Puchar Polski w Warszawie

W dniu 17.12.2000 w Warszawie rozegrano Puchar Polski Karate Kyokushin. Do stolicy przyjechała czołówka zawodników walczących w stylu kyokushin. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników z Torunia. Nasza 5 osobowa grupa stawiła się na macie turnieju. Tydzień wcześniej rozegrano Mistrzostwa Polski dla juniorów (21lat) – tym razem walczyli seniorzy. Dwóch torunian stanęło na podium…

Pojedynki w każdej kategorii wagowej były bardzo dobre. Walki odbywały się na podwyższonej macie więc każdy swobodnie mógł obserwować przebieg pojedynków. Puchar Polski zorganizował Bielański Klub Kyokushin Karate kierowany przez Mariusza Mazura. W trakcie zawodów miała miejsce drobna uroczystość wręczenia certyfikatów na 4 dan dla sensei Krzysztofa Borowca i Włodzimierza Roja, którzy zdali egzaminy na swoje stopnie w Japonii w listopadzie zeszłego roku.

Najważniejsze jednak pozostały same zawody, które przyniosły nam szereg emocji i dużo doświadczeń. Do 1/8 zawodów dotarli Sławomir Kłosiński, Piotr Binkowski w kategorii -70kg i Andrzej Poczwardowski -80kg. Niestety nie udało im się wywalczyć wejścia do grupy finałowej. Natomiast Michał Ozimkiewicz wywalczył III miejsce do 70kg, a Edyta Wajs zdobyła II miejsce do 55 kg – gratulacje!!

zdjęcia W. Sierakowski