binkowski i Tomasz Wrzesień.