Marek Kosowski finalistą Mistrzostw Europy w Użgorodzie

17 maja 2003 odbyły się XVII Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate w Użgorodzie (Ukraina). W zawodach wzięli udział zawodnicy z 17 krajów starego kontynentu. Reprezentacja Polski składała się z 14 zawodników po dwóch w każdej kategorii wagowej. Marek Kosowski walczył w kategorii wagowej +90kg. Mistrzostwa dla Marka okazały się bardzo udane…

Polscy zawodnicy zdobyli medale we wszystkich kategoriach wagowych z wyjątkiem lekkiej mężczyzn. Marek Kosowski walczył znakomicie. Wygrał walki eliminacyjne i półfinałową z Arturem Hovhannisian z Armeii. W finale walczył z zawodnikiem z Serbii Delsovic Sveto. Niestety tym razem sędziowie wskazali na przeciwnika. Marek Kosowski wywalczył tytuł vice Mistrza Europy w kategoii +90kg. Wraz z Sylwestrem Sypieniem zostali zwycięzcami tameshiwari rozbijając po 18 desek.