Archiwum Klubowe 1998-2000

Uzupełniliśmy nasze klubowe archiwum z lat:

Ostatnie lata XX wieku dla klubu były czasem dobrej działalności. Trenowaliśmy głównie w X LO przy placu Św. Katarzyny gdzie również mieściła się siedziba klubu. Funkcjonowała również sekcja w Ciechocinku. W tym okresie Marek Kosowski zaczął osiągać swoje najlepsze wyniki w turniejach międzynarodowych. W 1998 roku walczył w składzie drużyny Europy A podczas Drużynowego Pucharu Świata Kyokushin Karate rozegranego w paryskiej hali Bercy. Przebieg imprezy relacjonowany był przez kanał sportowej telewizji Eurosport. W tym samym roku w Saragossie zdobył tytuł wice mistrza Europy i wziął udział w Gali Mistrzów w Warszawie.

Nasi zawodnicy indywidualnie świetnie walczyli w turniejach krajowych co dało również wyróżnienia drużynowe. W mistrzostwach makroregionu zachodniego kolejno w Gubinie 1998, w Gdyni 1999, w Koninie 2000 drużyna wywalczyła tytuły mistrzowskie. W imprezach o zasięgu ogólnopolskim drużynowo zdobyliśmy w 1999 roku Puchar Polski w Koszalinie i Mistrzostwo Polski Seniorów w Siedlcach oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie, w 2000 roku III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kielcach.

Drużynowy Puchar Świata

18.04.1998 w paryskiej hali „Bercy” rozegrano Drużynowy Puchar Świata w kyokushin karate. Impreza ta był zupełnie nowym wydarzeniem w historii kyokushin karate. Udział w imprezie wzięło 60 najlepszych karateka reprezentujących Europę (3 drużyny) Japonię (2 drużyny), Rosję, Amerykę Północną i Południową, Afrykę, Bliski Wschód, Południowy Pacyfik i Azję. W sumie…

Mistrzostwa Europy w Saragossie

W dniu 06.06.1998 w Saragossie (Hiszpania) odbyły się Mistrzostwa Europy. Wśród reprezentantów Polski znalazł się torunianin Marek Kosowski. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy reprezentujący 24 kraje europejskie. Polscy zawodnicy zdobyli łącznie 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Na podium w kategorii do 90kg stanął również Marek Kosowski!

Mistrzostwa Polski Seniorów PZK

W dniach 24-25.04.1999 w Siedlcach rozegrano XVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało 7 zawodników z naszego klubu. Trzech walczyło w finałach Mistrzostw co w rezultacie dało nam tytuł Drużynowego Mistrza Polski PZK 1999!! Wyniki naszych zawodników…

Turnieje kumite w tym czasie odbywały się tylko dla osób pełnoletnich. Juniorami określano zawodników w wieku 18-21 lat. Choć na treningach młodsi walczyli to rywalizacja to dla nich była możliwa tylko w kata. W tym okresie braliśmy czynny udział w szeregu turniejach gdzie i najmłodsi, juniorzy i seniorzy rywalizowali i zdobywali wyróżnienia: w Malborku 1998, 1999, 2000, Inowrocławiu 1998, 1999, Chełmnie 2000, Szczytnie 1998, 1999, 2000, Turku 1999, 1998, 2000, Gdyni 1998, 1999, 2000, Włocławku 2000, Ostródzie 2000, Sosnowcu 1998, Siedlcach 1998, Legnicy 2000.

W 1998 roku rozegraliśmy ostatni VIII Turniej Gwiazdkowy. W tych ośmiu edycjach pierwsze swoje szlify na matach zdobywali zawodnicy nie tylko z naszego klubu, którzy potem walczyli w mistrzostwach Polski czy Europy. Rok później zorganizowaliśmy I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Pomorza i Kujaw.

W tych latach zorganizowaliśmy niezapomniane obozy w Belusskich Slatinach na Słowacji. Panująca tam znakomita pogoda i otaczająca nas górska przyroda sprzyjały wypoczynkowi a jednocześnie w spokoju mogliśmy rozwijać umiejętności karate. Tym bardziej, że korzystaliśmy z wiedzy sensei Bogusław Jeremicza, który w tych latach podróżował i trenował w Japonii i chętnie przekazywał zdobytą wiedzę ćwiczącym. Każdy obóz to również wycieczki zarówno te turystyczne jak i szlakami górskimi…

Podczas obozów letnich w Krakowie mieliśmy okazję trenować pod okiem shihan Makoto Nakamura 6 dan, Katsuhito Gorai 5dan oraz Gun Irisawa 3 dan.

Obóz w Krakowie

W dniach 19-24.07.1998 w Krakowie odbyło się Zgrupowanie szkoleniowo kwalifikacyjne w formie obozu. Szkolenie odbyło się na obiektach krakowskiego AWF. W obozie uczestniczyło 3 członków naszego klubu Artur Wilento, Dariusz Łukiewski i Marek Kosowski. Obóz prowadził głównie shihan Makoto Nakamura 6…

Międzynarodowy Obóz Letni w Krakowie

W dniach 20-25.07.1999 odbył się Międzynarodowy Obóz Letni w Krakowie na obiektach AWF. Instruktorem głównym a zarazem gościem był Katsuhito Gorai 5dan. W obozie uczestniczyło również czterech członków naszego klubu: Artur Wilento 2dan, Marek Kosowski 1kyu, Edyta Wajs 1kyu, Andrzej Poczwardowski…

Międzynarodowa Szkoła Letnia w Krakowie

19-23.07.2000 – Międzynarodowa Szkoła Letnia, Kraków Gośćmi zaproszonymi byli Katsuhito Gorai 5 dan i Gun Irisawa 3 dan. Obóz prowadzony był pod kątem standaryzacji technik i sposobu uczenia kihon-geiko oraz ido-geiko a także podstaw kumite. Na zakończenie odbył się egzamin na…

Na stopnie mistrzowskie czarne pasy w tym czasie zdało 6 osób z klubu:

  • w 1998 roku: Artur Wilento 2dan, Dariusz Łukiewski 1dan;
  • w 2000 roku: Edyta Wajs 1dan, Marek Kosowski 1dan, Piotr Binkowski 1dan, Sławomir Kłosiński 1dan.

Organizowaliśmy również wyjazdy szkoleniowe w trakcie roku szkolnego w 1998 roku do Osin k/Warlubia, w 1999 roku na Zieloną Szkołę w Chomiąży Szlacheckiej, w 2000 roku Jesienne Zgrupowanie Klubowe w Szklarskiej Porębie. W organizację wyjazdów duży swój wkład miał ówczesny prezes klubu Krzysztof Torkowski.

Na podium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tym czasie stanęli: Edyta Wajs, Tomasz Wrzesień, Michał Ozimkiewicz, Marcin Kosobucki, Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski, Marek Kosowski.

Zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin w latach 1998-2000, którzy wyróżniali się podczas zawodów sportowych:

Kobiety:
Małgorzata Zielińska, Aleksandra Kotowska, Ewa Jarosz, Barbara Sobocińska, Dagmara Moczyńska, Agnieszka Kowalska, Paulina Fisz, Anna Rygielska, Justyna Kozłowska, Karolina Moczulak, Katarzyna Ciejek, Katarzyna Olszewska, Marzena Marach, Edyta Wajs, Kamila Janik, Magdalena Stelmach.

Mężczyźni:
Krzysztof Lipowski, Rafał Brzóskiewicz, Piotr Pietraszyński, Łukasz Gruźlewski, Grzegorz Zieliński, Paweł Olszewski, Paweł Więcek, Łukasz Czos, Piotr Pietraszyński, Piotr Tarazewicz, Marek Kosowski, Michał Ozimkiewicz, Sławomir Kłosiński, Dawid Falkowski, Marcin Kosobucki, Adam Witkowski, Piotr Binkowski, Tomasz Wrzesień, Adrian Moczulak, Andrzej Poczwardowski, Adam Derdzikowski, Ireneusz Kowalski, Tomasz Górzyński, Krzysztof Wrzesień, Paweł Krawczuk, Marcin Adamczyk, Dariusz Łukiewski, Krzysztof Terlikowski, Michał Kiesiński, Dariusz Starostin, Przemysław Benz, Robert Żak, Jarosław Lenc, Artur Falkowski.