Obóz Letni w Tucholi 2006

W ostatnim tygodniu lipca od 25 do 30 lipca w Tucholi odbył się Ogólnopolski Obóz w którym również uczestniczyli członkowie naszego klubu oraz klubów z naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Wąbrzeźna. Obóz zorganizowany został przez Polską Federację Kyokushin-kan Karate-do oraz Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Bogusława Jeremicza, który również był instruktorem na obozie. Również i tym razem gośćmi japońscy instruktorzy: shihan Masahiro Kaneko 5dan i Kunio Ishizawa 4dan. Japońskim mistrzom towarzyszyli również Yuske Fujji 2dan zwycięzca mistrzostw Japonii i Toschio Matsuzaki pomagający w tłumaczeniu z języka japońskiego na angielski.

Mimo panujących upałów praktycznie wszystkie treningi odbywały się na otwartej przestrzeni. Każdy trening przynosił nowe wiadomości dla nas wszystkich. Poranne zajęcia to głównie Iken prezentowany przez shihan Ishizawa. Tym razem w treningu było dużo treści związanych z poruszaniem się. Za każdym razem japońscy instruktorzy podkreślali i prezentowali wzajemne przeplatanie się ćwiczeń iken i karate. Praktycznie w tym co pokazywali z pozoru odmienne systemy walki bardzo się uzupełniają dając znakomity efekt podczas kumite.

Pozostałe treningi poświęcone były zagadnieniom związanym bezpośrednio z karate. Shihan Kaneko skupił się tym razem na nauce kata Naifanchin-shodan oraz Gekisai-dai. W każdym z tych kata wystąpiło wiele elementów zupełnie dla nas nowych co wymagało czasu na przećwiczenie i zrozumienie ruchu. Praktycznie każdy element był natychmiast interpretowany w bunkai.

Gekisai-dai

Naifanchin-shodan

Osobną częścią ćwiczeń były treningi z kijem – bo. Każdy miał okazję nauczyć się lub udoskonalić umiejętności posługiwania się kijem a przede wszystkim nauczenia nowego kata Oshiro-no-kon wywodzącego się z Okinawy. We wszystkich uczonych kata było widać powrót do korzeni karate.

Oshiro-no-kon

Wieczorem w wolnym czasie mieliśmy okazje schłodzić rozgrzane ciała w ogródkach na tucholskim rynku oraz sprawdzić temperaturę wody w jeziorze w cekcyńskim jeziorze – było zabawnie 🙂

Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i dan. W tym roku 6 osób podeszło do egzaminu na kolejne stopnie przechodząc zarówno test teoretyczny jaki i praktyczny. Najbardziej wymagającym jest egzamin na stopnie mistrzowskie – czarne pasy. W tym roku mała grupa podeszła do tego trudnego testu. Wśród egzaminowanych był Adam Witkowski, który zdał na stopień shodan.
Na brązowe pasy zdali: Monika Ruczyńska 1kyu, Marcin Czajkowski 2kyu, Łukasz Jóźwiak 2kyu, Miłosz Kobusiński 2kyu, Dawid Jędryka 2kyu.
Wszystkim gratulujemy OSU!!!!

W obozie z naszego klubu oprócz zdających egzamin uczestniczyli: Artur Wilento 3dan, Sławomir Kłosiński 2dan, Andrzej Poczwardowski 2dan, Adam Derdzikowski 2kyu, Anna Urbańska 3kyu, Justyna Kozłowska 4kyu, Bogdan Rynkiewicz 4kyu, Ola Kotowska 4kyu, Agata Rakowicz 5kyu, Maciej Ryczkowski 6kyu.

Więcej informacji, zdjęcia i filmy: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=59.