Mistrzostwa Europy Kyokushinkan w Kijowie

W dniach 28-29.09 w Kijowie na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushinkan. Impreza zgromadziła 250 zawodników z Europy w tym 16 osobową ekipę Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: kata i kumite full-contact. Wśród reprezentantów z Polski byli również zawodnicy z naszego klubu: Sławomir Kłosiński, Adam Witkowski, Andrzej Poczwardowski, Miłosz Kobusiński i Adam Derdzikowski.

Zawodników prowadził i sekundował Artur Wilento. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym. Niestety naszym zawodnikom nie udało się przebić do finałowych rund. Niemniej pokazali się z bardzo dobrej strony mierząc się często z późniejszymi finalistami w poszczególnych kategoriach.Cała wyprawa do Kijowa dostarczyła wszystkim dużo przygód. Razem z zawodnikami pojechali również kibice, którym serdecznie należy podziękować za doping i wsparcie całej polskiej drużyny.