Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego

W sobotę 27 lutego 2021 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego PFKK. Były to pierwsze zawody zorganizowane pod patronatem federacji w tym roku. Turniej zorganizował Międzyzdrojski Klub Sportowy BUSHIDO kierowany przez sempai Andrzeja Sawickiego. W Mistrzostwach wzięło udział 83 zawodników z 11 klubów nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, które rozegrano w Hali sportowej im. Andrzeja Grubby przy szkole podstawowej w Międzyzdrojach. W turnieju wzięła również udział 8 osobowa drużyna z naszego klubu z sukcesami…

Rywalizowano w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite juniorów. Kata oceniano punktowo w skali od 0 do 9. Z uwagi na udział w zawodach klubów z różnych organizacji kyokushin przyjęto wspólne zasady i priorytety oceny wykonania form. W tej konkurencji startował Adam Kuskowski do lat 14. Po trzech rundach został sklasyfikowany poza podium medalowym.
W kumite zawodnicy walczyli w odpowiednich dla kategorii wiekowych ochraniaczach. Dla naszych zawodników był to dobry sprawdzian po rocznej przerwie spowodowanej brakiem możliwości startowych. Wiemy nad czym jeszcze warto pracować aby poprawić jakość wytrenowania. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium turnieju.
Naszej drużynie sekundował Piotr Binkowski a role sędziego pełnił Tomasz Lubieński.

Wyniki torunian:
Oliwia Rezmer – 1 miejsce -48kg 11-12lat
Adam Szymeczko – 3 miejsce -40kg 11-12lat
Jolanta Siódmiak – 1 miejsce +60kg 13-14lat
Agnieszka Więcek – 2 miejsce +60kg 13-14lat
Adam Kuskowski – 3 miejsce -40kg 13-14lat
Oliwia Niejadlik – 2 miejsce -49kg 15-16lat
Zuzanna Binkowska – 3 miejsce 15-16lat
Wiktoria Leśniewska – 2 miejsce open 17-18lat

Udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego częściowo sfinansował Urząd Miejski w Toruniu.

Zdjęcia: A.Wilento, P.Binkowski, B.Materek