Archiwum Klubowe 2005-2006

Uzupełniliśmy nasze klubowe archiwum z lat:

Lata 2005/06 obfitowały w wydarzenia, które wspominamy do dzisiaj… Przede wszystkim głównym miejscem treningowym stało się dojo pozyskane z szatni w Szkole Podstawowej 23 przy ul. Osikowej 11. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy miejsce gdzie do tej pory trenujemy i mamy siedzibę Klubu…

Braliśmy udział w dwóch niezwykle ważnych wydarzeniach sportowych dla nowo powstałej organizacji Kyokushin-kan: Mistrzostwach Świata w Moskwie i Mistrzostwach Europy w Kijowie. Przygotowania do zawodów i same turnieje przyniosły sporo niezapomnianych wrażeń, emocji i doświadczeń. Również obydwie podróże do wschodnich sąsiadów były ciekawym przeżyciem i przygodą, o których opowiadamy do dziś w prywatnych spotkaniach 🙂

Mistrzostwa Świata w Moskwie 2005

10-11 września 2005r. w Moskwie odbyły się Mistrzostwa Świata Kyokushin-kan Karate-do zorganizowane przez Międzynarodową Organizację Kyokushin-kan International, Fundację Shyogakukai oraz Rosyjską Federację Kyokushin-kan Karate-do. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 37 państw świata w tym również z Polski. Nasz kraj reprezentowali…

Mistrzostwa Europy Kyokushinkan w Kijowie

W dniach 28-29.09 w Kijowie na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushinkan. Impreza zgromadziła 250 zawodników z Europy w tym 16 osobową ekipę Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: kata i kumite full-contact. Wśród reprezentantów z…

Znakomicie walczyli nasi zawodnicy podczas turniejów Baltic Cup zorganizowanych przez shihan B. Jeremicza i PFKK w Gdańsku przy gromkim aplauzie kibiców.

Nasz klub zorganizował dwie imprezy sportowe – Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w 2005 i Mistrzostwa Polski Kyokushin-kan w 2006 roku. Z wydarzeń sportowych warto wspomnieć z tego okresu pierwsze mistrzostwa krajowe PFKK w Zduńskiej Woli i zawody, które odbyły się pod patronatem organizacji w Turku i Wąbrzeźnie, a także turnieje Matsushima Cup w Grodzisku Mazowieckim czy Oyama Top w Jeleniej Górze. Wszędzie tam byli nasi zawodnicy i zdobywali wyróżnienia.

Baltic Cup 2005

„Baltic Cup 2005” to była impreza bardzo ważna. Z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że pierwsza takiej rangi w naszej organizacji. Oczywiście osoby, które jej tworzeniem się zajmowały (Gdański Klub Kyokushin Karate z sensei Bogusławem Jeremiczem 4 dan), nie takie…

Baltic Cup 2006

II edycja Międzynarodowego Turnieju Karate kyokushin Baltic Cup odbyła się 30 kwietnia podczas niezwykle długiego weekendu. Mimo nieustannie padającego deszczu atmosfera podczas Turnieju była znakomita. Cały turniej podzielony został na dwie części – eliminacyjną i finałową. Zarówno w tej pierwszej…

Mistrzostwa Polski w Turku

12 listopada 2005 roku do Turku przyjechały reprezentacje prawie wszystkich oddziałów Kyokushin-kan by rozegrać I Mistrzostwa Polski – Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportów i Sztuk Walki w Turku za porozumieniem PFKK. Dodatkowo podczas tej imprezy…

Dwa znakomite obozy w Tucholi poprowadzili japońscy mistrzowie. W 2005 gościł na wspomnianym obozie niezapomniany mistrz i autorytet karate shihan Tsuyoshi Hiroshige. Dla wielu z nas był to bardzo ważny moment w doskonaleniu karate. Podczas obozu w 2006 roku pod okiem shihan Masahiro Kaneko 5dan i Kunio Ishizawa na stopień mistrzowski – shodan zdał Adam Witkowski.

Nasz Obóz klubowy w Kołobrzegu odbył się w dwóch turnusach dla młodszych dzieci i osobno dla młodzieży i dorosłych. Zobaczycie tam osoby ubrane w japońskie stroje i o 15 lat młodsze 🙂

Obóz Letni Kyokushin-kan – Tuchola 2005

Ichi, ni, san, shi, ni, ni, san, shi, san, ni, san, shi… Tak liczone ćwiczenie mocno utrwaliło nam się w głowie oraz w naszych nogach 😉 Na zaproszenie sensei Bogusława Jeremicza 4dan oraz Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do gościem podczas tegorocznego…

Obóz Letni w Tucholi 2006

W ostatnim tygodniu lipca od 25 do 30 lipca w Tucholi odbył się Ogólnopolski Obóz w którym również uczestniczyli członkowie naszego klubu oraz klubów z naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Wąbrzeźna. Obóz zorganizowany został przez Polską Federację Kyokushin-kan Karate-do oraz…

Wakacje z Karate w Kołobrzegu 2006

Dla naszego klubu wakacje 2006 rozpoczęły się od szybkiego startu. Już od pierwszego dnia czyli 26 czerwca ruszyliśmy na „Wakacje z Karate w Kołobrzegu”. W tym obozie uczestniczyli trenujący karate z naszego regionu. Treningi prowadzili instruktorzy: Artur Wilento 3dan, Piotr…

Na podium Mistrzostw Polski Kyokushinkan w tym czasie stanęli: Paweł Litwin, Marcin Czajkowski, Adrian Szwaracki, Łukasz Jóźwiak, Łukasz Brzoskniewicz, Katarzyna Bogdan, Adam Witkowski, Piotr Binkowski, Marcelina Grabowska, Agnieszka Gabryszewska, Aleksandra Kotowska.

Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin w latach 2006/5, którzy wyróżniali się podczas zawodów sportowych:
Kobiety: Monika Górzkowska, Agnieszka Gabryszewska, Aleksandra Kotowska, Barbara Muzalewska, Marcelina Grabowska, Anna Grzebieniak, Katarzyna Bogdan, Justyna Kozłowska, Aleksandra Wrzesień, Iza Lewandowska, Barbara Sobocińska, Anna Wojciechowska.
Mężczyźni: Marcin Czajkowski, Adrian Szwaracki, Łukasz Jóźwiak, Paweł Litwin, Rafał Brzoskniewicz, Andrzej Poczwardowski, Miłosz Kobusiński, Sławomir Kłosiński, Adam Witkowski, Dawid Jędryka, Piotr Binkowski, Adam Derdzikowski, Maciej Ryczkowski, Krzysztof Kosowski, Jerzy Głuchowski, Jarosław Grabowski, Łukasz Jankowski, Artur Aniołowski, Adrian Moczulak, Daniel Kamiński.