Mistrzostwa Polski PFKK w Toruniu

W Toruniu 18 listopada 2006 zostały rozegrane Mistrzostwa Polski PFKK. Organizatorem Mistrzostw był Toruński Klub Karate Kyokushin.
Podczas turnieju zostały rozegrane konkurencje kumite oraz kata kobiet i mężczyzn.
W Mistrzostwach nie uczestniczyła czołówka kadry PFKK oraz uczestnicy Mistrzostw Europy w Kijowie, którzy przygotowują się do startu w Oyama Top w Jeleniej Górze. Nie mniej poziom walk był zaskakująco dobry. Wielu młodych zawodników prezentowało wysoki poziom przygotowania a swoje pojedynki prowadziło w sposób dojrzały.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy biorący udział w pracach kadry PFKK. Praktycznie każdy dotarł do rundy finałowej. Pojedynki finałowe trudno było rozstrzygnąć w sposób prosty. W wielu przypadkach niezbędne były nawet dwie dogrywki!

Mężczyźni walczyli podzieleni na trzy kategorie wagowe, natomiast panie walczyły w kategorii otwartej. W tym roku również wśród kobiet walczyło kilka nowych zawodniczek prezentujących dobry poziom.

Oprócz seniorów na tych Mistrzostwach walczyli juniorzy 17-18 lat w trzech kategoriach wagowych. Również w ocenie szkoleniowców i sędziów walki juniorów stały na wysokim poziomie. Na pewno kilku z nich zaproszonych zostanie do prac w ramach kadry PFKK.

Podczas Mistrzostw również została rozegrana konkurencja kata. Wśród zawodników jednak widać było znaczne różnice w wykonaniu i interpretacji prezentowanych form. Duża różnica punktowa między zwycięzcami a pozostałymi finalistami daje również pewne wskazówki do dalszego szkolenia zawodników.
Kolejne Mistrzostwa Polski w 2007 roku zostaną rozegrane w kwietniu w Gdańsku.

Szczegółowe informacje i pełne wyniki: MP 2006 Torun – wyniki.doc